Любите прокрастинувати, а потім мучаєтесь через купу невиконаних справ? Прокрастинація – це не завжди погано, але зловживати нею точно не потрібно. А чому це не завжди погано і як з нею боротися – давайте також дізнаємося разом із Jobs.ua.
Якщо ви поцікавитеся цим терміном в інтернеті, ви знайдете декілька визначень. Мабуть, найточнішим можна вважати наступне пояснення цього терміну: «Прокрастинація – це синдром постійно відкладених справ, заміна їх приємною діяльністю (постійні перерви на чай чи каву, комп’ютерні ігри та зависання в соцмережах і т.д.). Це призводить до ряду проблем: зниження самооцінки і працездатності, появи стресу і почуття провини за невиконані справи».
Синдром, ось яке слово присутнє в цьому визначенні. Тобто це відбувається регулярно, а не впродовж декількох днів. Якщо ви відклали важливі справи на день-другий, і робите це нечасто, прокрастинацією це не назвеш. Також прокрастинацію не потрібно плутати із звичайною лінню, адже лінива людина не відчуває мук совісті через невиконану роботу, а ось прокрастинатор – відчуває, та ще й як!
Ось чіткі ознаки, які вказують на те, що ви не прокрастинатор:
Але навіть якщо ви розумієте, що почали прокрастинувати, але не маєте сил, щоб упоратися з нею – це теж не завжди погано. Прислухайтеся до своїх відчуттів, проаналізуйте останні два-три тижні на предмет завантаженості та якісного відпочинку. Можливо, ви занадто впряглися в роботу, постійно докоряєте собі, що можна зробити ще більше, а в результаті потерпає ваш відпочинок і навіть сон. В такому разі не потрібно дивуватися, що організм відповідає втомою і небажанням братися навіть за улюблену роботу.
Прокрастинація навіть може принести вам користь, але тільки в тому випадку, коли вона призводить до потрібних роздумів («Чи в правильну сторону рухаюся, чи не ігнорую свої власні бажання та мрії?») і потрібних висновків («Я повинен змінити в своєму житті конкретно ось ці речі, щоб наблизитися до реалізації своїх цілей і навчитися цінувати себе і не докоряти через найменшу дрібницю»).
Найперше і найважливіше – перестаньте собі докоряти. Перестаньте гризти і мучити себе, бо такі психологічні тортури тільки погіршують ситуацію. Спробуйте зрозуміти, що всі люди час від часу прокрастинують, бо завалюють баланс між роботою та особистим життям, чи погано висипаються, або ще через якусь причину. Краще потіште себе чимось приємним, а якщо відчуваєте, що вам потрібен реальний відпочинок, і одним вікендом це питання не закриєш – не вагайтесь і беріть відпустку. Два-три тижні повноцінного відпочинку з вимкненим робочим чатом – це один з найдієвіших способів перезавантажитися і знову відчути голод за улюбленою роботою. Ви одразу впізнаєте це відчуття, коли дуже-дуже кортить стати до роботи: в народі ще кажуть «чешуться руки до роботи». Добрий відпочинок прекрасно наближає цю мить.
Також перегляньте своє ставлення до сну, якщо досі цього не зробили. Лягати спати після півночі – це прокидатися вранці з важкою головою і втомою. Як тут виконувати свою роботу і приділяти час саморозвитку, якщо з самого рання ваша внутрішня «батарейка» розряджена наполовину?
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.