UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Співбесіда без проблем
  5. Як підготуватись до співбесіди під час війни

Як підготуватись до співбесіди під час війни

29.05.2022 626Автор: Лоліта Платошкіна
Як підготуватись до співбесіди під час війни

Як підготуватись до співбесіди під час війни

29.05.2022     626Автор: 

Пошуки роботи під час війни - справа складна. Крім того, що в цей час на ринку праці відбувається жорстка конкуренція, до того ж здобувачу доводиться переживати усілякі негаразди воєнного стану: страх, що воєнна тривога прирве співбесіду; хвилювання через незвичний формат співбесіди; бажання знайти найбільш зручне місце й ще багато чого. Важкі часи диктують свої умови і до них потрібно пристосовуватись. Jobs.ua ділиться порадами, як підготуватись до співбесіди в цей непростий для здобувача та роботодавця час.

Співбесіда залишається невід’ємною частиною працевлаштування. Менеджерам з персоналу в воєнний час доводиться зустрічати на співбесідах людей з різних куточків України. Тому і здобувачам, і роботодавцям необхідно провести ділову зустріч врівноважено та спокійно, без надмірно емоційного стану. Зробити це можна заздалегідь підготувавшись до співбесіди в умовах війни.

Як підготувати себе до співбесіди в умовах війни

Наразі роботодавці проводять співбесіди дистанційно. З одного боку це допомагає здобувачу залишатися більш захищеним, обираючи самостійно місце для співбесіди. Це значно економить час та фінанси обох сторін, не витрачаючи час на очікування чи дорогу на місце призначення. З іншого: обидві сторони втрачають можливість особистого контакту, яка дозволяє дізнатись більше деталей про іншу сторону.

Отже якщо ви готуєтесь до онлайн співбесіди, підготуйте зручно місце, де ви будете проходити співбесіду. Воно повинно бути безпечне, зручне та містити все, що вам може знадобитись на зустрічі, а це: ручка та блокнот для записів, роздруковане ваше резюме перед рукою, склянка води, особисті речі без яких ви не можете обійтися: окуляри, гаджети тощо.

Готуючись до співбесіди, не забувайте про звичайних речах, що здатні вас тримати в настрої та в бойовому налаштуванні. Не забудьте поїсти, одягнутися відповідно до співбесіди.

Відпрацюйте якісно каверзні питання, що може вам поставити роботодавець. Найчастіші непрості питання пов’язані з минулим місцем роботи та причинами вашого звільнення. Також будьте готові і ви поставити питання щодо компанії, в яку працевлаштовується, а для цього краще заздалегідь дізнатися всю інформацію з різних джерел про компанію. Підготуйте заздалегідь розповідь про себе та свій робочий досвід.

Впорайтесь із хвилюванням. Перед самим дзвінком зробіть кілька вдихів та видихів, подумайте про щось приємне та налаштуйтесь на доброзичливу атмосферу. Під час війни краще обійтись без жартів, навряд чи роботодавець оцінить це.

Що робити в незвичних нестандартних ситуаціях

Якщо під час співбесіди лунає тривога

Краще за всього обговорити з роботодавцем заздалегідь такі моменти. Однак в будь-якому випадку необхідно дотримуватись безпеки. Якщо лунає сирена, проходьте одразу в безпечне місце для подальшого проведення співбесіди. Якщо можливо, перенесіть співбесіду на кращий та більш безпечний час, попросивши роботодавця дати 15-30 хвилин перерви.

Якщо роботодавець ставить питання про минуле місце роботи

Звільнені ви до війни чи під час, відповідайте на питання чесно та коротко. Не потрібно розповідати всі деталі та причини вашого звільнення, проте намагайтесь говорити без емоцій.

Якщо роботодавець запрошує вас до співпраці

Якщо на співбесіді ви отримуєте одразу згоду роботодавця до співпраці з вами, не поспішайте погоджуватись. Краще за все візьміть час на обдумування та роз’яснення деталей співпраці. А це, який саме соцпакет роботодавець може вам запропонувати в умовах воєнного стану, чи отримаєте ви офіційне оформлення та інші вигідні умови.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Вгору