Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує вам звернути увагу на декілька ключових моментів, якщо бажаєте ефективно опанувати нові знання чи професію.
На жаль, після досягнення певного віку багато людей припиняють вчитися. Припиняють розвиватися, читати цікаві книги та опановувати щось нове. Мовляв, я працюю на такій-то посаді, мене все влаштовує і більшого мені не потрібно. А чи насправді це так?
Розвиваючи любов до навчання, до пізнання чогось нового і раніше незвіданого – ви не лише суттєво прокачаєте свою особистість, а й убезпечите мозок від деградації в старості. Наші м’язи втрачають силу та пружність, якщо їх не тренувати; те саме відбувається з мозком, якщо припинити його регулярно «тренувати». А якщо ви робите своїм кредо у житті установку «Я люблю вчитися, люблю пізнавати нове та розвиватися», ви прищеплюєте своєму мозку любов до саморозвитку та самопізнання (ці дві чудові речі завжди крокують поруч).
У музикантів існує таке поняття – вкладати в пальці. Тобто лише завдяки щоденним вправам можна «вкласти в пальці» новий твір, вивчити складний пасаж тощо. Тільки так, інших способів тут немає. Можливо, в далекому майбутньому опанування нових знань стане можливим завдяки розвинутим нейротехнологіям на зразок вбудованих в мозок чіпів «Нейралінк» чи інших подібних штук, але зараз ми можемо лише мріяти про це.
Припустимо, ви вивчаєте верстку сайтів. Повірте, декількох відеоуроків на тиждень вистачить, щоб через 3-4 місяці ви вже верстали повноцінні лендінги або навіть бралися за онлайн-магазини. Але «два уроки на тиждень» означає також постійну практику в ті дні, коли ви не знайомитеся з новим матеріалом. В ці дні ви проходите старий матеріал, читаєте-перечитуєте записи в нотатнику і багато практикуєтеся.
Заведіть собі одну дуже корисну звичку. Вона називається «А що, якщо?..»
Як це працює? Дуже просто: практикуючись з новим матеріалом, ви постійно ставите собі це питання: «А що буде, якщо я розташую текст чи блок у такий спосіб?», «А що, якщо я спробую ось так зробити, хоча автор відео не згадував про це…», «А що, якщо я надав ці параметри ось цій властивості?..». І так далі. Ставлячи такі питання і шукаючи на них відповіді, ви надзвичайно ефективно закріпите пройдений матеріал на практиці. Тільки так можна досягнути омріяної майстерності у новій для вас професії.
Від багатьох людей можна почути: «Ой, у мене так мало часу, його ні на що не вистачає, бо сім’я, робота, діти…» Але це все відмазки насправді. Так, якщо є сім’я та діти, часу на опанування нових знань чи професії не так уже багато, але факти наступні: кожен з нас має 24 години на добу, щоб змінювати своє життя на краще. І навіть доволі зайнята людина за умови високої мотивації та бажання може знайти для початку бодай 20-30 хвилин щодня. А все решта – власна лінь та інші хибні установки, які заважають досягти бажаного.
За декілька місяців, якщо почнете прямо зараз, ви зможете опанувати будь-яку професію. Так, не досконало, звісно, але на такому рівні, щоб знайти першу роботу і підвищувати далі свою майстерність. Звичайно, це стане реальністю тільки тоді, якщо ви будете неухильно дотримуватися порад, викладених у цій статті. Успіхів вам і натхнення, а також мотивації та наснаги щодня лупати цю прекрасну скалу нових Знань та Можливостей.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».