Розмовляючи про історії успіху людей, що змогли своїм прикладом поміняти оточуючий їх світ, Jobs.ua не може обійти стороною історію життя американця Мела Фішера, котрого, ще за його життя назвали «королем шукачів скарбів».
Він кинув все знайоме життя у віці сорок років, щоб зайнятися пошуком скарбів, що мали чекати на нього у трюмах затонулих кораблів. На шляху до власної мети Мелові Фішеру довелося встояти серед безлічі розчарувань та переживати загибель улюбленого сина, але це все не здатне було зламати таку людину.
Минуло двадцять років до того моменту, коли у 1985 році Мелові вдалося знайти затонулий іспанський галеон «Аточі», з нутрощів якого Фішер підняв скарбів на суму у 450 000 000 (мільйонів!!!) доларів США.
Народившись на фермі, серед курей та гусаків, яких вирощував його батько, майбутній король скарбів признавав, що ще з самого раннього дитинства захоплювався мріями про море та різні пригоди, які вели до омріяних скарбів. Музей короля скарбів й сьогодні зберігає «водолазний шолом», зібраний юним Фішером з каструлі, садового шлангу та велосипедного насосу.
Вперше під воду Мелові вдалося опуститися вже в університетські роки, коли він отримував професію інженера. Його призвали до армії Сполучених Штатів Америки й він брав участь у боях Другої світової війни. Демобілізувавшись, Мел Фішер був впевнений, що має продовжити справу батька, тому започаткував власне господарство із розведенням курей та інших домашніх птахів.
Проте море в його мріях по-троху «брало своє». Фішер витратив майже всі заощадження та відкрив у Каліфорнії власний магазин з продажу спорядження для підводного пірнання. Трохи пізніше, на базі бізнесу, Мел зміг організувати школу для аквалангістів-початківців. Після однієї з прогулянок берегом океану разом з дружиною, Фішер знайшов просто у піску золоту монету XVII століття. Він заявив, що це знакова подія та миттєво перевів все своє життя «на рейки» пошуків скарбів. Переїхав до штату Флорида, майбутній король скарбів відкрив фірму з пошуку іспанських галеонів, які мали перевозити коштовності та числилися у старих документаціях, у якості затонулих суден.
У пошуках інвестицій, Мелові із напарником доводилося навіть й махлювати. Наприклад, вони підлаштовували «раптові знахідки» золотих монет, багатими туристами-аквалангістами, яких вони супроводжували. Часто, вражений «реальністю» такої знахідки, турист погоджувався профінансувати певні проекти «молодих шукачів» скарбів.
Перші «плюси» у вигляді чималої здобичі компаньйони отримали лише у травні 1964 року. Поруч із невеликим містом Форт-Пірс, вони зуміли підняти з океанського дону 2 500 золотих іспанських дублонів. Чималу роль зіграв у пошуках й пристрій, розроблений Мелом Фішером: спеціальна труба, створювали потужний струмінь води, задопомогою якого розмивався пісок.
Шість років пройшли без знахідок, та більш того, із низкою суттєвих проблем, які могли назавжди поховати мрію Фішера про скарби. Проте, 13 липня 1975 року син Мела – Дрейк Фішер, під час обстеження донних порід поруч із островом Квіксендс, знайшов корабельні гармати, поруч з якими лежало два срібних злитка, які мали символіку, що всиляла надію на те, що вони з трюму галеону «Аточа».
На жаль, Дрейк не встиг передати батькові точні координати знахідки: поки той йшов на зустріч синові, Дрейк із напарником потрапили у пастку в трюмі тонучого буксиру й трагічно загинули.
Не зважаючи на загибель Дрейка, яка стала для Мела Фішера справжньою трагедією, пошуки продовжилися, й лише в 1980 році було знайдено ділянку, буквально засіяну золотом, але не з «Аточі», а з іншого галеону «Санта Маргарита».
Лише рівно через 10 років після смерті сина, 20 липня 1985 року, Фішер відшукав справді грандіозні скарби з галеону «Аточі» та підняв на поверхню 3 200 смарагдів, 150 000 срібних монет, понад 1 000 срібних злитків вагою від 15 до 40 кілограм та безліч інших коштовностей на передбачувану вартість у 450 мільйонів доларів США. За рішенням Верховного суду США Фішеру отримав 25% від знайденого та збагатив всю команду.
У грудні 1998 року короля скарбів не стало, але під управлінням його онука Шона Фішера, «Mel Fisher's Treasures» продовжує пошуки затонулих скарбів.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?