UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Мотивація співробітників
  5. Як роботодавець може підтримати працівників під час воєнного положення

Як роботодавець може підтримати працівників під час воєнного положення

29.03.2022 432Автор: Лоліта Платошкіна
Як роботодавець може підтримати працівників під час воєнного положення

Як роботодавець може підтримати працівників під час воєнного положення

29.03.2022     432Автор: 

Воєнний стан в країні диктує нові умови для працівників та нові трудові відносини між роботодавцем та робітником. 15 березня Верховна Рада України прийняла законопроєкт №7160 "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану". На роботодавця при цьому випала нелегка доля підпорядкувати відносини відповідно законопроекту, створити сприятливі умови для працівників, усунути проблеми кадрового дефіциту, налагодити документацію тощо. Проте, як показує практика, роботодавець, що завжди виказував піклування про колектив, здатен організувати ці процеси швидко та ефективно.

Як вже зазначалось Урядом раніше, найкращою підтримкою для працівників будь-якої організації чи компанії під час війни стане збереження робочих місць, відновлення та оптимізація всіх робочих процесів відповідно нових умов, своєчасні виплати заробітної плати працівникам. Чим ще роботодавець може підтримати своїх працівників під час воєнного стану, читайте в цій статті на Jobs.ua.

Відпустки

На період воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарних дні. Проте роботодавець на прохання працівника може надавати відпустку без збереження заробітної плати.

Також на період воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток, крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною, якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах віднесених до критичної інфраструктури.

Разова нецільова благодійна допомога

Якщо роботодавець має можливості та намір, він може надати працівникам разову нецільову благодійну допомогу. Така благодійна допомога може бути грошова чи не грошова. Якщо її розмір у 2022 році не перевищує 3470 гривень, то бухгалтер не включає до оподатковуваного доходу працівника. Нецільову благодійну допомогу вважають разовою тільки якщо дотримані умови: вона виплачується окремим працівникам; необхідність у допомозі виникла несподівано; керівник підприємства на власний розсуд приймає рішення видати НБД і визначає її розмір. Щоб отримати разову нецільову благодійну допомогу робітнику необхідно подати заявку на нецільову благодійну допомогу та вказати причину та обставини, що спричиняють потребу в виплатах. На кшталт, у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем під час воєнного стану. Щоб виплатити разову нецільову благодійну допомогу всім працівникам, зробіть виплати розміром 3470 гривень у різні місяці, але поступово. Це дасть змогу не оподаткувати таку благодійну допомогу як заробітну плату.

Матеріальна допомога працівникам

Роботодавець або керівник відділу - та людина, що повинна бути в курсі внутрішніх проблем своєї команди. Особливо тих, хто залишається на робочих місцях та продовжує працювати. Якщо ви знаєте про матеріальні потреби ваших працівників і маєте можливість їх забезпечити, то це також буде приємна турбота та потрібна допомога в цей важкий час.

Читайте також

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 лютий, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.


Часто шукають

↑ Вгору