UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Вибір професії
  5. Професія стюардеса: а ви готові до викликів неба і відстані?

Професія стюардеса: а ви готові до викликів неба і відстані?

7.06.2025 100
Професія стюардеса: а ви готові до викликів неба і відстані?

Професія стюардеса: а ви готові до викликів неба і відстані?

7.06.2025     100

Настане день, коли мирні літаки знову літатимуть над нашою країною. Якщо вас, як і творця «Маленького принца», приваблює небо і польоти, ви приглядаєтеся до професії стюарда чи стюардеси, портал Jobs.ua пропонує критичним поглядом дослідити ті виклики неба і відстані, які доведеться долати вам у майбутньому.

Чим приваблює ця професія?

Пригадайте фільми, в яких фігурують стюарди і стюардеси. Цю професію зображують сповнену блиску і гламуру, чи не так? І справді, з одного боку так і є. Екіпаж пасажирського лайнера має виглядати ідеально, бо пілоти, стюарди і стюардеси — це обличчя будь-якого авіарейсу.

То чим так приваблює людей ця професія?

По-перше, назвемо прекрасну можливість побувати в усіх куточках світу. По-друге, краса польоту: хмари, сонце над горизонтом і контури землі — словом, вся та неземна краса, в буквальному сенсі неземна, стає доступною, коли обираєш цю професію. По-третє, можливість доторкнутися наживо до різних культур, країн і народів. Це розширює світогляд і змінює сприйняття світу. Хто, як не стюарди і стюардеси, в кожному рейсі спілкуються з представниками чи не всіх народів і національностей нашої планети?

Ще один важливий момент — пільги для перельотів та інші приємні бонуси і дрібнички для працівників неба. А ще завжди можна махнути на острови в кількаденну міні відпустку. Адже перельоти для стюардів і стюардес стають повсякденною рутиною.

Чим відштовхує ця професія?

А тепер поговоримо про неприємні аспекти цієї чудової, безумовно, професії.

Комунікація в команді. Не порозумітися з колегою по екіпажу означає зробити для себе політ максимально некомфортним. Звичайно, існує й вихід з цієї ситуації. Можна перевестися на інший авіарейс чи змінити місце роботи.

Особисте життя. Складно будувати особисте життя, коли постійно перебуваєш в рейсах. Стосунки з близькою людиною перетворюються на безкінечні відеодзвінки, голосові і текстинг. Це втомлює партнера, бо кожній людині хочеться, щоб кохана людина перебувала поруч, а не за тридев’ять земель за океаном.

Джетлаги і перепади настрою. Нерегулярний графік, часті перетини часових поясів позначаються на здоров’ї. «Професійними болячками» стюардів і стюардес можна назвати хронічний джетлаг і порушення сну. А велика кількість часу, проведена на ногах, викликає фізичне й емоційне виснаження.

Складні пасажири. Гадаєте, стюардам і стюардесам не хотілося бодай раз за свою кар’єру зацідити в пику пасажиру-скандалісту? А ще є п’яні, агресивні, неадекватні… Мабуть, хотілося, і не раз. Та що вдієш, професія зобов’язує бути привітним і усміхненим, випромінювати доброзичливість навіть у поводженні з неадекватними пасажирами.

Низькі зарплати. Ви здивуєтеся, але на старті навіть в США стюардеси отримують доволі невелику зарплатню. Це якщо порівнювати середню і стартову зарплату в інших галузях. А ще вам, ймовірно, видасться несправедливим той факт, що зарплату бортпровідницям нараховують за години польоту, а очікування в аеропорту і час підготовки не враховується.

Це не всі неприємні аспекти цієї професії, та любителів неба, людей, які мріють про польоти, престижну професію і подорожі у всі куточки світу, не зупинить докладний перелік неприємних сторін професії. Неприємні аспекти має кожна професія, і наші сьогоднішні герої статті, стюарди і стюардеси — не виняток із загального правила.

А ми нагадуємо про перепони на шляху вивчення англійської, якщо ви прагнете вивчати англійську чи вже її вивчаєте.

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору