Скайп став частиною нашого буденного життя. Сьогодні його сфера використання набагато ширша, ніж просте товариське спілкування. Цим сервісом користуються крупні міжнародні компанії, громадські організації, невеличкі фірми. З його допомогою проводять дистанційне навчання, курси, перекваліфікацію та отримують ліцензії та дипломи. Така практика вже давно відома в усьому світі. Продвинуті фірми та корпорації, які зацікавлені в розвитку свого бізнесу, активно застосовують нові форми та методи підбору персоналу. Співбесіда по скайпу стала буденним та звичним явищем у нашому суспільстві. Проте вона має специфіку і вимагає певної підготовки.
Переваги скайпу важко недооцінити. Серед них:
Проте у скайп-співбесіди є і недоліки: можлива погана якість зв’язку, за відсутності досвіду спілкування онлайн важко встановити контакт, в домашній обстановці завжди непросто налаштуватися на робочий лад. І хоча стверджують, що «вдома і стіни допомагають», інколи це зовсім не так.
Найчастіше таким методом користуються на початковому етапі відбору кандидатів. Проте є і інші випадки: коли ви проживаєте у різних містах або ж навіть країнах, або ж шукаєте людину для відділеної роботи. Особливу групу становлять компанії, які активно займаються технологіями. Їхня корпоративна політика направлена на комплексну комп’ютеризацію кожної сфери. У таких випадках співбесіди відбуваються лише по скайпу.
Процедура проведення співбесіди по скайпу мало чим відрізняється від звичайної. Проте, враховуючи технічні особливості онлайн-спілкування, варто, окрім загальної підготовки, звернути увагу на деякі тонкощі. Щоби побороти всі страхи та труднощі, а переваги використати на повну силу, ми рекомендуємо:
І не забудьте організувати для свого спілкування повну приватність: вимкнути телефон, непотрібні програми на комп’ютері, месенджери. Вас не повинно ніщо відволікати. Домашні улюбленці та співмешканці в тому числі.
Ґрунтовна підготовка — це більш ніж половина успіху для Skype-співбесіди. Проте важливо також у процесі спілкування не зіпсувати все. Як пройти співбесіду по скайпу? Експерти рекомендують:
І наостанок порада, про яку дуже часто забувають на співбесіді по скайпу: дивіться в камеру! Коли ви дивитеся на монітор, здається, що ви опускаєте очі. А це свідчить про переживання, страх, невпевненість. А це саме те, що роботодавці не люблять і не хочуть бачити у своїх працівниках.
Використовуйте наші рекомендації, залишайтеся доброзичливими, посміхайтеся, і тоді ваші старання будуть обов’язково оцінені!
Займаючись власним бізнесом, на певному етапі постають питання: розвивати особистий бренд чи ні? Давайте з’ясуємо це. І поговоримо заодно про таку важливу річ, як залучення команди для досягнення кращих результатів.
Вас приваблює виробництво фільмів, мрієте працювати в кіноіндустрії? Зверніть увагу на цікаві професії зі світу кіно.
Українські видавництва публікують чимало цікавих новинок в жанрі нонфікшн. Нещодавно ми писали про цікаві книги для представників творчої індустрії, а в цій добірці пропонуємо вашій увазі нонфікшн-новинки для менеджерів.
Читайте найважливіші поради для успішного старту в ролі керівника.
Що запитати в рекрутера на співбесіді, щоб справити хороше враження? Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує підготувати шпаргалку на важливу співбесіду.