Будь-який спеціаліст мріє про улюблену роботу, до якої лежить серце і подумки, на яку хочеться бігти з ранку і засиджуватись допіздна. Але й це бажання може зіграти з вами злий жарт, якщо така любов до вашої роботи переросте в трудоголізм. Дуже важливо бачити цю грань і вчасно зупинятися у своїх поривах працьовитості.
Хворобливий трудоголізм і справді негативно відображається на загальному почутті спеціаліста, на його здоров’ї, часто на особистому житті. Проблема в тому, що не кожний спеціаліст може самостійно це помітити та навчитися розподіляти час роботи та відпочинку.
Якщо ви або ваші рідні помітили ваш надмірний трудоголізм, не засмучуйтесь, він виліковний. Лише дайте собі обіцянку, що покладете зусилля, щоб його подолати. Ну а ми допоможемо вам в цьому практичними порадами від психологів та менеджерів з персоналу.
Найперше з чого треба почати - встановити кордони робочого часу та відпочинку. І це відноситься не тільки до початок-кінець робочого дня, а й на вихідні. Трудоголіки часто й на вихідних не можуть полишити свої робочі справи. На початку можете ставити будильник, коли підходить час обідньої перерви чи кінець дня. Це допоможе вам краще орієнтуватися в часі та просторі. На вихідні візьміть собі за обов’язок планувати свій відпочинок: робіть його більш активним та функціональним. Тоді ви будете точно знати, що у вас не було вільного часу нудьгувати та передивлятися робочі справи чи листи.
По-друге, приділіть увагу особисто собі. Багато хто з трудоголіків - це люди, які зовсім забули про себе. Якщо з’являється вільна хвилинка, вони приділяють увагу роботі, забуваючи про себе. Психологи радять таким людям свій вільний час приділяти саме собі. Подумайте, що вам необхідно привести до ладу. Можливо, вам потрібно зайнятися своїм здоров’ям і записатися на тренажери, а може цей час краще виділити для спілкування з рідними чи друзями.
Ще одна порада - потурбуйтеся про розклад. Саме він допоможе вам вчасно прокидатися, приходити на роботу, виконувати завдання вчасно, закінчувати роботу, повертатися додому, вчасно лягати спати.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.
В статті ділимося порадами, в яких сферах діяльності розвивати справу, щоб зацікавити своїм продуктом чи послугами людей, чиї статки вимірюються мільйонами доларів. Мільйонами як мінімум.
Ідеальних кандидатів не буває. Але є ті, що запам’ятовуються рекрутерам і яких вони згадають через багато років. Як стати таким кандидатом, що сподобається роботодавцю, дізнавався Jobs.ua.
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.