UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України
  5. Як зміниться ринок праці через війну

Як зміниться ринок праці через війну

5.04.2022 479Автор: Лоліта Платошкіна
Як зміниться ринок праці через війну

Як зміниться ринок праці через війну

5.04.2022     479Автор: 

Споглядаючи вже зараз на воєнні події останнього місяця в Україні, можна точністю сказати, що український народ вже пройшов точку неповернення, а це значить, що попереду нас чекають зміни у всіх сферах діяльності. І якими будуть ці зміни, залежить тільки від народу. Ринок праці не є винятком, особливо коли сфера рекрутингу потерпає від своїх внутрішніх непростих процесів.

По-перше, більшість компаній та бізнесу довелось перейти на віддалену форму роботи, а це значить абсолютну дистанційну роботу всіх відділів та членів команди. По-друге, на ринку праці спостерігається велика кількість підприємців та працівників, які стали безробітними. Вони становляться на облік в територіальні центри зайнятості за місцем фактичного проживання, адже багатьом довелось переїхати чи евакуюватися. По-третє, певна кількість компаній адаптується до нових умов: перебудовує спрямованість бізнесу, закриває вимушені гарячі вакансії тощо. Проте не всі роботодавці можуть забезпечити стільки робочих місць. А ті спеціалісти, що знаходяться в пошуці нових місць роботи, розглядають різні варіанти, аж до зміни сфери діяльності шляхом підвищення кваліфікації чи проходження додаткових курсів.

Можна точно сказати, що українській і світових ринок стоїть перед великими змінами, що внесуть конкретні корективи в їх спрямованість. Розбираємось сьогодні з Jobs.ua, що це за зміни.

Особливості та спрямованість

Війна в Україні, що також зачіпає питання захищеності багатьох інших країн, змінює глобальну повістку економічного розвитку світу, видвигаючи на перший план безпеку. Адже на скільки б не була країна спрямована на розвиток, модернізацію та економічну стабільність, будь-який агресор може внести свої корективи в ці плани. Тому основна економічна спрямованість в найближчому майбутньому стане - безпека.

Цілком виправдана й зміна від глобалізації до локалізації економіки, де більшість виробництв будуть розташовувати ближче до ринку збуту. Через воєнне положення та велику кількість санкційних табу, будемо спостерігати зосередження на вироблення енергетичних ресурсів.

Провідні сфери діяльності та дефіцит кадрів

Попиту набудуть ті професії, що будуть потребувати оновлених знань та умінь. До того ж ми вже переконались в тому, що потужна армія - залог майбутнього будь-якої країни та її народу. Саме завдяки їм і створюється безпека. Тому ринок праці буде потребувати в професійних військових. Оборонна промисловість також отримає поштовх до небувалого розвитку. Окрім того, попит на економістів, інженерів, маркетологів, дизайнерів, IT-спеціалістів також залишиться. Медична галузь також в пріоритеті. Від психологів, хірургів, травматологів до звичайнісіньких терапевтів, адже коронавірус ніхто не скасовував. Будівництво, що стане основою у відбудові країни, що почнеться незабаром. Освітня галузь потребує в нових професіях, що буде видвигати на перший план самонавчання та саморозвиток.

Підприємці отримують більше свободи в можливості не бути прив’язаним до місця роботи. Відкриються нові горизонти для роботи з партнерами в усьому світі в глобальному ринку. Кожний підприємець зосередиться локально на своєму бізнесі та буде мати змогу тим самим допомагати в першу чергу собі та своїй країні.

Тенденція заробітної плати

Щодо заробітної плати, прогнозувати важче. Все буде залежати від підвищення цін та швидкої стабілізації економічного положення у світі. Проте вже зараз можна очікувати на тенденцію високого заробітку в тих сферах та професіях, що матимуть попит.

Читайте також

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 лютий, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.


Часто шукають

↑ Вгору