Кожен спецілаліст хоч раз відчував сонливість посеред робочого дня. З наукової точки зору сонливість на робочому місці супроводжується постійним чи періодичним бажанням заснути, не в призначений для цього час. При перших ознаках сонливості медики радять звернутися до лікарні, бо сонливість є симптомом багатьох серйозних захворювань, тому сонливість – вагомий привід звернутися до лікаря.
Причини сонливості можуть бути різні, тож якщо ви стали помічати симптоматику, то перше з чого слід розпочати – визначити причини.
Слід пам’ятати, що сонливість може бути побічним ефектом багатьох ліків. Тому, якщо ви стали за собою помічати відчуття сонливості, та пригадали, що використовуєте якісь лікарські препарати, то ознайомтесь для початку із побічними ефектами ліків. Можливо, ви знайдете ці симптоми у списку. Якщо так і є, то вам слід звернутися до вашого лікаря для того, щоб змінити препарат на якійсь аналог.
Ще однією причиною сонливості на робочому місці може бути звичайни недосип. Достатньо один раз лягти невчасно, щоб на весь тиждень порушити режим сну. Вам здається, що достатньо один день, щоб повернути його, але організм вже перебуває у шоковому стані. Для того щоб повернути режим сну, треба знову відновити звичку лягати в один і той самий час.
Багато хто зі спеціалістів скаржаться на те, що постійно відчувають сонливість, бо у приміщенні недостатньо сонячного проміння. Вирішити цю проблему достатньо просто – купіть більш сильніші лампи денного світла, або просто включіть їх, якщо в офісі мало світла. Це допоможе вам знаходитись у бадьорому стані та бути більш активним.
Ваш внутрішній режим – це також вагома причина недосипу багатьох спеціалістів. Можливо саме такий робочий розпорядок не підходить вам і не співпадає з вашими звичайними біоритмами. Для того, щоб впіймати ваш ідеальний час для роботи чи сну, достатньо де-який час спостерігати за самопочуттям організму. Ви навіть можете зафіксувати письмово ці години і ваш стан.
Якщо вас швидко настигла сонливість, то побороти цей стан легко ви можете такими простими способами:
Сонливість – неприємний симптом, який може стати причиною поганого самопочуття спеціаліста та неуважної роботи на робочому місті. Користуйтесь нашими порадами, як уникнути сонливість на роботі.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.