Що вам спадає на думку, коли чуєте слова «усвідомлений, усвідомлення»? Для когось вони асоціюються з внутрішньою гармонією, душевним спокоєм та медитацією. А ще для когось – це слова-синоніми раціонального ставлення до покупок та утилізації відходів. Але в останнє десятиліття це поняття все частіше асоціюють з кар’єрою. То як будувати усвідомлену кар’єру в сучасних реаліях – спробуємо з’ясувати?
Але спершу давайте з’ясуємо, які ж варіанти побудови власної кар’єри можуть швиденько перетворити вашу роботу в сірі будні.
Вашу майбутню професію обираєте не ви. Тато з мамою, близькі родичі, вчителі – але тільки не ви самі. Наприклад, ви йдете навчатися на юриста, а потім роками працюєте на скучній для вас роботі. А коли робота не викликає захоплення, навіть висока зарплата не нівелює те саме неприємне відчуття, що все відбувається зовсім не так, як вам хотілося б;
Вибір популярної професії. Так, сама по собі професія може бути вкрай захопливою. Але це не означає, що вона підходить саме вам. Колись було модно йти в рекламщики, тепер – в ІТ. Але «модна» професія, яка у всіх на слуху, не гарантує того, що ви будете з нетерпінням чекати на кожен робочий день;
Вибір «непильної» професії. Буває, людина мислить так: «Працювати в житті все одно доведеться, тому виберу щось таке, що не надто напрягатиме мене по життю». Теж не найкраща стратегія, як не крути;
Найбільш високооплачувана професія. Тут можна провести паралелі з другим пунктом, адже популярні професії можна певною мірою прирівняти до високооплачуваних.
Як бачимо, випадково вибрана професія практично не має шансів принести вам відчуття внутрішнього задоволення. І характерні ознаки не-вашої професії добре відомі: в понеділок хочеться, щоб настала п’ятниця, вихідні пролітають дуже швидко, і знову все по колу. Ось це відчуття – що ви не на своєму місці, може призвести з роками до серйозної кризи, навіть до повної втрати сенсу життя.
Щоб підійти усвідомлено до вибору професії, потрібно добре знати глибинні потреби своєї особистості. Потрібно розібратися в своїх бажаннях, нахилах та сильних сторонах. Адже це не просто вибір певного способу заробляння грошей; важливо ще на старті усвідомити, що на роботі кожен з нас проведе більшу частину життя. Відтак, цю частину життя можна і треба зробити максимально захоплюючою для себе.
Так, в наш динамічний час можна «світчнутися» в іншу професію вже в зрілому віці. Але хіба не краще одразу не прогадати з нею? Тим паче, розвиватися в улюбленій професії можна як у вертикальній площині, так і в горизонтальній. Набридло виконувати функціональні обов’язки? Нема проблем – навчаєте інших. Набридло займатися менторством – повернулися назад в експертну діяльність. І якщо ви справжній профі, ви будете затребувані всюди.
Отже, які кроки слід здійснити на шляху до усвідомленої кар’єри в наших сучасних реаліях?
На основі зібраної інформації вам буде легше скласти список професій, які найкраще підійдуть саме вам.
По-перше, не поспішайте. Тим паче, якщо не можете одразу приступити до роботи, бо чогось не вистачає. Можна поспішити із звільненням і потім гірко пошкодувати, бо щось піде не за планом.
По-друге, вчіться. Нова спеціальність потребує додаткової освіти? Пошукайте недорогі або ж безкоштовні курси, щоб зрозуміти, чи це вам підходить. Це вбереже від додаткового розчарування, якщо на пів дорозі зрозумієте, що це не ваше.
Оточення та підтримка дуже важливі. Зміни, тим паче в професійній діяльності – серйозний крок для кожної людини. Тому розповідайте про дуже важливі плани тільки дуже важливим людям. А зі всіма іншими, хто не готовий розділити ваш оптимізм і підтримати, тримайте рот на замку.
І останнє – наважилися на кардинальні зміни? Не здавайтеся. Пам’ятайте про ту винагороду, яка чекатиме вас після всіх витрачених зусиль. Воно того вартує, не сумнівайтесь.
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.