Всі абітурієнти 2021 року вже визначились із майбутніми спеціальностями для вступу в ВНЗ і розпочали сесію ЗНО-2021. Треба зазначити, що в цьому році зафіксовано майже 390 тисяч абітурієнтів. Керівник Українського центру оцінювання якості освіти зазначив, що це найбільший показник за всі роки існування зовнішнього незалежного тестування в Україні. Наразі абітурієнтами вже здано наступні предмети за графіком: 21 травня - хімія, 24 травня - іспанська, німецька, французька мови, 25 травня - англійська мова, 28 травня - математика. Попереду 1 червня - українська мова та література, 4 червня - історія України, 7 червня - фізика, 10 червня - біологія, 15 червня - географія. А поки іспити йдуть, абітурієнти вже мають питання, які виникають за ходом тестування.
Найчастіше питання: “Що робити, якщо не прийшов на один з тестів ЗНО?” Інформаційне бюро абітурієнтів, зазначає, що це не є причиною для анулювання інших результатів тестування. До речі, як відомо, якщо абітурієнт не зміг взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з поважних причин, він має право подати заяву на проходження під час додаткової сесії. І це ще один шанс на здачу. Але якщо повноважних причин не було, на жаль, до участі у конкурсі не допускаються.
А ось актуальне питання щодо заповнення документів на ЗНО: “Якого кольору пасти ручки слід користуватися під час тестування?” При заповненні документів, слід пам’ятати, що паста повинна бути тільки чорна й насичена для того, щоб уникнути проблем при обробці даних. Намагайтесь заповнювати документи охайно й чисто.
Також абітурієнтам цікаве таке питання: “Чи потрібно подавати документи окремо на бюджет та контракт?” Відповідь досить проста, через те, що вступники беруть участь в одному загальному конкурсі, подавати документи окремо не має потреби.
До речі, всі відповіді на хвилюючі питання щодо тестування батьки та самі вступники можуть відшукати в інформаційному бюро абітурієнтів. Але крім інформаційної підготовки абітурієнти повинні мати й психологічну. Цілий рік учні шкіл готуються до іспитів, закривають всі можливі прогалини у знаннях. Вечір перед ЗНО та ранок досить напружений. Існує думка, що стрес добре впливає на серцево-судинну систему. Але перебувати в стресі довгий час медики не рекомендують, бо виникають зворотні шкідливі процеси: розсіювання уваги, неуважність, переїдання, що призводять до погіршення травлення і тому подібне. Саме тому Jobs.ua підібрало декілька дієвих порад, що робити із хвилюванням:
Наступне тестування основної сесії ЗНО-2021в Україні відбудеться вже 1 червня з української мови та літератури. Шановні абітурієнти, бажаємо вам легких питань та високих балів.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.