UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Гороскоп професій
  5. Професії майбутнього, які набудуть поширення в найближчі десятиліття

Професії майбутнього, які набудуть поширення в найближчі десятиліття

22.12.2022 614
Професії майбутнього, які набудуть поширення в найближчі десятиліття

Професії майбутнього, які набудуть поширення в найближчі десятиліття

22.12.2022     614

Для нас, українців, час мовби застиг на позначці «лютий 2022-го», але інші країни продовжують жити своїм життям, продовжують розвивати науку, робототехніку і віртуальні технології. Нещодавно портал Jobs.ua розповідав у статті ТОП професій майбутнього, які актуальні вже зараз про цікаві перспективні професії майбутнього. Щоб трохи відволіктися від щоденних тривог і негативу, спробуємо спрогнозувати, які професії майбутнього мають шанс з’явитися і поширитися на ринку праці в найближчі десятиліття.

«Космопрофесії» та віртуальна реальність

Космопрофесії… як вам такий термін, звучить? Як вважаєте, його можна застосувати до всього майбутнього стеку професій, які з’являться на позначення різних видів діяльності в космосі? Обслуговування космічної робототехніки та апаратури, здійснення дослідницьких місій із залученням вчених з різних галузей науки, але вже з поправкою на космос – ці та інші сфери людської космічної діяльності потребуватимуть спеціалістів різного профілю. І цілком логічно припустити, що механічну і рутинну роботу виконуватимуть роботи, а людям дістанеться набагато складніша діяльність: інтелектуальна, творча, дослідницька. Уявіть, скільки нових професій зможуть опановувати ваші діти та внуки через двадцять, тридцять, п’ятдесят років! І якщо ваш маленький син чи донька вже мріють про космос, зачудовано вдивляються в небо, це означає тільки одне: в найближчому майбутньому його чи її може привабити професія космогеолога, інженера космічної станції чи пілота приватного космічного корабля. Скільки щойно назвали професій, три? А їх буде в десятки разів більше! Отже, і вибрати буде з чого.

А що ж віртуальна реальність? Розмірковуючи на таку дражливу тему, теж нескладно спрогнозувати, що розвиток віртуальних технологій сприятиме появі цілої плеяди нових професій. І ці професії потребуватимуть чималу кількість знань і навичок інших професій, тому бути обізнаним у кількох сферах діяльності означатиме мати перевагу перед іншими кандидатами. Приміром, цифровий коментатор культури, сфера обов’язків – трансформація традиційної культури в цифрову. Цей спеціаліст зможе донести майбутнім слухачам інформацію про світову культурну спадщину в зрозумілій формі. Поміркуємо, які навички тут знадобляться: розуміння своєї аудиторії, комунікабельність, вміння вести екскурсії, нехай і віртуальні, широка обізнаність в усіх аспектах світової історії.

Або звернемося до сфери робототехніки. Така професія, як адвокат у сфері робоетики, потребуватиме знань та навичок з міжкультурної комунікації, філософії, етики. А технічному аналітику доведеться аналізувати величезну кількість інформації від побутових пристроїв користувачів, щоб оптимізувати їхню роботу і зробити використання пристроїв більш зручним, розумним, економним.

Як бачимо, короткий аналіз ймовірних професій майбутнього, які набудуть поширення в найближчі десятиліття, показує, що з’явиться безліч цікавих нових професій. Люди майбутнього опановуватимуть нові професії, як опановували нові сфери праці люди і за сто років до нас, і за двісті, п’ятсот чи тисячу. А які професії майбутнього ви б обрали для себе, чи для своїх дітей, якби була така можливість?

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


↑ Вгору