UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Все про професії
  5. Професія з перспективним майбутнім

Професія з перспективним майбутнім

16.06.2020 4229
Професія з перспективним майбутнім

Професія з перспективним майбутнім

16.06.2020     4229

Комп'ютерний лінгвіст – це відносно нова професія, що знаходиться на стику математики й лінгвістики. Підійде для юнаків та дівчат, які віддають перевагу точним наукам і схильні до самонавчання. Jobs.ua пропонує познайомитися з цією хоч і новою, але дуже перспективною професією.

Фахівці з комп'ютерної лінгвістики розробляють алгоритми розпізнавання усної мови, QA-систем, систем машинного перекладу і т. п. Професія підходить для тих, які з усіх шкільних предметів виділяють іноземну та українську мови, літературу, математику й інформатику.

Комп'ютерна лінгвістика – це наука, яка має безліч напрямків і дозволяє вирішити величезну кількість важливих завдань. Фахівці цієї професії приймають участь в створенні алгоритмів і програм, що використовуються для отримання даних, розробки онлайн-словників, перекладачів, QA-систем і т. п. Наприклад, алгоритми розпізнавання усного мовлення використовуються в системах розумних будинків, сучасних гаджетах. Такі технології полегшують життя звичайних користувачів і людей з обмеженими можливостями.

Особливості професії

І як професія, і як прикладна наука комп'ютерна лінгвістика зародилася в США в другій половині XX століття. Сьогодні ця сфера активно розвивається, адже величезна кількість користувачів з різних точок світу використовують інтернет, комп'ютери, аксесуари для пошуку й обробки інформації, аналітики, навчання – вирішення будь-яких завдань. Комп'ютерні лінгвісти виконують великий обсяг робіт, спрямованих на створення:

QA-систем; алгоритмів машинного перекладу; генераторів тексту; електронних словників і баз даних; систем вилучення та пошуку інформації, розпізнавання мови та інших продуктів, алгоритмів.

Діяльність комп'ютерних лінгвістів має важливе соціальне значення, її результати застосовуються в сфері artificial intelligence, машинного навчання, Big Data. Фахівці вільно працюють з SQL, технологіями обробки мови, різноманітними бібліотеками, програмуванням.

Плюси і мінуси професії

Плюси. Професія цікава і нова, тому кадровий ринок поки відчуває дефіцит комп'ютерних лінгвістів. Фахівці, що володіють хорошою базою знань, можуть знайти роботу в найбільших компаніях. Комп'ютерні лінгвісти – багатозадачні фахівці, які знаються на двох абсолютно різних областях. При бажанні можуть змінити сферу діяльності: програмування, переклад та інші. Робота дуже добре оплачується. У найближчі кілька десятків років комп'ютерна лінгвістика буде динамічно розвиватися. Роботодавці надають комп'ютерним лінгвістам сприяння в усіх питаннях, пов'язаних з підвищенням кваліфікації, навчанням.

Мінуси. Для роботи в даній сфері необхідна тривала підготовка. Оскільки діяльність пов'язана з роботою за комп'ютером, лінгвісти можуть страждати від ряду професійних захворювань: проблеми з зором, опорно-руховим апаратом та інші.

Важливі особисті якості

Комп'ютерні лінгвісти об'єднують в собі риси, характерні для гуманітарія й для «технаря». Вони педантичні, до роботи відносяться скрупульозно. Мають логічним мисленням, вмінням концертувати увагу, старанні, схильні до активної командної роботи.

Навчання на комп'ютерного лінгвіста

Необхідно пройти підготовку у виші, пріоритетний напрямок – «Прикладна лінгвістика». Наприклад, таких фахівців готує НТУ «ХПІ». Нерідко студенти та випускники профільних внз проходять додаткову підготовку, відвідуючи курси, пов'язані з AI, ML та іншими суміжними напрямками.

Читайте також

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 лютий, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.


Часто шукають

↑ Вгору