UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Ваше здоров'я
  5. Стрес і рівень цукру в крові: як нормалізувати цей важливий показник?

Стрес і рівень цукру в крові: як нормалізувати цей важливий показник?

9.12.2022 285
Стрес і рівень цукру в крові: як нормалізувати цей важливий показник?

Стрес і рівень цукру в крові: як нормалізувати цей важливий показник?

9.12.2022     285

Від того, наскільки високим чи низьким є рівень цукру у вашій крові, напряму залежить ваша працездатність і бадьорість. Дуже складно ефективно працювати, якщо з цим важливим показником здоров’я не все гаразд. Тим паче зараз, коли вимкнення світла і холодні квартири провокують колосальний рівень стресу. Портал з працевлаштування Jobs.ua публікує добірку корисних порад, як навчитися тримати рівень цукру в крові у нормі навіть попри війну, стрес і відсутність світла.

Не забуваємо про клітковину

Почніть вживати недорогу вівсянку, кукурудзяну кашу чи пшеничну, якщо досі цього не робите. Так ви зможете щодня поповнювати потреби організму у вуглеводах, і рівень цукру в крові не стрибатиме туди-сюди. Тому зараз, як ніколи раніше, саме час згадати про стару добру вівсянку. В ідеалі навіть не потрібно її підсолоджувати. Так, це не дуже смачно, але якщо вам потрібна практична користь від спожитої їжі, відсутність цукру чи варення в ранковій вівсянці не стане для вас проблемою.

Корисні жири та білкова їжа

Якісний рослинний білок подекуди може конкурувати з білком, який ми отримуємо з м’яса. Грецькі горіхи, риб’ячий жир та інші продукти, які містять корисні омега-3 кислоти та рослинний білок – обов’язково повинні бути присутні у вашому раціоні щодня.

Газовані напої – обережніше з ними!

Так, ми перебуваємо в стані війни з кровожерливим сусідом, але й цикл зимових свят не за горами. Тож не налягайте на солодку газовану воду, як би не хотілося втамувати нею потяг до солодкого. Краще з’їжте яблуко, банан чи апельсин. Звичайно, іноді можна скуштувати «Пепсі» чи «Кока-Колу», але не забуваємо про почуття міри.

Помірне вживання алкоголю

Знову ж таки, мучити себе і відмовлятися повністю від алкоголю не потрібно. Але не забуваємо про той колосальний потенціал, який криється за почуттям міри. А зайву чарчину краще замінити гарячим чаєм, какао чи кавою.

Режим сну

З вимкненнями світла не лише робочий розпорядок летить шкереберть. Страждає сон, ми не висипаємося, тому до стресу, спричиненого війною, додається перманентна втома і злість від нерегулярного сну. Якщо у вас зі сном наразі все погано, зверніть увагу на інтервальний сон: 4 години сну і 8 годин бадьорості, потім знову – 4 год сну і 8 год для вирішення щоденних завдань. Звичайно, такий режим сну зможуть практикувати передусім ті, хто працює віддалено.

Помірні фізичні навантаження

«Помірні фізичні навантаження» означають, що вам вистачатиме щоденних активних прогулянок та відмови від користування ліфтом. Заганяти себе в спортзалі не потрібно, але помірні заняття спортом не зашкодять, якщо є бажання відвідувати зал. Тим паче, якщо там є світло і гарячий душ.

Зауважимо, що наведені вище поради носять рекомендаційний характер і адресуються тим людям, які до війни і стресу, посиленого вимкненнями світла, не мали відчутних проблем із здоров’ям. Але це не означає, що не потрібно стежити за собою. Перевіряйте двічі на рік рівень цукру в крові, щоб мати певність, що з цим важливим показником здоров’я у вас все гаразд.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


Часто шукають

↑ Вгору