Фонд соціального страхування України запевняє, що виплати за лікарняними листами отримають усі вітчизняні хворі, незважаючи на введення в країні карантину коронавірусної інфекції. При цьому, слід зауважити, що це стосується лише офіційно оформлених на своїх робочих місцях та застрахованих українців.
Крім цього, за інформацією Jobs.ua, на цей період встановлено особливі правила надання та оплати листків тимчасової непрацездатності.
Такий момент, як «особливий порядок видачі», під час карантину передбачений п’ятим розділом «Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян», що була затверджена наказом № 455 Міністерства охорони здоров’я ще 13-го листопада 2001 року.
Детальне роз'яснення про відмінності цього процесу, від процедури «мирного часу» вже з'явилося на сайті Фонду соціального страхування України. Також, у роз’ясненні вказано й причини, за якими лікарняний лист у карантинний період, будуть отримувати ті працівники, робота яких пов'язана із обслуговуванням населення країни.
Наприклад, працівник тимчасово відсторонений від роботи через карантин, бо мав контакти з носієм коронавірусу та не може у такій ситуації виконувати іншу роботу. У цьому випадку лікарняний лист видається лікарем-інфекціоністом, лікарем-терапевтом або лікуючим лікарем, з доданим висновком лікаря-епідеміолога територіальної санітарно-епідеміологічної станції.
Така тимчасова непрацездатність, що була викликана карантином, обумовлює надання фінансової допомоги за рахунок Фонду та надається з першого дня, нараховуючись протягом всього часу відсутності людини на роботі, саме з цієї причини.
У разі хвороби застрахованого працівника інших сфер діяльності, Фонд оплатить листок непрацездатності, починаючи з шостого дня й до дня повного одужання людини.
Якщо, захворювання є у дітей таких працівників, та дитина у віці до 14 років, лікарняний отримує один з батьків. В такому випадку Фонд оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня до одужання, але не більше 14 календарних днів. У випадках, коли дитина перебуває на лікуванні у стаціонарі, вищеназвані обмеження не застосовуються.
До речі, у разі необхідної самоізоляції, Фонд готовий компенсувати особі до 50% від її заробітку, але лише на підставі відповідного лікарняного листа. Також надається право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності особам, які перебувають у спеціалізованих закладах охорони здоров'я.
Нагадуємо, що при необхідності, отримати консультації, щодо оформлення тимчасової непрацездатності та нарахування оплати лікарняних листків, можна-зателефонував на безкоштовний номер спеціальної системи БПД: 0 800-213-103.
Чим такі ігри стануть у пригоді працівникам вашої компанії? Щоб пройти подібну гру, доведеться співпрацювати. Всі свої дії ви змушені координувати з іншим гравцем чи навіть з кількома.
До відмов не звикати кожній людині, ми стикаємося з ними щодня. Але чи варто реагувати на відмову як остаточний вердикт? Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує з’ясувати, як реагувати на відмови так, щоб співрозмовники вас почули.
Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які перспективи має legaltech, юриспруденція 21-століття на стику традиційних підходів і сучасних технологій.
Люди схильні плутати бодігардів і охоронців, ставлячи між ними знак рівності. Проте це не так, охоронець не завжди надає клієнту послуги фізичного захисту.
Портал з працевлаштування Jobs.ua ділиться з вами історією появи відомого логотипу Nike, який впізнає чи не кожна людина в світі.