UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. На роботі
 5. Як впоратися з завалом на роботі

Як впоратися з завалом на роботі

8.10.2020 470
Як впоратися з завалом на роботі

Як впоратися з завалом на роботі

8.10.2020     470

Завал на роботі: поради, як впоратися з ним без стресу

Нестабільне навантаження — цей термін знайомий багатьом, кому доводиться складати звіти. В кінці календарного місяця або року на роботі утворюється завал, з яким практично неможливо впоратися. У такі періоди над нами беруть владу негативні емоції — злість, обурення, деяких охоплює паніка.

Тримати ситуацію під контролем цілком можливо. Для цього потрібно всього лише знати, як діяти, щоб швидше впоратися з рутиною. Головне — підтримувати працездатність і тримати себе в руках. Для цього необхідно висипатися і навчитися раціонально витрачати енергію. Для початку розберемося, чому ми починаємо нервувати і що з цим робити.

Психологічні аспекти

Оцінюючи обсяг роботи, яку належить виконати, неминуче виникає блок, що зробити це неможливо. З цього моменту і починається гальмування. Думки зайняті не вирішенням питання, а оцінкою своїх можливостей. Проблема виникає на психологічному рівні, і для того, щоб впоратися з нею, потрібно всього лише почати мислити по-іншому.

Розробіть стратегію, яка дозволить виконувати завдання поетапно. Розділіть їх на блоки і беріться за виконання, проте кидати розпочате недоробленим забороняється. В іншому випадку ви лише будете формувати аврал, в якому буде важко розібратися. Делегуйте обов'язки, знаходьте помічників. Для працюючих в колективі це нормальна практика.

Хороші звички

Не забувайте робити перерву. Якщо відпочити протягом півгодини не вийде, пауза в 5 хвилин поверне будь-кого в робоче русло, навіть якщо здолала втома. Намагайтеся вирішити задачу креативним способом, не завжди традиційний підхід є найкращим і швидким. Не бійтеся попросити поради у молодих співробітників. Вони хоч і мають мало досвіду, але цілком імовірно, що зможуть надати допомогу.

перерва

Важливо навчитися розставляти пріоритети. Розподіляйте завданнят, і ті, що важчі, виконуйте в першу чергу. Такий підхід допомагає впоратися з завалом в рази швидше. Складайте списки. Навіть якщо ваша робота пов'язана тільки з комп'ютером, не бійтеся користуватися паперовими джерелами. Розпишіть все по пунктах, робіть позначки, коротко записуйте важливу інформацію.

Дієві поради

Пам'ятайте, що з завалом стикаєтеся не тільки ви, проте співробітникам вдається контролювати ситуацію і вчасно здавати звіти. Наша добірка рекомендацій — це поради тих, хто навчився працювати без стресу в умовах нерівномірного навантаження:

 1. Наведіть порядок на робочому столі, направте думки в потрібне русло, не зациклюйтеся на рутині.
 2. Не бійтеся відвертих розмов з начальством. Якщо вкластися в обумовлений термін не вдається, краще сповістити про це заздалегідь для пошуку компромісного рішення.
 3. Позбавтеся ліні і прокрастинації. Знайдіть стимул працювати. Мотивація підвищує працездатність.
 4. Уникайте перфекціонізму. Не намагайтеся вирішити все самостійно, чого б це не коштувало. Обов'язки потрібно розподіляти між колегами. Також не варто пред’являти роботу в кращому вигляді, просто зробіть її нормально. Зайві дані, надлишок інформації не завжди приносять користь. Найчастіше вони просто не використовуються, так навіщо витрачати на це час.

Слушна порада для тих, хто боїться завалів, — не ускладнювати ситуацію, а шукати прості і дієві рішення. Це не тільки дозволить працювати швидше, але і не відчувати стрес, коли настає звітний період. Ще варто задуматися над тим, що причиною завалу стало ваше ставлення до роботи і звичка відкладати все на потім. Проаналізуйте власне виконання посадових обов'язків, можливо, варто щось змінити, і це позбавить вас від завалів раз і назавжди.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору