Вміння працювати з інформацією самостійно – важливий навик сучасного працівника. Що це означає? Якщо вам траплялося на роботі терпіти від колег безкінечні безглузді питання, які легко гугляться, то ви розумієте, про що мова. І це не дивно, що такі люди дратують, адже вони лінуються пошукати потрібну їм інформацію, і в результаті безцільно гають і свій час, і час інших людей. Тому в сучасному світі потрібно в таких питаннях проявляти мобільність і гнучкість, потрібно вміти самостійно шукати і засвоювати важливу інформацію. Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, як спростити собі пошук потрібної інформації.
Точне входження – тобто ви шукаєте саме таку фразу, а не якусь інакшу. Наприклад, «як вирішити проблему зависання комп’ютера». От скажіть – чи варто раз за разом смикати адміна по такому простому питанню? Чи не легше самому один раз загуглити і раз і назавжди вирішити для себе це питання?..
Але повернемося до нашого питання. Якщо ви візьмете будь-яку фразу чи словосполучення в «лапки», Google згенерує вам запити з точнісінько такою фразою чи словосполученням, як ви і вказали. Знаючи цю фішку, вона виручить вас у певній ситуації, коли вам потрібно буде знайти інформацію за точним входженням.
Наприклад, ви працюєте в сфері кулінарії. До вас звернулися із проханням приготувати якесь цікаве морозиво для кенді-бару, але з однією умовою: морозиво має бути не фісташкове, бо в одного з гостей алергія на фісташки. Як розшукати потрібну інформацію, але щоб при цьому Google не «мозолив» очі рецептами фісташкового морозива? Все просто. Коли пишете в пошуковому рядку свій запит, ставте знак дефісу ''-'' перед словом-параметром, який хочете виключити із запиту. Наприклад:
незвичні рецепти морозива -фісташкове
Сформувавши свій запит саме так, ви виключите з пошуку всі сайти і рецепти, які пропонуватимуть вам зробити незвичне фісташкове морозиво. Якщо ж навпаки – вам потрібно, щоб певне слово було обов’язково присутнє в списку видачі, – поставте знак «плюс» перед потрібним словом.
Серед інших корисних фішок, щоб гуглити інформацію як профі:
Грамотно застосовуючи всі ці прийоми, ви значно спростите собі роботу з пошуком важливої для вас інформації. Насправді подібних фішок при пошуку інф-ції значно більше, в даній статті були вказані чи не найважливіші.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».