UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Кар'єра
  5. Цікава робота

Цікава робота

9.06.2006 256
Цікава робота

Цікава робота

9.06.2006     256
З дитинства нас запитують: «Ким ти хочеш бути?» (або ж у більш коректній формі: «Ким ти хочеш стати?»). Відповідь залежить від віку запитуваного, його настрою на той момент і серйозності ставлення до проблеми. Тільки не слід розраховувати, що в такий спосіб відбудеться повна профорієнтація. Не кожен дорослий здатен відповісти на це запитання, а для дитини чи підлітка це взагалі дуже важко. Що означає бути кимось? Що означає бути бухгалтером? продавцем? менеджером? Просто назвавши себе, скажімо, начальником, людина не стає ним. Бути начальником — значить робити те, що робить начальник (бухгалтер, продавець, менеджер...). Виконуючи відповідні дії, людина отримує результат і має певну компенсацію — гроші, безпеку, повагу з боку оточуючих. Отже, підходимо до ключа формули. Існує цикл бути — робити — мати, і розглядати його слід з найбільш зрозумілого боку. Тому найбільш некоректне питання (яке, на жаль, дуже часто ставиться психологами): «Ким ти хочеш бути?». Правильніше було б запитати: «Що ти хочеш робити?». А оптимальний варіант: «Що ти хочеш мати?». Коли людина визначить для себе, що вона хоче мати, то, знаючи, що вміє робити, вона вирахує, ким для цього треба бути. Сядьте за стіл. Покладіть перед собою аркуш, розділений на три колонки. Над крайньою правою напишіть «мати», над середньою — «робити», а над крайньою зліва — «бути». Тепер напишіть, що ви хочете мати: гроші, становище, будинок на Карибах, машину. Пишіть чесно — крім вас, цей листок ніхто не побачить. У середній колонці викладіть все те, що вмієте робити. Знов-таки все по максимуму — всі знання, навички, уміння, як рук, так і голови. Не бійтесь писати занадто багато — гірше, якщо щось прогавите. Написали? Тепер найскладніше. Базуючись на змісті середньої колонки, у крайній лівій напишіть, ким вам треба бути чи стати, щоб робити те, що ви вмієте. Це і буде бажаний список потенційних професій. Тепер виключіть з цього списку явно неможливе (тільки не перестарайтесь!) — те, що залишиться, і буде реальним. З'єднаєте горизонтальними лініями пункти з колонки «мати» з найбільш придатними пунктами з колонки «бути». Проробіть аналогічні дії із середньою і лівою колонками. Таким чином ви провели просту, але дуже ефективну профорієнтацію і визначили кілька напрямів розвитку (за кількістю горизонтальних ліній). Тепер залишається почати їх реалізацію — але вже «зліва направо»: ви знаєте, ким вам треба бути чи стати, що при цьому потрібно робити і що ви матимете в результаті. Діючи за цією схемою, ви не будете залежати від везіння. На удачу сподіваються лише зневірені. У вас же є план. Задайте йому часові рамки — і відтепер ваше майбутнє залежить тільки від вас! Михайло Студнєв «Работа и зарплата»

Читайте також

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 лютий, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.


Часто шукають

↑ Вгору