Мережа вибухнула новиною про новітню програму штучного інтелекту під назвою ChatGPT, що являє собою чат-бота з вміщеними знаннями про світ до вересня 2021, що базуються на новинах, статтях, книгах, вебсайтах тощо. Він заснований на технології трансформера, що дозволяє йому запам'ятовувати та використовувати попередні вхідні дані, що дозволяє йому генерувати тексти, що нагадують природний діалог. До того ж він працює без заздалегідь прописаного сценарію та контролю з боку людини. І головне питання, яке стало турбувати всю українську спільноту, яке вони і стали задавати саме програмі: Чи замінить з часом штучний інтелект професії людей чи людину. Якщо ChatGPT і може надати відповідь на це питання, то тільки у приблизних відсотках вірогідності. Загалом програма добре справляється з написанням тексту та вигадуванням різного роду ідей, а з часом, цілком можливо, що спростить роботу таким спеціалістам: журналістам, копірайтерам, рерайтерам, коректорам, рекрутерам. Проте вже сьогодні більшість з них може використовувати чат-бота у роботі. Давайте дізнаємось як.
ChatGPT насправді володіє вміннями, які стануть в нагоді багатьом спеціалістам.
Перекладати текст на примітивному рівні, хоча перевага все одно за спеціалізованими ресурсами.
Доповнювати текст та дописувати запит чи речення. Це може стати в нагоді для створення заголовків, написання дописів для соцмереж або навіть цілих історій на основі заданих тем або параметрів.
Перефразовувати головну думку іншими словами. Що доволі корисно для створення альтернативних версій тексту.
Писати електронні листи таким чином, щоб ви могли тільки вписати у відповідні поля потрібні дані та надіслати за адресою.
Узагальнювати довгі статті або документи у короткі самері, залишаючи тільки головні витяги.
Класифікувати надані тексти за категоріями на основі його змісту, наприклад, виявити спам чи рекламний текст або сортувати статті новин за темами.
Відповідати на запитання з різних тем, висловити думку на доволі суб’єктивні чи абстрактні теми, а іноді наголошує, що як мовна модель не має власних думок і почуттів, і відмовляється відповідати на провокативні запитання.
Генерувати діалоги для вигаданих героїв чи для навчання чат-ботів, які відповідатимуть на поширені запитання користувача.
Аналізувати тон комунікації з опонентом та визначати, чи є він позитивним, негативним або нейтральним. Це можна використовувати для аналізу відгуків підписників чи моніторингу соцмереж.
Генерувати певні фрагменти коду різними мовами програмування та заповнювати шаблонний код, що в свою чергу використовується для створення псевдокоду або написання коментарів чи документації до коду. Хоча спеціалізовані програми все одно вважаються більш якісними та пріоритетними.
Сорсери все частіше звертаються до ChatGPT та використовують його вміння в роботі, щоб полегшити свою роботу. І на відміну від загального переліку пошукової системи, ви отримуєте більш персоналізовані відповіді на запити користувачів, а також можливість вести індивідуалізований діалог. Як сорсер може використовувати програму в роботі?
Написання дописів для LinkedIn
Написання дописів для соцмережі LinkedIn - завдання будь-якого сорсера, адже загальна активність сприяє просуванню вашого персонального бренду, покращують впізнаваність і можуть полегшити роботу у подальшій перспективі. Тому цілком зручно за постійним контентом звернутися про допомогу саме ChatGPT. Це стане виручкою тим, хто не любить писати тексти, вичерпав власне натхнення, та хто економить власний час. З вашого боку знадобиться лише підібрати візуальне доповнення чи зробити конкретний запит. Особливо зручно це працює у поєднанні з функцією планування постів у LinkedIn. Ви можете виділити 30 хвилин раз на тиждень для створення контент-плану своєї сторінки, запланувавши дописи для публікації. А система автоматично самостійно публікуватиме ваші дописи.
Формування опису вакансій
Перед будь-яким сорсером стоїть головне завдання: пошук кандидатів за допомогою відповідних ресурсів. Вам просто необхідно мати під рукою опис вакансії, на яку шукаєте здобувачів. ChatGPT не такий продвинутий в цьому питанні, як у звичайному створенні текстів за темою, проте можна завжди спробувати його навчити й показати, що вам конкретно потрібно. Для цього надайте програмі декілька прикладів описів вакансії, а вже потім надсилайте нову інформацію й робіть запит переформатувати опис. Сам текст опису вакансії, який ви надаєте програмі для подальшої обробки, має бути чітким і зрозумілим. В іншому випадку результат може вас незадовольнити в повній мірі. Враховуйте також, що пошукові сайти мають власну специфіку й вимоги щодо тексту вакансій чи резюме. CV взагалі відрізняються об’ємом та змістовністю.
Створення першого Outreach під кандидата
Загальні фрази при формуванні листа не так часто здатні зацікавити й зачепити увагу кандидата серед десятків інших повідомлень конкурентів. А якщо попросити програму додати більше конкретики в лист — опис стає заплутаним і складним для сприйняття, а фінальний call to action одразу виглядає занадто довгим і розтягнутим. Тому на відміну від звичайного тексту, outreach можна використовувати лише окремі згенеровані фрази.
Генерація сорсинг-стратегії
Що ж після генерації, програма видала доволі складний текст? Що ж використаємо його на користь. Обов’язково прописані слова перевіряйте, а не сліпо копіювати. Якщо придивитися до тексту тож можна помітити певні розбивки для поля «Job titles», чито використовувати для «Keywords». У такий спосіб ви розширите воронку кандидатів, генеруючи щоразу нові запити з допомогою штучного інтелекту.
Підбір креативних тем для імейлів
Всім би сорсерам хотілось вміти придумувати такі теми в імейлах, щоб захоплювати увагу будь-якого здобувача, проте не завжди це виходить. ChatGPT не видає однакових відповідей на однакові питання, тож унікальних тем для листів може згенерувати багато. Серед тої купи тем у вас буде можливість обрати щось найбільш вдале. Не забудьте врахувати й обмеження символів в темі імейла. Десь 5-10 слів достатньо для формування теми.
Якщо ви загорілись бажанням спробувати ChatGPT в роботі, то обов’язково дотримуйтесь наступних порад, щодо конкретизації запитів програмі задля найкращого результату.
ChatGPT й справді здатен значно полегшити рутинні справи робітників деяких спеціальностей і звільнити час для більш корисніших задач. Аби штучний інтелект й справді був корисним у вашій роботі, необхідно виділити час, навчитись ним користуватись, і зрозуміти, як правильно ставити і комунікувати з ним, щоб отримати очікувані результати.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.