За останній рік такий вид співробітництва, як дистанційна робота набув популярності не тільки в Україні, а й по всьому світу. Причиною, як ви вже могли здогадатися, стали карантинні умови. Однак (одначе) багато компаній оцінили зручність такого типу роботи: не потрібно забезпечувати співробітника робочим місцем, а значить можна економити ресурси компанії. Саме з цієї причини багато українських компаній продовжують співпрацю з багатьма своїми робітниками дистанційно, хоча на сьогодні майже всі регіони вийшли з помаранчевої зони. Тож питання про те, як урізноманітнити дистанційну роботу, що робити, щоб не сумувати та не вигоріти на дистанції, продовжує залишатися актуальним.
Хочемо нагадати, що роботодавець має можливість перевести працівників на дистанційний графік роботи на підставі Кодексу законів про працю України (Стаття 60). Щоб оформити це рішення, достатньо наказу від керівництва та підписи всіх працівників, які переходять на віддалену роботу. І хоча ходять чутки, що дистанційна робота не підлягає дотриманню правил внутрішнього трудового розпорядку, на посадові обов’язки це ніяким чином не впливає. Тож працівник на дистанційній роботі може розподіляти свій час на власний розсуд. І це дуже допомагає робітнику з урізноманітненням повсякденної роботи вдома, бо він самостійно може формувати свій кожен день по-новому.
Перебування вдома змушує шукати баланс між роботою та відпочинком. Jobs.ua підібрав для вас найефективніші поради, як урізноманітнити та зробити комфортним дистанційну роботу.
Навіть невеличкі ділові відеозустрічі співробітників розбавляють трудові будні та налаштовують на робочий лад. Активно беріть участь, будьте ефективними та не втрачайте можливості додаткової комунікації.
Для багатьох працівників робота вдома прирівнюється стресу саме через присутність дітей, а головне, що вони постійно вимагають уваги. Розподіливши грамотно свій час, можна знайти ту комфортну середину, де всі зручно і ви можете приділити час дитині чи вигуляти домашню тваринку. Це і можливість розвантажити себе емоційно, й додаткова фізична активність, якої часто на дистанційній роботі не вистачає.
Додайте у свій розклад робочого дня фізичну активність. Вона піде на користь вашому тілу та надасть можливість відірватися від роботи.
Влаштовуйте хоча б одну прогулянку в день, працюючи вдома. Найкращий час для прогулянки після робочого дня, коли ви більше не повертаєтесь до роботи, а можете розвантажити мозок та підготуватися до відпочинку.
І пам’ятайте, що різноманітні повсякденні будні на дистанції забезпечують вам стресостійкість. Спорт, друзі, сім’я, спілкування з колегами - той набір, що здатен допомогти вам впоратись з будь-якою стресовою ситуацією та тримати вашу продуктивність впродовж робочого дня.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.