UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Все про професії
  5. П’ятірка творчих професій, яким варто остерігатися штучного інтелекту

П’ятірка творчих професій, яким варто остерігатися штучного інтелекту

27.10.2021 766
П’ятірка творчих професій, яким варто остерігатися штучного інтелекту

П’ятірка творчих професій, яким варто остерігатися штучного інтелекту

27.10.2021     766

До повстання машин іще далеко, але вже найближчим часом багатьом творчим професіям варто остерігатися штучного інтелекту, який демонструє феноменальні результати в створенні картин, скульптур, дизайнерських рішеннях і навіть музиці. Представникам цих креативних професій в найближчому майбутньому, можливо, доведеться конкурувати за робочі місця із штучним інтелектом.

Наскільки все печально?

Про повстання машин, звісно, це був жарт, але ситуація насправді не надто оптимістична. Для людей, не для машин. Річ у тому, що рівень розвитку штучного інтелекту та робототехніки вже зараз дозволяє замінити людей в більшості професій. І знаєте, чому до сих пір цього не відбулося? Тільки тому, що праця людини обходиться значно дешевше, ніж виготовлення та експлуатація дороговартісного роботизованого обладнання.

Іронія ситуації полягає в тому, що фантасти і мрійники двадцятого століття – тобто ті люди, які марять майбутнім і його технологіями – вірили в те, що майбутнє принесе звільнення людям від рутинної роботи, що дасть можливість присвячувати час власному розвитку і творчості. Але з творчістю вийшло незручно, бо під прицілом штучного інтелекту опинилися найдавніші творчі професії людини, які зародилися ще тисячі років тому. Це художники, скульптори, архітектори, музиканти і дизайнери. Так, дизайн – відносно нове поняття, але ж декор приміщень, оздоблення речей і предметів побуту займало чільне місце в багатьох культурах споконвіку. Тому дизайн теж зараховуємо до древніх професій, адже декоратори завжди високо цінувалися – в будь-якій державі, в будь-якій культурі.

То чи варто остерігатися художникам та іншим творчим професіям штучного інтелекту? Давайте з’ясуємо, наскільки велику загрозу несуть сучасні нейромережі для художників, музикантів та інших креативних професій.

Художники

Майстрам пензля, мабуть, чи не найбільше варто остерігатися штучного інтелекту. Зараз існують вже так звані роботи-художники, які творять концептуальні та абстракціоністські полотна не гірше за відомих митців. А «творчі» нейромережі стали настільки звичними для всіх нас в мобільних застосунках, які працюють з фото та відео, що кожен бажаючий може обробити свої фотографії та відео і змінити їх до невпізнанності. Хочете в стилі комікс-артів, хочете барокову картину в стилі епохи Відродження – будь ласка, програма за кілька секунд згенерує потрібне зображення! Не кожен художник так добре впорається із подібним завданням, а нейромережа такі задачки виконує завиграшки.

То чи несуть загрозу творчі нейромережі для художників? Безумовно, певна загроза існує, адже чимало творчих замовлень дістануться не живим людям, а «комп’ютерним мізкам».

Музиканти

Нещодавно спеціалісти компанії «Over the Bridge» провели цікавий експеримент. На базі нейромережі Magenta – це дітище Google – програмісти розробили алгоритм, який проаналізував тридцять пісень Нірвани і на основі отриманих даних «написав» нову пісню гурту.

Музика

Послухайте її на YouTube, вона є у вільному доступі. Пісня називається «Drowned in the Sun», і ви б ніколи не дізналися, що це фальшивка, якби не знали заздалегідь, що до її створення легендарний Курт Кобейн не має жодного відношення. Та й вокал у цій пісні навіть не справжнього Курта, а всього лиш соліста гурту-двійника, який виконує пісні Нірвани. І пояснюється це лише тим, що на даний момент немає технологій, щоб повноцінно відтворити вокальну партію, яка б відповідала стилю конкретного виконавця. Але, знову ж таки, не знаючи про ці моменти, ви не змогли б віднести цю пісню до розряду фейкових, адже мелодика і характер пісні один в один нагадують стилістику пісень видатного гурту, який працював у стилях ґрандж та альтернативний рок.

Але який плюс від створеної машинним інтелектом музики – її не банить YouTube, адже до сих пір немає точного розуміння, чи поширюються авторські права на такі пісні чи ні.

Скульптори та архітектори

3D-сканери можуть значно полегшити скульпторам та архітекторам моделювання складних об’єктів, знаходити певні творчі рішення для найважчих проектів. Але це, знову ж таки, означає, що менше творчих завдань залишиться для представників цих творчих професій. Хоча, зрештою, що скульптура, що архітектура чи живопис – це завжди затребувані спеціальності, і навряд чи колись машинний інтелект повністю перебере на себе їхні творчі обов’язки.

Дизайнери

Все, що стосується дизайнерських рішень – інтер’єр, одяг, найрізноманітніший декор, – не лише створюються за допомогою штучного інтелекту, а вже давно генеруються в автоматичному режимі. Але в цьому теж потрібно бачити можливості, а не проблему. Наприклад, дизайнери задають машині тільки напрям руху, а більшу частину творчих процес перебирає на себе технологія.

І все ж, яким би просунутим не був штучний інтелект у багатьох питаннях, але тієї іскри – даруйте вже за цей каламбур, – але тієї душевної іскри, яку вкладають творчі люди в свою роботу, машина, яка б вона не була розумна, поки що видати не може. Так, результати творчих експериментів нейромереж вражають, але навряд чи штучний інтелект найближчим часом зможе генерувати по-справжньому унікальний продукт, розвертаючи ті самі предмети під новим кутом бачення, як це робили великі митці, і взагалі – великі уми – всіх часів та епох.

Читайте також

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 грудень, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


↑ Вгору