UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Це важливо знати кожному
 5. Скільки разів у житті можна змінювати професію

Скільки разів у житті можна змінювати професію

6.05.2020 744
Скільки разів у житті можна змінювати професію

Скільки разів у житті можна змінювати професію

6.05.2020     744

Фахівці з профорієнтації допомагають зробити правильний вибір всім, хто до них звертається: якою справою займатися, яку професію обрати. Чи то стати психологом, чи кінооператором, або режисером, пілотом, програмістом, дизайнером... чи можливо відкрити свій бізнес. Профорієнтації – одна на все життя? Скільки разів можна проходити профорієнтацію? Разом з jobs.ua спробуємо знайти відповіді на ці питання.

Багато хто з нас не володіє достатньою уявою, щоб зобразити собі своє цікаве майбутнє життя. Дехто зовсім не турбується про майбутнє і спокійно дає хвилям життя нести себе, що не чинять опір чужій волі або суспільній думці, запросто приєднуючись до натовпу. Це трапляється загалом від не бажання думати, від млявості й від боягузтва.

Хтось же знаходить своє призначення? Звичайно, знаходить. Тільки воно, це призначення, не лежить десь під кущем і не чекає вас. Ви його повинні вистраждати і вибудувати. І той, у кого це виходить – це людина внутрішньо активна, не боїться робити помилки, здобуває нові знання й вміння, ризикує, обурює навколо себе простір – інтелектуально і всіляко.

Концепція профорієнтації

Фахівці з профорієнтації вважають, що людина повинна протягом свого життя напружено думати – а чи туди я йду, а чи те я роблю, а чи має сенс те, що роблю. Кожен з нас повинен це зробити, в першу чергу, для себе. Лише для себе. Адже кожен з нас автор своєї долі й ніхто за нас її не побудує. Не треба ні в кого поруч питати – а ким мені бути? Треба це питання поставити собі або профорінетологу, як лікарю.

Профорієнтолог стороння людина, не зацікавлена, освічена, все знає про професії й ще психолог до всього іншого. Цей фахівець вам не скаже: а от іди туди, тому що там більше платять і тому що це який-небудь відомий холдинг. Так він не має права сказати. Адже і лікар теж не може вам сказати ні з того ні з сього: чоловіче, так у вас виразка, бо он у тій клініці добре лікують виразку!

Коли треба прийти на профорієнтацію?

Якщо намічається поворот в кар'єрі або в життя – краще порадитися зі знавцем професій, з тим хто знає, що відбувається на ринку праці – профорієнтологом. Таких поворотів, на думку фахівців, може бути за життя два або три. Найчастіше люди змінюють професію від 28 до 38 років. Футурологи, в свою чергу, говорять про те, що людина за своє життя може змінювати до п’яти сфер діяльності.

Однак сьогодні дуже часто можна бачити молодих людей нещасливих у своїй професії, і вони не поспішають її змінювати, бо доволі успішні в ній. Зараз можливостей якісно вибрати професію, поєднуючи в подальшому успіх й задоволення від роботи, значно більше.

Порада від фахівців!

З огляду на те, що в сучасному світі ми всі маємо постійно вчитися, зовсім немає сенсу інвестувати в навчання за партою п’ять років. Краще зосередитися на розвиткові навичок та необхідних знанях, які більшою мірою, ніж диплом, гарантують працевлаштування. Це і комп’ютерна грамотність, і знання англійської на рівні мінімум, навички комунікації та самоорганізації, вміння читати складні тексти та критично мислити.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору