З початком повномасштабного вторгнення відпустка перестала сприйматися як щось важливе. Мовляв, як я можу брати собі відпустку, якщо в захисників на фронті немає часу на банальний відпочинок? Як подолати докори сумління, з’ясовував портал Jobs.ua.
Ми всі з ностальгією згадуємо колишні, довоєнні, часи. Коли можна було спокійно взяти відпустку і махнути на море. Чи поїхати в гори – з друзями, палатками і розмовами до ранку. Зараз все це видається для багатьох людей чимось несуттєвим. Неважливим. Але давайте ще раз і ще раз нагадаємо собі, що втрата власного ресурсу без можливості його відновити – це привіт вигорання, хронічний стрес і депресія. Ефективним, ясна річ, в таких умовах не буде ніхто.
Дайте собі час на саморефлексію. Це означає, що ви повинні чесно відповісти на такі питання:
Якщо бодай на два питання з трьох ви відповіли «Ні», вам терміново потрібна відпустка. Бодай на тиждень. Щоб відновити втрачений ресурс. Тоді й запрацюєте як зазвичай, і час на волонтерство знайдете, чи на інші корисні справи.
Звичайно, зараз варіанти вкрай обмежені. Якщо говоримо про сімейний відпочинок чи для чоловіків. Жінки, звісно, можуть їхати й за кордон, якщо мають таке бажання. Та й відпочинок в окремих районах України може бути небезпечним.
Найоптимальнішим варіантом тут можна вважати західні області України. Або влаштовуєте собі поїздку по містах західних областей, або їдете в Карпати. Можна влаштувати собі культурний тур за маршрутом Львів-Ужгород-Чернівці, або Луцьк-Львів-ІваноФранківськ. А через місяць другий можна й на Шацькі озера вирушити, як альтернатива українському морю.
Звичайно, якщо ваша сім’я має достатньо фінансів, можна відправити дружину з дітьми за кордон. Це максимально безпечний варіант відпустки.
Складно говорити про альтернативу відпустці, бо яка тут ще може бути альтернатива? Але якщо з якоїсь причини не можете чи не хочете брати відпустку, візьміть за правило бодай декілька вихідних провести повноцінно і без робочих завдань. В ідеалі – за містом, на свіжому повітрі. Маєте друзів в інших областях? Чудово, «змотайтеся» до них на день-другий. Забудьте в цей час і про новини, й про месенджери та все те, що може нагадувати вам про роботу. Звичайно, навіть за таких умов відпусткою тут і не пахне, але краще так, ніж ніяк.
Чи може стати альтернативою відпочинок в чотирьох стінах? Навряд чи, адже зміна обстановки не відбудеться. А повноцінна відпустка – це ж передусім зміна обстановки, коли ви відпочиваєте навіть від власного улюбленого помешкання.
Бажаємо вам завжди гарно відпочивати і не відкладати думки про відпустку на «після війни». Пам’ятаємо, що тільки добрий відпочинок робить нас ефективними працівниками.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?