Друзі, за даними консалтингових компаній 45% українців, яким довелось покинути країну через вторгнення окупанта, планують залишитися за кордоном. А це значить, що більшості з них доведеться зайнятися пошуками роботи на місці, адже вони втратили засоби для забезпечення себе та своїх сімей. Пошук роботи для українців за кордоном часто становить труднощі. Відбувається це через конкретні причини: проблеми з мовними навичками, знанням місцевого законодавства про працю та місцевих каналів пошуку роботи, адаптованість до вимог європейських роботодавців. Новий проект «Допомога українським біженцям із працевлаштуванням» від ГО «Антикорупційний штаб» та їх партнерів націлений саме на вирішення труднощів із пошуком роботи для українців за кордоном.
ГО «Антикорупційний штаб» разом з організаторами проекту обрали країни, які не є топовими для евакуйованих біженців для пошуку роботи за кордоном для тих, та в яких дуже мало україномовних ресурсів для пошуку роботи. За результатами аналізу організаторів, це країни: Швейцарія, Ірландія, Нідерланди, Велика Британія, Австрія, Греція, Фінляндія. По зазначеним країнам проекту планується ведення спеціальних телеграм-каналів з щоденними публікаціями про пошук роботи, свіжими вакансіями та порадами щодо працевлаштування.
Основним напрямком проекту є вивчення ситуації працевлаштування біженців та пошук роботи за кордоном, а також безкоштовне профорієнтування українців, які втратили роботу через війну. Такі консультації потрібні тим, кому потрібна моральна підмога, хто хоче змінити професію або почати працювати віддалено.
Проект планує й створення, розвиток спільноти HR-волонтерів для допомоги з посиленням резюме українців, які шукають роботу, що повинно значно полегшити сучасним здобувачам долю.
Вже зараз проходить ведення переговорів організаторів з компаніями, асоціаціями роботодавців і сайтами пошуку роботи з метою створення ними сторінок з вакансіями для українців, поширення цих сайтів з вакансіями, на яких роботодавці раді бачити українських переселенців.
Також організатори підібрали низку безкоштовних тестів для перевірки англійської мови, щоб знати власну точку старту. Для біженців це можливість перевірити власні знання та розпочати їх вдосконоласіть. Зазначаємо їх назву для пошуку в мережі:
Using English for Academic Purposes - Треба обрати свій орієнтовний рівень і доповнити речення правильним на вашу думку варіантом із чотирьох поданих. 40 питань тесту.
Cambridge English Language Assessment - визначення рівня володіння, зазначаючи правильну відповідь з чотирьох запропонованих.
English Tag з різними типами завдань: вписати слова в текст, вказати речення без помилок, доповнити фразеологізми тощо.
Englishjet пропонують окремий тест на кожен рівень, але всі вони побудовані за одним принципом: доповнити речення рядком із поданих варіантів.
British Council пропонує обрати один із трьох запропонованих варіантів. Після того, як пройшов тест, – можна скористатися навчальними матеріалами, котрі пропонує сайт.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.