До психологічних тестів можна ставитися по-різному. Але якщо ми говоримо про тести, розроблені дипломованими психологами, що витратили роки на дослідження того, як влаштована і як функціонує людська психіка – такі тести відкидати вбік як щось несуттєве все ж не варто. Такі тести дозволять чимало цікавого дізнатися про себе. Пропонуємо вам добірку з психологічних тестів, які ви, можливо, захочете пройти на дозвіллі. Або під час робочої перерви на чай чи каву.
Взагалі-то, тут можна навести лише одну рекомендацію: відповідайте правдиво. Так, деякі відповіді можуть вам не подобатися, адже всі ми вчиняємо іноді не дуже гарно. Або ж маємо звички, які нам не надто подобаються – приміром, те ж паління або вживання нецензурних слів. Не найкращі людські звички, погоджуєтесь? Відповідаючи правдиво на тести, наведені нижче, ви складете максимально достовірну картину про психологічні особливості своєї особистості. Зрештою, це і є ціллю будь-яких адекватних психологічних тестів, укладених не для розваги.
Що можна дізнатися з цього психологічного тесту? Угорський психіатр Леопольд Сонді зауважив, що в психіатричних лікарнях пацієнти схильні до спілкування з тими пацієнтами, які мають аналогічні, що й у них, розлади особистості. На основі своїх спостережень він сформував наступну думку: риси, які нас дратують в нас самих або, навпаки, притягують, ми схильні проектувати на інших людей. Не надто оптимістично звучить, еге ж?
В оригіналі цей тест складається з шести комплектів по вісім портретів людей. Вам потрібно вибрати серед запропонованих портретів такий, що викликає у вас страх і огиду. От яку людину ви б не хотіли зустріти на темній вулиці пізно вночі, от його (чи її) портрет і вибирайте. Тільки не інтерпретуйте результати тесту неправильно. Обравши той чи інший портрет, це ще не означає, що ви маєте ті чи інші розлади психіки. Тест Сонді має на меті виявити передумови до тих приглушених внутрішніх імпульсів, які ми схильні ховати глибоко в душі навіть від найближчих людей.
Завдяки цьому психологічному тесту можна самостійно перевірити, чи є у вас депресія, і якщо є, то якого ступеня важкості. Не забуваємо, що депресія може відзначатися легким перебігом або настільки важким, що людина втрачає інтерес до всього, що її раніше цікавило. В ідеалі важкий перебіг хвороби потребує психотерапевтичного втручання. Але всі ми добре знаємо, як більшість людей звикли відмахуватися від тривожних симптомів, які супроводжують появу депресії (втрата настрою, сну чи апетиту, тривожні думки про майбутнє чи думки про самоушкодження).
З усіх тестів, згаданих в цій статті, цей тест є чи не найдовшим для проходження. Але проходити його дуже легко – на кожне питання відповідаєте «Так» або «Ні». Якщо відповіли на питання ствердно, ставите навпроти нього плюс; якщо «ні», відповідно, мінус. Сума балів дасть потрібну інтерпретацію результатів.
Цей тест дозволить вам дізнатися про вашу здатність до систематизованої, методичної інтелектуальної діяльності. Він складається із шістдесяти питань, які апелюють до вашого логічного мислення. Все, що вам потрібно зробити, відповідаючи на кожне питання – з пропонованих варіантів обирати найбільш підходящий, на вашу думку, фрагмент і підставляти його в певне зображення. Доволі цікавий тест, між іншим. Людям, які люблять головоломки і цікаві завдання на логіку, тест Равена повинен сподобатися найбільше.
Як бачимо, цей тест не забере у вас багато часу. Його суть полягає в тому, щоб розташувати вказані в тесті життєві цінності в порядку пріоритетності. На думку його творця, американського психолога польського походження Мілтона Рокіча, всі життєві цінності людини можна розглядати як різновид стійких переконань, що певна життєва ціль чи спосіб існування є важливішими, ніж інший. Приміром, для когось найвищою цінністю в житті є кар’єра, для когось – сімейний затишок, а ще для когось – великі відкриття, шанс залишити своє ім’я в історії людства. Пройдіть цей тест, щоб дізнатися, що є найціннішим у житті саме для вас.
Ще один цікавий тест, який допоможе вам довідатися, наскільки «прокачаним» є ваш емоційний інтелект. Даний тест складається з тридцяти тверджень, які так чи інакше відображають різні сторони життя. На кожне питання ви можете відповісти, обравши одне з наступних тверджень:
І наостанок – ще один цікавий тест, який забере у вас близько 5 хв, але натомість допоможе дізнатися, до якого типу тривожності ви схильні. Ця методика була розроблена ще в 1970-му році, і досі не втратила актуальності.
Як бачимо, з психологічних тестів можна чимало дізнатися про свою особистість. І не лише дізнатися, а й зорієнтуватися, куди рухатися далі і над якими сторонами своєї особистості варто попрацювати, а які не потребують жодних втручань.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.