Незважаючи на те, що офіційно карантин в Україні ще триває, багато працівників повертаються до офісів, а компанії поступово налагоджують свою діяльність. Однак тепер людям потрібно звикати до нових правил, розроблених МОЗ, спрямованих на підвищення безпеки праці. Слід ознайомитися з ними детальніше, щоб розуміти, у яких умовах доведеться продовжувати трудову діяльність.
Важливо: повний звід правил зібраний у Рекомендаціях МОЗ, затверджених 9 травня 2020 р.
Кожен керівник фірми та підприємець повинен подбати про безпеку робочих місць своїх підлеглих і створення умов, відповідних до рекомендацій. Серед вимог:
Також слід на деякий час (поки триває карантин) відсторонити колег, що знаходяться в зоні ризику (60+ років або мають хронічні захворювання) від роботи в офісі. Можна налагодити дистанційне співробітництво.
Обов'язково в офісі потрібно проводити вологе прибирання з дезінфікувальним розчином. Протягом дня слід провітрювати приміщення кожні 2 години та в кінці робочої зміни.
Не тільки до власників офісів висуваються суворі вимоги щодо забезпечення роботи в карантин, а й до співробітників. Вони повинні розуміти серйозність ситуації й важливість заходів дотримання Рекомендацій МОЗ.
Важливо: перед початком робочого дня або зміни у всіх співробітників повинні вимірювати температуру. Люди, у кого вона підвищена (понад 37,2) в кого є ознаки ГРЗ, повинні відправитися лікуватися додому.
Якщо температура вимірюється контактним способом, то перед кожним новим використанням слід протирати градусник дезінфікувальним розчином.
Крім цього, розроблені також нові правила поведінки на роботі:
Якщо людина виявила в себе ознаки ГРЗ, вона повинна самоізолюватися до тих пір, поки не перестане бути потенційно небезпечною для суспільства.
Крім власників компаній і співробітників офісів, МОЗ розробило також і вимоги для клієнтів/партнерів. По-перше, потрібно заздалегідь повідомляти про свій візит і погоджувати часовий інтервал перебування. Це допоможе виключити контакти з іншими відвідувачами.
Другий момент стосується дистанції. Якщо доводиться чекати на вулиці, то слід дотримуватися відстані в 1,5 м від інших. У залі обслуговуванні допускається перебування мінімальної кількості людей з розрахунку 1 особа / 10 м2.
Також усі відвідувачі повинні приходити до офісу у власних засобах захисту (масках) й обробляти руки антисептиком.
Ці заходи розроблені спеціально, щоб виключити ризик поширення коронавірусу, тому не варто їх ігнорувати. Дотримання правил допоможе уникнути зараження самим співробітникам і відвідувачам офісів, що є вагомим аргументом на користь того, щоб строго дотримуватися всіх рекомендацій МОЗ.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.