Про необхідність гарного вигляду та належної поведінки під час співбесіди, вже чимало написано. Проте, реальні розмови такого типу, доволі часто відбуваються в певній та доволі напруженій атмосфері. Нервове навантаження та стресова ситуація, впливають як на рекрутера, так й на шукача, тому суперечки та «накалювання пристрасті» загалом, доволі «нормальний» фон такої події.
Як відомо, людина, яка не згодна зі своїм співрозмовником, або втратила контроль над власними нервами, доволі вразлива та може відкритися, як особистість, продемонструвавши негативні риси характеру, при цьому, втрачаючи «бали» в очах рекрутера та наражаючись, навіть на «соціальне відторгнення» з боку опонента.
Не сперечатися, інколи буває доволі не просто, а наприклад, під час співбесіди на низку певних посад в деяких напрямках діяльності, рекрутер, й зовсім навмисно, може спробувати спровокувати кандидата на прояв «справжнього себе».
До речі, психологи, також радять кандидатам залишатися у «власному образі», не намагаючись занадто погоджуватися з усім, що буде вам запропоновано. Навіть, якщо вам пощастить потрапити на бажану роботу, вимушені погодження під час співбесіди, можуть зіграти з вами поганий жарт, перетворюючи роботу на справжнє пекло. Та й після підтвердження чого –небудь, доволі важко починати розмову про можливі зміни у такій темі.
Тож, разом з головною метою інтерв’ю - справити максимально позитивне враження на співрозмовника – можливого роботодавця, переконуючи опонента у власній відповідності вимогам вакансії, вміння контролювати себе навіть під час стресових ситуацій та неприємних розмов, стає однією з головних навичок, що обумовлюють вдалий пошук роботи.
Рекрутери, не сприйматимуть вашу реакцію, як неповагу та взагалі, відчують певну симпатію до особистості, що відстоює власні погляди, якщо свою незгоду на співбесіді, ви будете виказувати із врахуванням декількох порад, що приведені нижче.
Так, саме у кращих традиціях українського лицарства попередьте співрозмовника про те, що ви не згодні з його думкою. Але, зробіть це так, як належить справжньому джентльменові. Наприклад, ввічливо зауважте, що маєте іншу думку та запропонуйте «джентльменську дискусію», із виказуванням опонентами власних фактів «за» та для пошуку можливих альтернатив узгодження питання.
У будь-якій сфері розмови, демонстрація того, що ваш професійний або життєвий досвід заохочує, насамперед, обговорення проблеми замість мовчазної згоди чи бурхливої незгоду, переконає рекрутера у тому, що ви не стандартна особистість, смілива та чемна людина. Інколи, поява такої симпатії з боку представника роботодавця, означає одразу вдало пройдене інтерв’ю.
Докази, які підтверджують ваші сумніви – єдина платформа, на якій може базуватися рішення розпочати «дебати». Відсутність фактів та доказів або впевнене «я чув» та «люди кажуть» - прямий шлях до фіаско, якщо сперечатися ви все ж таки почнете.
Не треба проявляти зайву впертість та наполегливість, навіть у тому випадку, якщо рекрутер дійсно помилився, а ви виявилися справжнім знавцем та «осідлали свого коня».
Проявіть не лише благородство душі, але й далекозорість, у вигляді поваги до вашого опонента.
Саме своєчасність прояви такої поваги, вміння вчасно та гідно завершити розмову, є базовим компонентом вдалого експерименту «суперечок на співбесіді». Вважають, що не пізніше, ніж десять хвилин з початку «дебатів», саме ці суперечки треба закінчувати, навіть, якщо ви не отримали відповіді, яка би вас задовольнила. Пропонуючи певну «перемогу дружби», ви своєчасно повернете розмову у ситуацію, залишитеся лідером дебатів та створити гарний власний імідж в очах співрозмовника.
Також, розуміння міри та відсутність «впертості», стануть гарним проявом власних можливостей «грати у команді». А сьогодні, саме «командні гравці» стали трендом пошуку серед роботодавців. соціологи та й самі рекрутери наголошують на тому, що скоріше візьмуть на роботу того, хто довів, що комфортно перебуває поряд з іншими людьми у різних ситуаціях та рівнях нервового напруження, аніж, більш сильних професіоналів та природжених лідерів, важко реагуючих на незгоду з їх думками чи, з самою правдою.
Упертість відштовхує, а щирість та «гнучкість», навпаки, приваблює до особистості. З такою людиною, й посперечатися буде приємно. Але, ці головні «правила дискусії» спрацюють, якщо ви розпочнете ефективно та вдало все ваше інтерв’ю.
Для цього, треба запам’ятати ще три принципи, що мають стати необхідними для виконання перед кожною діловою зустріччю.
Не треба довгих репетицій та інших зайвих знущань з власного звичного стилю розмови чи спілкування. Зрозумійте й те, що не можна йти, лише сподіваючись на те, що виразне читання свого резюме в голос разом з відчайдушним «а там – побачимо», також, не є гарною ідеєю.
Узнайте, хоча би головні факти про свого роботодавця, щоб продемонструвати зацікавленість співпрацею з ним.
Не забувайте, що співбесіда - розмова, в першу чергу, й то, як ви донесете свою особистість та навички. Залежатиме й від подання вами інформації про себе.
Про неможливість розраховувати на позитивне рішення щодо вашого найму на роботу, якщо ви спізнилися на співбесіду, вже сказано забагато. Тому, головне тут – зробити так, щоб «бути вчасно» стало вашим другим «я».
А ще, не забувайте посміхатися та «сяяти» позитивною енергією, яку, до речі, теж непогано тримати під контролем. Але, з ввічливою та усміхненою, спокійною людиною приємніше починати будь-яку розмову. Тому, вам пробачать й можливі суперечки, які пройдуть «не за сценарієм».
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.