До будь-якого питання роботодавця на співбесіді претендент прислухається і перш ніж відповідати подумає двічі. Це не просто так. Работодавець перевіряє спеціаліста на міцність, хоче знати про його професійні та особисті якості. І так кожен работодавець, бо підбирає спеціаліста особисто під компанію. Тому не диво, що здобувачі частіше за все відвідають декілька співбесід на день, щоб порівняти і вибрати найбільш відповідну компанію.
Доволі частим запитання HR-ів чи роботодавців є: «Чи розглядаєте ви пропозиції про співпрацю інших роботодавців зараз»? Таке питання вводить спеціалістів в ступор, бо вони не знають, як відреагує на це роботодавець. Здобувачам дуже цікаво до чого веде це питання, з якою метою роботодавці його задають та, як на них правильно відповідати.
Дуже часто роботодавці залишають питання про додаткові пропозиції про співпрацю на кінець співбесіди, чим хочуть для себе прояснити ваші наміри на роботу. Задаючи таке питання, в першу чергу, роботодавець хоче дізнатися скільки часу має саме він на підтвердження чи скасування вашої кандидатури, чи має він так само час на розгляд інших здобувачів. По-друге, роботодавець може таким чином перевірити вашу затребуваність на ринку співпраці. Якщо ваше резюме зазначає, що ви шукаєте роботу більше трьох місяців і досі ще не визначилися, то це наводить роботодавця на роздуми. По-третє, завдяки такому питанню роботодавець може дізнатися чим ще може вмотивувати вас працювати в цій компанії, якщо буде знати, що попит на вас великий.
З відповіддю на пропозицію роботодавця про співпрацю треба бути уважним. Не треба відповідати, що ви маєте багато пропозицій, над якими ще будете думати, не треба казати, що пропозиція роботодавця єдина. Обидва варіанти є крайнощами і краще за все обрати якусь більш нейтральну відповідь. Наприклад, можете відповісти, що маєте декілька пропозицій, але вас зацікавила ця пропозиція роботодавця, що ви готові відкласти прийняття рішення по іншій пропозиції. Така відповідь дасть роботодавцю зрозуміти, що вас зацікавила вакансія. Якщо ви ще працюєте, але розпочали шукати нову роботу, то можете сказати, що саме через те, що не хотіли афішувати активні пошуки роботи пропозицій не багато. Ще один варіант відповіді, що ви лише розпочали пошуки роботи і це ваша перша співбесіда, але тоді уважно слідкуйте за оновленням статусу вашого резюме на рекрутінгових площадках.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.