Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Між іншим, це не зовсім так, бо це питання можна розглядати з двох точок зору.
З одного боку, наче й марно витрачений час, навіть якщо взяли на роботу, а з іншого — можливість для кандидата перевірити свої навички і вміння, особливо в царині швидкого виконання невеликих професійних завдань. Так, тестове повинне бути невеликим за обсягом, щоб не забирало багато часу — власне, на те воно й тестове.
Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Одразу зазначимо, що тестове є одним з етапів рекрутингу. І заміщувати собою інші етапи не повинно. Звичайно, трапляється по-різному, але зазвичай тестове надсилають після співбесіди з ейчаром. HR-менеджер знайомиться з резюме, проводить співбесіду і тільки тоді просить виконати тестове. Звичайно, поширеною є й практика, коли виконати пробне завдання просять ще до співбесіди з рекрутером.
Ось тут і постає питання, чи варто виконувати його до ознайомчої співбесіди? Якщо вам дуже важлива ця робота — мабуть, ви таки виконаєте пробне завдання ще до попередньої співбесіди. І все ж якщо маєте привабливіші пропозиції, то краще звернути на них увагу. Та й звичний процес найму передбачає не одну, а декілька співбесід з представниками компанії. Після ознайомчої співбесіди відбудеться як мінімум технічне інтерв’ю, і після успішно пройденого етапу з привабливим для компанії кандидатом захоче поспілкуватися менеджер вищої ланки.
В будь-якому разі, тестових завдань вам не уникнути аж ніяк, якщо ви працюєте копірайтером, журналістом чи перекладачем; піарником, маркетологом чи smm-ником; дизайнером чи ілюстратором. І, звичайно ж, професії ІТ-спрямування: розробники, тестувальники, проджект-менеджери і вебдизайнери.
Давайте розглянемо всі «за» і «проти» тестових, і задля справедливості — з боку роботодавців і пошукачів. Отже, переваги пробних завдань для роботодавця:
Для кандидатів тестові — це чудова нагода:
Мінуси тестового для роботодавця:
Окрім вищезазначеного, для компаній складно придумати ще якісь мінуси тестових завдань, чи не так? А ось для пошукачів мінусів, на жаль, вистачає.
Отож недоліки тестових завдань для претендентів на посаду:
Насправді, це не всі мінуси тестових завдань, від яких знатно палає в кандидатів. Наприклад, шахраї можуть запропонувати виконати тестове, що підозріло скидається на повноцінну роботу. Або, принаймні, на чималий шмат повноцінної роботи. Якщо у вас виникають такі підозри — цілком імовірно, що це зовсім не підозри. Або візьмемо відсутність фідбеку після виконання тестового, що теж дуже обурює пошукачів: на роботу витрачається кілька годин, а рекрутери навіть лінуються відписати.
Як бачимо, тестові завдання можна перетворити на перевірку професійних вмінь. Як мінімум, поповните ще однією роботою портфоліо. Але якщо тестове завдання забирає хоча б декілька годин, та ще й неоплачуване — приготуйтеся, що цей час може бути витрачений марно. Але чи треба сильно засмучуватися? Зрештою, це теж досвід.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!