UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Життя в колективі
  5. Шукайте жінку

Шукайте жінку

7.03.2020 340
Шукайте жінку

Шукайте жінку

7.03.2020     340

У роботі вони більш організовані, уважні, чуйні до колег, вміють добре керувати... Чи так це насправді? Розглянемо з jobs.ua, відповіді експертів щодо кількох розхожих тверджень.

Багатьом з нас (незалежно від статі) подобається працювати під керівництвом чоловіків, коли справи на фірмі йдуть успішно. Але коли компанія переживає важкі часи, ми більше довіряємо жінкам. Соціальні психологи (Зузанна Брюкмюллер і Найла Бренскомб) пояснюють такий вибір гендерними стереотипами, згідно з якими менеджер-чоловік більш незалежний і легше приймає рішення. Керівники-жінки, на загальну думку, краще відчувають ситуацію, вміють оптимізувати роботу команди, підвищити мотивацію, налагодити спілкування і співпрацю. Автори дослідження вважають, що приблизно однакове число чоловіків і жінок на керівних постах допоможе врівноважити шанси і ризики компанії.

Гормон довіри

Ще один факт-підтвердження, що жінки можуть бути хорошими босами? Американський нейроекономіст Пол Зак (Paul Zak) вважає, що це проста біологія: у жінок в порівнянні з чоловіками більш високий рівень окситоцину. Цей гормон змушує нас співпереживати іншим, відчувати довіру і прихильність до них. Навіть при однакових рівнях окситоцину у чоловіків і жінок жіночий гормон естроген підсилює дію окситоцину. Це пояснює сильну прихильність жінок до своїх дітей і робить їх хорошими матерями, а в робочому колективі – уважними і чуйними керівниками.

Жінки не вміють керувати. Неправда

Сумніви в тому, що жінки вміють керувати, можуть виникнути лише у тих, хто не пам'ятає, як був дитиною, або ніколи не чув про процес виховання, вважають психологи. Бути матір'ю і не керувати дитиною просто неможливо. Визнаючи, що жінка здатна виховувати дітей, ми тим самим повинні визнати в ній здатність керувати. Аналіз результатів тестів, які чоловіки і жінки проходили на сайті PsychTests.com, виявив, що жінки набирають більше очок, ніж чоловіки, по двом десяткам показників, які свідчать про їхню здатність успішно керувати іншими людьми. На думку президента PsychTests Ілони Джерабек, у керівників-чоловіків і керівників-жінок різні підходи до управління, а отже, і різні сильні сторони. Жінки краще пройшли тести за такими позиціями, як відносини з підлеглими, включаючи підбір персоналу, формування працездатної команди, вміння хвалити і заохочувати підлеглих. А чоловіки все ж таки випередили жінок в таких категоріях, як сміливість в прийнятті рішень, відчуття щодо сприятливих можливостей для бізнесу, готовність ризикувати.

І ще, успіх жінок у багатьох областях можна пояснити меншою зосередженістю. Вони більш виважено оцінюють ситуацію, здатні до компромісів і розуміння інших. Більшість учасників опитування згодні, що жінка-керівник більше організована, ніж чоловік, і відкрита для дискусій.

Власник мережі ресторанів, Олексій Д.: «З ними легше вести діалог, який майже ніколи не переростає в запеклу суперечку і конфронтацію, тому що жінки, на відміну від чоловіків, здатні визнати свою неправоту. Вони вміють без війни частково поступитися, але завдяки цьому виграють стратегічно – в довгостроковій перспективі. Адже найважливіше в будь-якій справі – це кінцевий продукт. А оскільки рутина для жінок не є дратівливим чинником, вони і стають головними творцями цього продукту».

Читайте також

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 лютий, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.


↑ Вгору