UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Поради та рекомендації вступникам
  5. Відмінності між бакалавратом і магістратурою: довідка для вступників

Відмінності між бакалавратом і магістратурою: довідка для вступників

22.07.2020 1208
Відмінності між бакалавратом і магістратурою: довідка для вступників

Відмінності між бакалавратом і магістратурою: довідка для вступників

22.07.2020     1208

Наслідувавши європейський приклад, Україна ще в 2016-му році скасувала кваліфікаційний рівень спеціаліста, прирівнявши тих, хто раніше здобув цей академічний ступінь, до рівня магістра. Але про «спеціаліста» не будемо говорити. Поговоримо в цій статті про різницю між бакалавратом і магістратурою.

Перш ніж розглянути основні відмінності між двома академічними рівнями освіти, давайте з’ясуємо, що являють собою бакалаврат і магістратура.

Бакалаврат

Найперше, що хвилюватиме вступників в цьому питанні, так це те, чи вважається бакалаврат закінченою вищою освітою, чи ні? Поспішимо заспокоїти тих, хто думає інакше: так, вважається.

Традиційно для Європи бакалаврат є першою сходинкою в загальній системі вищої освіти. Впродовж кількох років навчання на бакалавраті студент опановує теоретичні знання і набуває практичних навичок в обраній ним професії. Здобувати академічний ступінь бакалавра можуть учні з атестатом старшої школи, а також випускники технікумів, коледжів та училищ.

Як правило, навчання на бакалавра триває чотири роки, але бувають винятки (медицина і деякі технічні сфери діяльності). Що стосується наукової діяльності, то протягом останніх років навчання бакалаври вчаться писати свої перші серйозні наукові роботи – курсові та дипломні дослідження. На останньому курсі перед державними іспитами бакалаври пишуть бакалаврську роботу, яку в подальшому можна буде використати як фундамент для магістерського дослідження.

Магістратура

Навчання на магістра триває або півтора, або два роки – в залежності від професії, яку ви опановуєте. Піти навчатися в магістратуру можна лише з дипломом бакалавра. Навчальний процес передбачає глибоке занурення в теоретичні і практичні аспекти своєї майбутньої діяльності.

Крім того, магістри вивчають основи наукових досліджень, адже їм належить написати магістерську роботу, яку згодом можна буде розвинути в наукову дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук (якщо після завершення навчання на магістратурі піти навчатися в аспірантуру). Власне, магістратуру можна вважати першою сходинкою наукової кар’єри.

А тепер разом з Jobs.ua з’ясуємо відмінності між двома кваліфікаційними рівнями освіти.

Відмінності між бакалавратом і магістратурою

Найперше вони відрізняються термінами навчання. Чотири роки бакалаврату проти півтора-двох років магістратури, при цьому навчатися на магістратурі без бакалаврського диплому не вийде.

Хто провчився чотири роки на бакалаврі, може йти працювати за фахом. Для цього додатково навчатися в магістратурі не потрібно. Магістратура потрібна тим студентам, які прагнуть будувати наукову чи викладацьку кар’єру, або в майбутньому обійняти керівну посаду у великій компанії.

Тобто бакалаврат і магістратура не є взаємозамінними академічними ступенями; вони надають різні перспективи своєму здобувачу.

Зауважимо ще один важливий момент: вступити до бакалаврату значно легше, ніж на магістратуру (менше держзамовлення). Тому не кожен бакалавр зможе успішно скласти іспити в магістратуру.

Читайте також

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

  • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

    Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

  • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

    Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору