З початком повномасштабної агресії росії проти України все більше українців почало зацікавлюватись над тим, щоб перейти в ІТ та навчитися програмувати. Воно й зрозуміло – безліч перспектив для розвитку, високі зарплати, а, значить, і чималі податки в бюджет України. Портал з працевлаштування Jobs.ua вирішив поділитися зі своїми читачами, які поради можна дати програмістам-початківцям.
Погоджуємося, ця порада звучить дещо дивно. Але новачки-програмісти досить часто бояться підступити до написання коду, як і письменники-початківці бояться засідати за свої перші твори. Замість того, щоб багато кодити, новачки впадають у прокрастинацію чи придумують собі безліч сторонніх справ, аби лиш не писати код. Але новачкам у програмуванні варто пам’ятати, що зіткнувшись із складним завданням, завжди можна погуглити і зазирнути за відповіддю на тематичні ресурси.
Ніби й проста порада, але багато новачків банально не вміють правильно гуглити. «Правильно гуглити» означає вміти сформувати правильний запит у пошуковому рядку Google. Повірте, відповіді знайдуться на 99,9% ваших питань. Залиште цю практику в минулому – ставити питання на форумах та пабліках в соцмережах. Набагато швидше буде погуглити і між ділом дізнатися додаткову інформацію, яка теж вам рано чи пізно знадобиться.
Зрозуміло, що всі потрібні відповіді ви найдете на англомовних сайтах. Тому підтягнути англійську для новачків-програмістів не менш важливо, ніж продовжувати вивчати програмування та писати якісний код. Окрім цього, вийшовши на рівень В2, ви зможете без проблем комунікувати із закордонними клієнтами і отримувати більшу зарплату.
Коли програмісти-новачки зіткнуться з по-справжньому складним завданням, це може провокувати стрес і небажання писати код. Але навчившись розбивати складне завдання на декілька простих задач, ви зможете впоратися з будь-якою проблемою.
Навіщо це потрібно? Справа в тому, що через декілька місяців, зазирнувши до свого коду, ви, можливо, не все в ньому зрозумієте. Для цього й існують коментарі, які полегшать вам цю задачу. Залишайте також коментарі, як можна покращити той чи інший фрагмент коду. Якщо ж вам у майбутньому доведеться працювати у команді, навичка лишати коментарі полегшить іншим розробникам прочитання вашого коду. Звісно, якщо в цьому виникне така необхідність.
Ніби й банальна порада, але її варто взяти на озброєння з перших днів, як тільки почали вивчати одну з мов програмування. Ставте перед собою складні задачі та вчіться їх вирішувати. Так ви отримаєте безцінний досвід, а також навчитеся вирішувати будь-які проблеми, пов’язані з написанням коду.
Новачки часто соромляться свого коду, адже знають, що в очах профі він виглядатиме незграбним, неоковирним. Але новачкам у сфері програмування варто пам’ятати про те, що всі початківці з цим стикалися. З часом ваша майстерність розвинеться настільки, що ви писатимете код так, як потрібно. А поки що – пишіть, як хочете.
Універсальна порада для всіх новачків у будь-якій сфері. Нехай ваше прагнення до знань не припиняється ніколи. Вивчайте суміжні області, вдосконалюйте свою англійську, розбирайтеся з тими областями знань, в сторону яких поглядали довгий час, але все не наважувалися підступитись. Всі здобуті знання конвертуються в додаткові бали на співбесідах та безпосередньо в подальшій роботі.
Успіхів і наснаги вам у програмуванні!
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.