UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Скільки разів у житті можна змінювати професію

Скільки разів у житті можна змінювати професію

6.05.2020 921
Скільки разів у житті можна змінювати професію

Скільки разів у житті можна змінювати професію

6.05.2020     921

Фахівці з профорієнтації допомагають зробити правильний вибір всім, хто до них звертається: якою справою займатися, яку професію обрати. Чи то стати психологом, чи кінооператором, або режисером, пілотом, програмістом, дизайнером... чи можливо відкрити свій бізнес. Профорієнтації – одна на все життя? Скільки разів можна проходити профорієнтацію? Разом з jobs.ua спробуємо знайти відповіді на ці питання.

Багато хто з нас не володіє достатньою уявою, щоб зобразити собі своє цікаве майбутнє життя. Дехто зовсім не турбується про майбутнє і спокійно дає хвилям життя нести себе, що не чинять опір чужій волі або суспільній думці, запросто приєднуючись до натовпу. Це трапляється загалом від не бажання думати, від млявості й від боягузтва.

Хтось же знаходить своє призначення? Звичайно, знаходить. Тільки воно, це призначення, не лежить десь під кущем і не чекає вас. Ви його повинні вистраждати і вибудувати. І той, у кого це виходить – це людина внутрішньо активна, не боїться робити помилки, здобуває нові знання й вміння, ризикує, обурює навколо себе простір – інтелектуально і всіляко.

Концепція профорієнтації

Фахівці з профорієнтації вважають, що людина повинна протягом свого життя напружено думати – а чи туди я йду, а чи те я роблю, а чи має сенс те, що роблю. Кожен з нас повинен це зробити, в першу чергу, для себе. Лише для себе. Адже кожен з нас автор своєї долі й ніхто за нас її не побудує. Не треба ні в кого поруч питати – а ким мені бути? Треба це питання поставити собі або профорінетологу, як лікарю.

Профорієнтолог стороння людина, не зацікавлена, освічена, все знає про професії й ще психолог до всього іншого. Цей фахівець вам не скаже: а от іди туди, тому що там більше платять і тому що це який-небудь відомий холдинг. Так він не має права сказати. Адже і лікар теж не може вам сказати ні з того ні з сього: чоловіче, так у вас виразка, бо он у тій клініці добре лікують виразку!

Коли треба прийти на профорієнтацію?

Якщо намічається поворот в кар'єрі або в життя – краще порадитися зі знавцем професій, з тим хто знає, що відбувається на ринку праці – профорієнтологом. Таких поворотів, на думку фахівців, може бути за життя два або три. Найчастіше люди змінюють професію від 28 до 38 років. Футурологи, в свою чергу, говорять про те, що людина за своє життя може змінювати до п’яти сфер діяльності.

Однак сьогодні дуже часто можна бачити молодих людей нещасливих у своїй професії, і вони не поспішають її змінювати, бо доволі успішні в ній. Зараз можливостей якісно вибрати професію, поєднуючи в подальшому успіх й задоволення від роботи, значно більше.

Порада від фахівців!

З огляду на те, що в сучасному світі ми всі маємо постійно вчитися, зовсім немає сенсу інвестувати в навчання за партою п’ять років. Краще зосередитися на розвиткові навичок та необхідних знанях, які більшою мірою, ніж диплом, гарантують працевлаштування. Це і комп’ютерна грамотність, і знання англійської на рівні мінімум, навички комунікації та самоорганізації, вміння читати складні тексти та критично мислити.

Читайте також

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

↑ Вгору