Ще двадцять років тому жінкам було складно досягати лідерських позицій. Сьогодні ж багато хто з них працює в галузях, які традиційно належали чоловікам, і керують чоловічими колективами. Жінки політики, вчені, керівники компаній, актриси, письменники, продюсери, вони досягли успіху в різних напрямках. Jobs.ua пропонує розглянути їх думки й поради: про те, як реагувати на критику, говорити і діяти з вірою в себе і вимкнути перфекціонізм, який заважає нам жити і творити на повну.
«Мені подобаються жінки-керівники, які не турбуються про те, що думають про них їхні підлеглі, які не чекають схвалення і підтримки всьому, що вони скажуть, щоразу закінчуючи своє висловлювання словами: «Так нормально? Добре?» Мені подобаються ті, хто веде себе хоробро перед обличчям немислимих обставин… Або такі, як журналіст The New York Times Габріель Гіффордс – коли вона пише колонки про боягузтво Конгресу США з питанні про закони щодо носіння зброї й використовує висловлювання типу «і запам'ятайте мої слова», як якийсь Клінт Іствуд. Чи багато жінок ми знаємо, які вміють так говорити?». (Мінді Кейлінг, актриса)
«Замість того щоб ставити питання з інтонацією вибачення, почніть говорити твердженнями. Подумайте, ніхто з нас не захотів би опинитися на прийомі у лікаря, який говорить приблизно так: «Я буду вас оперувати? Я тут, щоб розповісти вам про те, як пройде операція? Я закінчив медичний вуз з червоним дипломом, так що ж?» Стверджуйте впевнено своїми діями і голосом». (Тіна Фей, актриса, продюсер)
«Думаю, рухатися вперед і по-справжньому розкрити свій хист багатьом молодим жінкам заважає« ген перфекціонізму ». Спробуйте змінити підхід: замість того, щоб досягати досконалості, націльтеся на те, щоб робити все «в цілому добре». Нагадуйте собі, що не обов'язково бути ідеальною. Більшість чоловіків ніколи не страждає з цього приводу. Їх підхід простий: визначити, де відкривається сприятлива можливість і як її «зловити». Вони не думають: «О Господи, я не ідеальна, у мене сьогодні жахлива зачіска, я одягла не ті туфлі». (Хілларі Клінтон, політик)
«Щоб не збитися з правильного життєвого шляху, вам доведеться переглянути свої принципи і перенести деякі, на перший погляд, важливі речі в розряд неважливих. Якщо бажання завжди догоджати неприємному начальнику для вас важливіше, ніж провести час з дітьми. Або ідеальна чистота в будинку важливіша, ніж виспатися і набратися сил, то приготуйтеся до довгої і виснажливої битви з долею». (Березень Бек, соціолог, коуч)
«Якщо на роботі ви зіткнетеся з критикою через зовнішність, віку або тому що ви жінка, когось не влаштовують ваші політичні або релігійні переконання, задайте собі питання:« Ця людина може перешкодити мені зробити те, що я хочу?» Якщо відповідь «ні», ігноруйте критику і рухайтеся далі обраним шляхом. Краще вкладати свою енергію в справу – так ви швидко їх обженете. А потім, коли встанете біля керма, не беріть на роботу людей, які погано поводилися по відношенню до вас». (Тіна Фей)
Українські видавництва публікують чимало цікавих новинок в жанрі нонфікшн. Нещодавно ми писали про цікаві книги для представників творчої індустрії, а в цій добірці пропонуємо вашій увазі нонфікшн-новинки для менеджерів.
Читайте найважливіші поради для успішного старту в ролі керівника.
Що запитати в рекрутера на співбесіді, щоб справити хороше враження? Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує підготувати шпаргалку на важливу співбесіду.
Якщо не прагнете опановувати digital-професію, натомість хочеться робити щось руками і стати в цьому справжнім професіоналом — радимо приглянутися до сучасних перспективних професій не зі сфери онлайн.
Ловіть чудову добірку для працівників креативної індустрії, щоб навчитися черпати ідеї практично нізвідки.