І не тільки, якщо ви працюєте онлайн. Це питання набагато ширше, тому що, перебуваючи за комп’ютером чи іншим пристроєм, який має доступ до Інтернету, ми доволі часто нехтуємо кібер безпекою. Але насправді ситуація наступна – чимало операцій, в тому числі фінансових, ми здійснюємо онлайн, тому ризик раптово позбутися власних статків значно зростає. Давайте поговоримо про безпеку при роботі онлайн, щоб персональні дані, конфіденційна ділова переписка та інша важлива інформація не потрапили в руки зловмисників.
Під цим терміном розуміють комплекс психологічних прийомів, які мають на меті отримати гроші чи іншу винагороду незаконним шляхом. Яскравий приклад соціальної інженерії – герой Джо Пеші, один із двох мокрих бандитів, який переодягається в поліцейського, щоб напередодні Різдва пройтися по багатому району і виявити, хто з жителів не відпочиватиме вдома. Пригадуєте цю сцену? Вдома у Маккалістерів царював такий переполох, що фіктивний поліцейський міг би виманити в довірливих людей чимало важливої інформації.
Із пандемією коронавірусу у 2,5 рази збільшилась кількість атак на робітників, які працюють дистанційно. Досить часто кібер злодіям навіть не потрібно вдаватися до складних зломів захищених онлайн-платформ та сервісів – довірливі користувачі самі віддають доступ до власних коштів чи приватної інформації.
Люди, які знаються на соціальній інженерії, дуже небезпечні, бо володіють психологічними прийомами маніпуляції свідомістю. Тому серед головних методів протидії прийомам соціальної інженерії візьміть за золоте правило один незмінний принцип: перебуваючи в мережі, НЕ ВІРТЕ НІКОМУ. Маємо на увазі незнайомих людей, які надсилають незрозумілі пропозиції, чи будь-якими іншими способами намагаються вивідати у вас конфіденційну інформацію.
Які ж прийоми інтернет-шахраї використовують найчастіше? Давайте поговоримо про це.
Фішинг (від англ. «fishing», тобто рибалка) – ефективний прийом соціальної інженерії, адже жертва навіть не здогадується, що фіктивне посилання перенаправляє на сайт зловмисників, які й перехоплюють платіжні дані карти. Далі вже зрозуміло, що відбувається – жертва залишається зі спустошеними рахунками.
Вішинг – це «офіційні» дзвінки від нібито банків чи інших сервісів. Шахраї вміють так записати попередньо голосові повідомлення, що абонент, несамохіть піддавшись на вербальні маніпуляції, вибовкує потрібні їм дані.
Смішинг – це різновид фішингу через SMS. Якщо вам приходили незрозумілі смс-ки від невідомих номерів із привабливою пропозицією, а в тексті повідомлення є посилання на фішинговий сайт. Це повідомлення називається мотивуючим, його ціль – щоб ви перейшли за посиланням.
Але існують доволі прості способи протидії фішингу, вішингу та смішингу:
Таким чином, впроваджуючи подібний комплекс заходів у практику своєї компанії, ви можете убезпечити себе в майбутньому від недобросовісних людей. Пам’ятайте, що безпечна робота за комп’ютером – це відповідальність кожного працівника, а не лише керівництва компанії. Як стверджує віковічна мудрість: «Попереджений – значить озброєний».
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.