Вміння працювати з інформацією самостійно – важливий навик сучасного працівника. Що це означає? Якщо вам траплялося на роботі терпіти від колег безкінечні безглузді питання, які легко гугляться, то ви розумієте, про що мова. І це не дивно, що такі люди дратують, адже вони лінуються пошукати потрібну їм інформацію, і в результаті безцільно гають і свій час, і час інших людей. Тому в сучасному світі потрібно в таких питаннях проявляти мобільність і гнучкість, потрібно вміти самостійно шукати і засвоювати важливу інформацію. Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, як спростити собі пошук потрібної інформації.
Точне входження – тобто ви шукаєте саме таку фразу, а не якусь інакшу. Наприклад, «як вирішити проблему зависання комп’ютера». От скажіть – чи варто раз за разом смикати адміна по такому простому питанню? Чи не легше самому один раз загуглити і раз і назавжди вирішити для себе це питання?..
Але повернемося до нашого питання. Якщо ви візьмете будь-яку фразу чи словосполучення в «лапки», Google згенерує вам запити з точнісінько такою фразою чи словосполученням, як ви і вказали. Знаючи цю фішку, вона виручить вас у певній ситуації, коли вам потрібно буде знайти інформацію за точним входженням.
Наприклад, ви працюєте в сфері кулінарії. До вас звернулися із проханням приготувати якесь цікаве морозиво для кенді-бару, але з однією умовою: морозиво має бути не фісташкове, бо в одного з гостей алергія на фісташки. Як розшукати потрібну інформацію, але щоб при цьому Google не «мозолив» очі рецептами фісташкового морозива? Все просто. Коли пишете в пошуковому рядку свій запит, ставте знак дефісу ''-'' перед словом-параметром, який хочете виключити із запиту. Наприклад:
незвичні рецепти морозива -фісташкове
Сформувавши свій запит саме так, ви виключите з пошуку всі сайти і рецепти, які пропонуватимуть вам зробити незвичне фісташкове морозиво. Якщо ж навпаки – вам потрібно, щоб певне слово було обов’язково присутнє в списку видачі, – поставте знак «плюс» перед потрібним словом.
Серед інших корисних фішок, щоб гуглити інформацію як профі:
Грамотно застосовуючи всі ці прийоми, ви значно спростите собі роботу з пошуком важливої для вас інформації. Насправді подібних фішок при пошуку інф-ції значно більше, в даній статті були вказані чи не найважливіші.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.