Комп'ютерний лінгвіст – це відносно нова професія, що знаходиться на стику математики й лінгвістики. Підійде для юнаків та дівчат, які віддають перевагу точним наукам і схильні до самонавчання. Jobs.ua пропонує познайомитися з цією хоч і новою, але дуже перспективною професією.
Фахівці з комп'ютерної лінгвістики розробляють алгоритми розпізнавання усної мови, QA-систем, систем машинного перекладу і т. п. Професія підходить для тих, які з усіх шкільних предметів виділяють іноземну та українську мови, літературу, математику й інформатику.
Комп'ютерна лінгвістика – це наука, яка має безліч напрямків і дозволяє вирішити величезну кількість важливих завдань. Фахівці цієї професії приймають участь в створенні алгоритмів і програм, що використовуються для отримання даних, розробки онлайн-словників, перекладачів, QA-систем і т. п. Наприклад, алгоритми розпізнавання усного мовлення використовуються в системах розумних будинків, сучасних гаджетах. Такі технології полегшують життя звичайних користувачів і людей з обмеженими можливостями.
І як професія, і як прикладна наука комп'ютерна лінгвістика зародилася в США в другій половині XX століття. Сьогодні ця сфера активно розвивається, адже величезна кількість користувачів з різних точок світу використовують інтернет, комп'ютери, аксесуари для пошуку й обробки інформації, аналітики, навчання – вирішення будь-яких завдань. Комп'ютерні лінгвісти виконують великий обсяг робіт, спрямованих на створення:
QA-систем; алгоритмів машинного перекладу; генераторів тексту; електронних словників і баз даних; систем вилучення та пошуку інформації, розпізнавання мови та інших продуктів, алгоритмів.
Діяльність комп'ютерних лінгвістів має важливе соціальне значення, її результати застосовуються в сфері artificial intelligence, машинного навчання, Big Data. Фахівці вільно працюють з SQL, технологіями обробки мови, різноманітними бібліотеками, програмуванням.
Плюси. Професія цікава і нова, тому кадровий ринок поки відчуває дефіцит комп'ютерних лінгвістів. Фахівці, що володіють хорошою базою знань, можуть знайти роботу в найбільших компаніях. Комп'ютерні лінгвісти – багатозадачні фахівці, які знаються на двох абсолютно різних областях. При бажанні можуть змінити сферу діяльності: програмування, переклад та інші. Робота дуже добре оплачується. У найближчі кілька десятків років комп'ютерна лінгвістика буде динамічно розвиватися. Роботодавці надають комп'ютерним лінгвістам сприяння в усіх питаннях, пов'язаних з підвищенням кваліфікації, навчанням.
Мінуси. Для роботи в даній сфері необхідна тривала підготовка. Оскільки діяльність пов'язана з роботою за комп'ютером, лінгвісти можуть страждати від ряду професійних захворювань: проблеми з зором, опорно-руховим апаратом та інші.
Комп'ютерні лінгвісти об'єднують в собі риси, характерні для гуманітарія й для «технаря». Вони педантичні, до роботи відносяться скрупульозно. Мають логічним мисленням, вмінням концертувати увагу, старанні, схильні до активної командної роботи.
Необхідно пройти підготовку у виші, пріоритетний напрямок – «Прикладна лінгвістика». Наприклад, таких фахівців готує НТУ «ХПІ». Нерідко студенти та випускники профільних внз проходять додаткову підготовку, відвідуючи курси, пов'язані з AI, ML та іншими суміжними напрямками.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.