UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Сайти пошуку роботи - що потрібно знати?
  5. Як по вакансії зрозуміти, що роботодавець щось приховує від вас?

Як по вакансії зрозуміти, що роботодавець щось приховує від вас?

23.08.2022 389
Як по вакансії зрозуміти, що роботодавець щось приховує від вас?

Як по вакансії зрозуміти, що роботодавець щось приховує від вас?

23.08.2022     389

В часи війни завжди активуються не лише благородні люди, а й різного роду аферисти. Їхня мета – зацікавити вас привабливою вакансією і спробувати ошукати. Спробуємо з’ясувати, як не потрапити до них на гачок.

За період стажування просять заплатити

Якщо у вакансії зазначено, що період стажування не оплачується – це ще можна зрозуміти (хоча й така ситуація не є допустимою). Але якщо вас попросять заплатити за стажування, мотивуючи це тим, що за той час, коли ви стажуєтеся, компанія втрачає гроші – прийміть той факт, що з цією вакансією, як і з роботодавцем, щось не так.

Також шахраї можуть просити вас заплатити, приміром, за оренду квартири, якщо в них так звана «охоронна фірма», яка працює в різних областях України. Не забувайте, що оплатою оренди для своїх працівників повинна займатися компанія, а не працівник.

Вам пропонують зустрітися не в офісі

Одразу зауважимо, що для деяких компаній такий стиль проведення співбесіди може виявитися цілком прийнятним. Тоді співбесіда, приміром, в кав’ярні не повинна викликати жодних сумнівів. Але недобросовісні роботодавці покличуть вас в кав’ярню не тому, що в їхній компанії так заведено, тобто влаштовувати співбесіди не тільки в офісі. Такі роботодавці можуть не мати власного офісу, або ж їхнім офісом може виявитися орендована кімната в квартирі, яка здається в оренду. Звичайно, вас туди не покличуть, бо їхні наміри буде відразу розкрито. А ось у кафе чи на прогулянці в парку – запросто.

Захмарна зарплата

Аферисти знають, що деякі люди ведуться на ті великі непідйомні суми, які вони вказують у своїх вакансіях в якості зарплати. І активно цим користуються. І тоді пошукач, засліплений бажанням великої оплати, випускає з вигляду той факт, що за цю роботу на ринку праці й близько немає подібних зарплат.

Зазначимо, що відсутність інформації про зарплату не є свідченням недобросовісної вакансії. Чимало роботодавців вважають за потрібне обговорювати зарплату на співбесіді.

Туманні, незрозумілі обов’язки

Це та сама ситуація, коли вакансія нагадує незрозуміло що, а не, власне, вакансію. Кожна сфера діяльності, кожна професія мають чітко окреслений набір обов’язків. Якщо роботодавець не вказує, чим вам потрібно буде займатися в його компанії – це може означати, що після прийому на роботу на вас будуть «накидати» чимало сторонніх обов’язків. Які, звісно, не будуть жодним чином оплачуватися.

Якщо просять оплатити незрозуміло-що

Трапляється так, що пошукач натрапляє на хорошу, як йому видається, вакансію. І щоб влаштуватися, потрібно заплатити за якісь незрозумілі адмінпослуги, документацію тощо. І людина думає: «Та ладно, заплачу, це ж небагато». Але після оплати роботодавці починають «морозитися», годують обіцянками чи взагалі відмовляються спілкуватися далі. Вони чудово розуміють, що за якихось 200 грн. пошукач, найімовірніше, не буде йти і писати заяву в поліцію чи подавати до суду. В результаті цей пошукач втрачає кошти, хоч і невеликі, а роботодавці-шахраї збагачуються в такий спосіб.

Вакансія складена неграмотно

Якщо ви читаєте вакансію від нібито солідної компанії, але зауважуєте багато помилок в самому тексті, це підстава для того, щоб задуматися над добросовісністю роботодавця. Якщо роботодавець поважає себе і поважає майбутніх працівників, його вакансія буде відповідно написана, відредагована і вичитана. А якщо йому властиве почуття гумору – то ще й з гумором.

Неоплачуване ТЗ

Пропонують у вакансії неоплачуване технічне завдання – подумайте добре, перш ніж братися за його виконання. Цілком імовірно, що вас просто намагаються ошукати.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору