Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Поради та рекомендації вступникам
  5. Відмінності між бакалавратом і магістратурою: довідка для вступників

  Відмінності між бакалавратом і магістратурою: довідка для вступників

  22.07.2020 138
  Відмінності між бакалавратом і магістратурою: довідка для вступників

  Відмінності між бакалавратом і магістратурою: довідка для вступників

  22.07.2020     138

  Наслідувавши європейський приклад, Україна ще в 2016-му році скасувала кваліфікаційний рівень спеціаліста, прирівнявши тих, хто раніше здобув цей академічний ступінь, до рівня магістра. Але про «спеціаліста» не будемо говорити. Поговоримо в цій статті про різницю між бакалавратом і магістратурою.

  Перш ніж розглянути основні відмінності між двома академічними рівнями освіти, давайте з’ясуємо, що являють собою бакалаврат і магістратура.

  Бакалаврат

  Найперше, що хвилюватиме вступників в цьому питанні, так це те, чи вважається бакалаврат закінченою вищою освітою, чи ні? Поспішимо заспокоїти тих, хто думає інакше: так, вважається.

  Традиційно для Європи бакалаврат є першою сходинкою в загальній системі вищої освіти. Впродовж кількох років навчання на бакалавраті студент опановує теоретичні знання і набуває практичних навичок в обраній ним професії. Здобувати академічний ступінь бакалавра можуть учні з атестатом старшої школи, а також випускники технікумів, коледжів та училищ.

  Як правило, навчання на бакалавра триває чотири роки, але бувають винятки (медицина і деякі технічні сфери діяльності). Що стосується наукової діяльності, то протягом останніх років навчання бакалаври вчаться писати свої перші серйозні наукові роботи – курсові та дипломні дослідження. На останньому курсі перед державними іспитами бакалаври пишуть бакалаврську роботу, яку в подальшому можна буде використати як фундамент для магістерського дослідження.

  Магістратура

  Навчання на магістра триває або півтора, або два роки – в залежності від професії, яку ви опановуєте. Піти навчатися в магістратуру можна лише з дипломом бакалавра. Навчальний процес передбачає глибоке занурення в теоретичні і практичні аспекти своєї майбутньої діяльності.

  Крім того, магістри вивчають основи наукових досліджень, адже їм належить написати магістерську роботу, яку згодом можна буде розвинути в наукову дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук (якщо після завершення навчання на магістратурі піти навчатися в аспірантуру). Власне, магістратуру можна вважати першою сходинкою наукової кар’єри.

  А тепер разом з Jobs.ua з’ясуємо відмінності між двома кваліфікаційними рівнями освіти.

  Відмінності між бакалавратом і магістратурою

  Найперше вони відрізняються термінами навчання. Чотири роки бакалаврату проти півтора-двох років магістратури, при цьому навчатися на магістратурі без бакалаврського диплому не вийде.

  Хто провчився чотири роки на бакалаврі, може йти працювати за фахом. Для цього додатково навчатися в магістратурі не потрібно. Магістратура потрібна тим студентам, які прагнуть будувати наукову чи викладацьку кар’єру, або в майбутньому обійняти керівну посаду у великій компанії.

  Тобто бакалаврат і магістратура не є взаємозамінними академічними ступенями; вони надають різні перспективи своєму здобувачу.

  Зауважимо ще один важливий момент: вступити до бакалаврату значно легше, ніж на магістратуру (менше держзамовлення). Тому не кожен бакалавр зможе успішно скласти іспити в магістратуру.

  Читайте також

  • Щоб мислити масштабно – десять секретів медитації 7 серпень, 2020

   В процесі тривалої роботи притуплюються почуття та емоції, притуплюється процес мислення. І постає цілком закономірне питання – як залишатися врівноваженим та енергійним, зосередженим і продуктивним? Спробуйте медитацію.

  • Як правильно звільнитися без скандалу 6 серпень, 2020

   Багатьох цікавить, як правильно звільнитися, оскільки хочеться піти з роботи без скандалів, на позитивній ноті. Ніколи не знаєш, як складуться обставини в майбутньому, а заробити погану репутацію – не найкращий варіант

  • З користю про роботу 6 серпень, 2020

   Пропонуємо кілька цікавих та водночас повчальних (сподіваємося) роздумів відомих і успішних письменників про роботу, тайм-менеджмент, книги, планування. Вони будуть корисними не лише для підприємців. Тут є над чим замислитись і зробити для себе висновки.

  • Життя після відпустки: як влитися в роботу? 6 серпень, 2020

   Повернення на роботу після відпустки для багатьох офісних співробітників — це стрес. Далеко не всі здатні швидко включитися в професійну діяльність, багато навіть проходять виснажливий період адаптації, який може затягнутися до декількох тижнів. Чи можна вплинути на ситуацію

  • Як знайти роботу людині старшого віку 6 серпень, 2020

   Гідне працевлаштування — актуальне питання для шукачів з різним досвідом, професійним рівнем і віком. Як показує практика, доволі часто останній фактор заважає отримати запрошення на співбесіду, почати співпрацю з багатьма керівниками, занижує конкурентний рівень

  ↑ Вгору