Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Шукачу
 4. Знай свої права
 5. Як коронавірус вплинув на "лікарняні" українців

Як коронавірус вплинув на "лікарняні" українців

24.03.2020 185Автор: Александр Мавлидинов
Як коронавірус вплинув на "лікарняні" українців

Як коронавірус вплинув на "лікарняні" українців

24.03.2020     185Автор: 

Фонд соціального страхування України запевняє, що виплати за лікарняними листами отримають усі вітчизняні хворі, незважаючи на введення в країні карантину коронавірусної інфекції. При цьому, слід зауважити, що це стосується лише офіційно оформлених на своїх робочих місцях та застрахованих українців.

Крім цього, за інформацією Jobs.ua, на цей період встановлено особливі правила надання та оплати листків тимчасової непрацездатності.

Такий момент, як «особливий порядок видачі», під час карантину передбачений п’ятим розділом «Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян», що була затверджена наказом № 455 Міністерства охорони здоров’я ще 13-го листопада 2001 року.

Детальне роз'яснення про відмінності цього процесу, від процедури «мирного часу» вже з'явилося на сайті Фонду соціального страхування України. Також, у роз’ясненні вказано й причини, за якими лікарняний лист у карантинний період, будуть отримувати ті працівники, робота яких пов'язана із обслуговуванням населення країни.

Наприклад, працівник тимчасово відсторонений від роботи через карантин, бо мав контакти з носієм коронавірусу та не може у такій ситуації виконувати іншу роботу. У цьому випадку лікарняний лист видається лікарем-інфекціоністом, лікарем-терапевтом або лікуючим лікарем, з доданим висновком лікаря-епідеміолога територіальної санітарно-епідеміологічної станції.

Така тимчасова непрацездатність, що була викликана карантином, обумовлює надання фінансової допомоги за рахунок Фонду та надається з першого дня, нараховуючись протягом всього часу відсутності людини на роботі, саме з цієї причини.

У разі хвороби застрахованого працівника інших сфер діяльності, Фонд оплатить листок непрацездатності, починаючи з шостого дня й до дня повного одужання людини.

Якщо, захворювання є у дітей таких працівників, та дитина у віці до 14 років, лікарняний отримує один з батьків. В такому випадку Фонд оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня до одужання, але не більше 14 календарних днів. У випадках, коли дитина перебуває на лікуванні у стаціонарі, вищеназвані обмеження не застосовуються.

До речі, у разі необхідної самоізоляції, Фонд готовий компенсувати особі до 50% від її заробітку, але лише на підставі відповідного лікарняного листа. Також надається право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності особам, які перебувають у спеціалізованих закладах охорони здоров'я.

Нагадуємо, що при необхідності, отримати консультації, щодо оформлення тимчасової непрацездатності та нарахування оплати лікарняних листків, можна-зателефонував на безкоштовний номер спеціальної системи БПД: 0 800-213-103.

Читайте також

 • Саморозвиток. Чому не треба працювати більше?31 березень, 2020

  Коли спалах коронавірусу піде на спад і скасують карантинні заходи, ми всі повернемося до звичайного життя, більшість з нас з головою зануряться в роботу (деякі й зараз так працюють). Оскільки ми живемо в такий час, коли всі прагнуть починати трудовий день раніше, закінчувати пізніше, використовувати для роботи будь-яку вільну хвилину. Навіть закінчивши роботу, дуже часто думками ми все ще працюємо.

 • Новий законопроект: карантинні норми податків та графіки робіт для українців30 березень, 2020

  У законопроекті зміни, які треба застосувати до наступних аспектів економіки України

 • Як зберегти ефективність працюючи віддалено30 березень, 2020

  Мрієте про віддалену роботу? Міркуєте, як було б здорово організувати особистий улюблений офіс, не виходячи з дому? Без сумніву, у цьому можна знайти масу переваг. Робота на відстані стає все більш популярною

 • Оптимізація робочого часу: як працювати краще за менший час30 березень, 2020

  Одним із секретів процвітання бізнесу (підприємництва) є використання прихованих потенціалів, наприклад, раціональний розподіл робочого часу та його оптимізація. Кожна компанія ставить собі за мету отримання максимального прибутку. У зв'язку з цим витрати на його досягнення напряму залежать від продуктивності праці співробітників

 • Пропозиції роботи, від яких потрібно відмовитись30 березень, 2020

  Пошук роботи — непростий процес, який вимагає багато сил, часу і ресурсів. Знайшовши цікаві вакансії, шукач найчастіше починає поспіхом розсилати резюме, а отримавши запрошення на зустріч, нерідко готовий співпрацювати практично на будь-яких умовах. Вірогідність такого фіналу збільшується пропорційно кількості тижнів зі статусом безробітного

↑ Вгору