Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Між іншим, це не зовсім так, бо це питання можна розглядати з двох точок зору.
З одного боку, наче й марно витрачений час, навіть якщо взяли на роботу, а з іншого — можливість для кандидата перевірити свої навички і вміння, особливо в царині швидкого виконання невеликих професійних завдань. Так, тестове повинне бути невеликим за обсягом, щоб не забирало багато часу — власне, на те воно й тестове.
Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Одразу зазначимо, що тестове є одним з етапів рекрутингу. І заміщувати собою інші етапи не повинно. Звичайно, трапляється по-різному, але зазвичай тестове надсилають після співбесіди з ейчаром. HR-менеджер знайомиться з резюме, проводить співбесіду і тільки тоді просить виконати тестове. Звичайно, поширеною є й практика, коли виконати пробне завдання просять ще до співбесіди з рекрутером.
Ось тут і постає питання, чи варто виконувати його до ознайомчої співбесіди? Якщо вам дуже важлива ця робота — мабуть, ви таки виконаєте пробне завдання ще до попередньої співбесіди. І все ж якщо маєте привабливіші пропозиції, то краще звернути на них увагу. Та й звичний процес найму передбачає не одну, а декілька співбесід з представниками компанії. Після ознайомчої співбесіди відбудеться як мінімум технічне інтерв’ю, і після успішно пройденого етапу з привабливим для компанії кандидатом захоче поспілкуватися менеджер вищої ланки.
В будь-якому разі, тестових завдань вам не уникнути аж ніяк, якщо ви працюєте копірайтером, журналістом чи перекладачем; піарником, маркетологом чи smm-ником; дизайнером чи ілюстратором. І, звичайно ж, професії ІТ-спрямування: розробники, тестувальники, проджект-менеджери і вебдизайнери.
Давайте розглянемо всі «за» і «проти» тестових, і задля справедливості — з боку роботодавців і пошукачів. Отже, переваги пробних завдань для роботодавця:
Для кандидатів тестові — це чудова нагода:
Мінуси тестового для роботодавця:
Окрім вищезазначеного, для компаній складно придумати ще якісь мінуси тестових завдань, чи не так? А ось для пошукачів мінусів, на жаль, вистачає.
Отож недоліки тестових завдань для претендентів на посаду:
Насправді, це не всі мінуси тестових завдань, від яких знатно палає в кандидатів. Наприклад, шахраї можуть запропонувати виконати тестове, що підозріло скидається на повноцінну роботу. Або, принаймні, на чималий шмат повноцінної роботи. Якщо у вас виникають такі підозри — цілком імовірно, що це зовсім не підозри. Або візьмемо відсутність фідбеку після виконання тестового, що теж дуже обурює пошукачів: на роботу витрачається кілька годин, а рекрутери навіть лінуються відписати.
Як бачимо, тестові завдання можна перетворити на перевірку професійних вмінь. Як мінімум, поповните ще однією роботою портфоліо. Але якщо тестове завдання забирає хоча б декілька годин, та ще й неоплачуване — приготуйтеся, що цей час може бути витрачений марно. Але чи треба сильно засмучуватися? Зрештою, це теж досвід.
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.