Наслідувавши європейський приклад, Україна ще в 2016-му році скасувала кваліфікаційний рівень спеціаліста, прирівнявши тих, хто раніше здобув цей академічний ступінь, до рівня магістра. Але про «спеціаліста» не будемо говорити. Поговоримо в цій статті про різницю між бакалавратом і магістратурою.
Перш ніж розглянути основні відмінності між двома академічними рівнями освіти, давайте з’ясуємо, що являють собою бакалаврат і магістратура.
Найперше, що хвилюватиме вступників в цьому питанні, так це те, чи вважається бакалаврат закінченою вищою освітою, чи ні? Поспішимо заспокоїти тих, хто думає інакше: так, вважається.
Традиційно для Європи бакалаврат є першою сходинкою в загальній системі вищої освіти. Впродовж кількох років навчання на бакалавраті студент опановує теоретичні знання і набуває практичних навичок в обраній ним професії. Здобувати академічний ступінь бакалавра можуть учні з атестатом старшої школи, а також випускники технікумів, коледжів та училищ.
Як правило, навчання на бакалавра триває чотири роки, але бувають винятки (медицина і деякі технічні сфери діяльності). Що стосується наукової діяльності, то протягом останніх років навчання бакалаври вчаться писати свої перші серйозні наукові роботи – курсові та дипломні дослідження. На останньому курсі перед державними іспитами бакалаври пишуть бакалаврську роботу, яку в подальшому можна буде використати як фундамент для магістерського дослідження.
Навчання на магістра триває або півтора, або два роки – в залежності від професії, яку ви опановуєте. Піти навчатися в магістратуру можна лише з дипломом бакалавра. Навчальний процес передбачає глибоке занурення в теоретичні і практичні аспекти своєї майбутньої діяльності.
Крім того, магістри вивчають основи наукових досліджень, адже їм належить написати магістерську роботу, яку згодом можна буде розвинути в наукову дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук (якщо після завершення навчання на магістратурі піти навчатися в аспірантуру). Власне, магістратуру можна вважати першою сходинкою наукової кар’єри.
А тепер разом з Jobs.ua з’ясуємо відмінності між двома кваліфікаційними рівнями освіти.
Найперше вони відрізняються термінами навчання. Чотири роки бакалаврату проти півтора-двох років магістратури, при цьому навчатися на магістратурі без бакалаврського диплому не вийде.
Хто провчився чотири роки на бакалаврі, може йти працювати за фахом. Для цього додатково навчатися в магістратурі не потрібно. Магістратура потрібна тим студентам, які прагнуть будувати наукову чи викладацьку кар’єру, або в майбутньому обійняти керівну посаду у великій компанії.
Тобто бакалаврат і магістратура не є взаємозамінними академічними ступенями; вони надають різні перспективи своєму здобувачу.
Зауважимо ще один важливий момент: вступити до бакалаврату значно легше, ніж на магістратуру (менше держзамовлення). Тому не кожен бакалавр зможе успішно скласти іспити в магістратуру.
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.