З початком повномасштабної агресії росії проти України все більше українців почало зацікавлюватись над тим, щоб перейти в ІТ та навчитися програмувати. Воно й зрозуміло – безліч перспектив для розвитку, високі зарплати, а, значить, і чималі податки в бюджет України. Портал з працевлаштування Jobs.ua вирішив поділитися зі своїми читачами, які поради можна дати програмістам-початківцям.
Погоджуємося, ця порада звучить дещо дивно. Але новачки-програмісти досить часто бояться підступити до написання коду, як і письменники-початківці бояться засідати за свої перші твори. Замість того, щоб багато кодити, новачки впадають у прокрастинацію чи придумують собі безліч сторонніх справ, аби лиш не писати код. Але новачкам у програмуванні варто пам’ятати, що зіткнувшись із складним завданням, завжди можна погуглити і зазирнути за відповіддю на тематичні ресурси.
Ніби й проста порада, але багато новачків банально не вміють правильно гуглити. «Правильно гуглити» означає вміти сформувати правильний запит у пошуковому рядку Google. Повірте, відповіді знайдуться на 99,9% ваших питань. Залиште цю практику в минулому – ставити питання на форумах та пабліках в соцмережах. Набагато швидше буде погуглити і між ділом дізнатися додаткову інформацію, яка теж вам рано чи пізно знадобиться.
Зрозуміло, що всі потрібні відповіді ви найдете на англомовних сайтах. Тому підтягнути англійську для новачків-програмістів не менш важливо, ніж продовжувати вивчати програмування та писати якісний код. Окрім цього, вийшовши на рівень В2, ви зможете без проблем комунікувати із закордонними клієнтами і отримувати більшу зарплату.
Коли програмісти-новачки зіткнуться з по-справжньому складним завданням, це може провокувати стрес і небажання писати код. Але навчившись розбивати складне завдання на декілька простих задач, ви зможете впоратися з будь-якою проблемою.
Навіщо це потрібно? Справа в тому, що через декілька місяців, зазирнувши до свого коду, ви, можливо, не все в ньому зрозумієте. Для цього й існують коментарі, які полегшать вам цю задачу. Залишайте також коментарі, як можна покращити той чи інший фрагмент коду. Якщо ж вам у майбутньому доведеться працювати у команді, навичка лишати коментарі полегшить іншим розробникам прочитання вашого коду. Звісно, якщо в цьому виникне така необхідність.
Ніби й банальна порада, але її варто взяти на озброєння з перших днів, як тільки почали вивчати одну з мов програмування. Ставте перед собою складні задачі та вчіться їх вирішувати. Так ви отримаєте безцінний досвід, а також навчитеся вирішувати будь-які проблеми, пов’язані з написанням коду.
Новачки часто соромляться свого коду, адже знають, що в очах профі він виглядатиме незграбним, неоковирним. Але новачкам у сфері програмування варто пам’ятати про те, що всі початківці з цим стикалися. З часом ваша майстерність розвинеться настільки, що ви писатимете код так, як потрібно. А поки що – пишіть, як хочете.
Універсальна порада для всіх новачків у будь-якій сфері. Нехай ваше прагнення до знань не припиняється ніколи. Вивчайте суміжні області, вдосконалюйте свою англійську, розбирайтеся з тими областями знань, в сторону яких поглядали довгий час, але все не наважувалися підступитись. Всі здобуті знання конвертуються в додаткові бали на співбесідах та безпосередньо в подальшій роботі.
Успіхів і наснаги вам у програмуванні!
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.