З кожним роком конкуренція на ринку праці зростає, як і очікування працедавців. Для тисяч кандидатів ключовим питанням стає пошук достойного місця роботи з конкурентною оплатою. Але успішного виконання цього завдання часто недостатньо. Через зміни в сфері економіки, соціальні, політичні причини, суб’єктивні фактори умови, які пропонував керівник, нерідко змінюються не в кращу сторону. В більшості випадків працівник доволі довгий період вирішує чекати кращого часу і не приймати кардинальних рішень. Проте, як показує практика, тимчасові негативні тенденції мають властивість ставати постійними. Як відрізнити чорну смугу в HR-секторі від ситуації, коли необхідно радикально змінювати звичний графік і міняти місце роботи? Ми підкажемо, на що необхідно звернути увагу і які аспекти ніколи не варто ігнорувати.
Пошук роботи — одна з найбільш серйозних проблем, яка на певному життєвому етапі виникає практично у кожної людини. Знайти достойне місце в більшості випадків нелегко як молодому спеціалісту, так і досвідченому, особливо після тривалого періоду співпраці з одним керівником. За спостереженнями експертів HR-сегменту вважати працевлаштування вдалим можна, якщо ситуація відповідає таким критеріям:
Начальник повинен вміти не тільки керувати, вдало делегувати обов’язки, але й вміти слухати, переконувати і домовлятись. Ігнорування потреб працівників і необхідності створення оптимальних умов для їх ефективної роботи завжди призводить до втрати цінних кадрів, розформування команди, що знижує ефективність дій, створює необхідність в додаткових витратах для підбору нового персоналу. Якщо член колективу не відчуває перспективності, морального задоволення від виконаної роботи, то ситуацію варто позиціонувати як ту, що потребує змін.
Виходити із зони комфорту, особливо якщо питання стосується зміни працевлаштування, завжди нелегко. Багато працівників вирішують ігнорувати фінансові, емоційні, навіть кар’єрні втрати, лише щоб уникнути необхідності приймати кардинальні рішення і міняти звичну атмосферу. Проте такий шлях завжди веде до отримання негативного результату — без гідної самореалізації втрачаються ресурси, час і реальні можливості змінити кар’єру на краще.
Ми радимо звернути увагу на такі аспекти, які сигналізують про безперспективність подальшої співпраці:
Системне виконання однотипних доручень, ігнорування професійного росту і підвищення кваліфікації свідчить про те, що керівник не зацікавлений в використанні всіх ресурсів, які може надати працівник. Така позиція ніколи не створить позитивних умов для особистісного, ділового розвитку, кар’єрного зростання і отримання гідної фінансової нагороди.
Якщо, знаходячись на робочому місці, працівник не відчуває себе частиною колективу, значимості свого внеску в загальну справу (виконання місії компанії), емоційного задоволення від виконаного об’єму завдань, варто замислитись про зміну робочої атмосфери. Без гідної мотивації рухатись вперед неможливо.
Без позитивного психологічного клімату не можна досягнути нормальної продуктивності праці, хорошого самопочуття, створити комфортні умови для виконання поставлених задач.
Якщо працедавець не помічає системного виконання завдань на високому рівні, ігнорує формування заохочення за понаднормову реалізацію проектів і перевиконання плану, досягнення працівника не цінують — варто оцінити перспективи роботи в цій компанії. Як показує практика, при такій політиці керівництва домогтися кар’єрного зростання і хорошої зарплатні неможливо.
В деяких випадках бюрократичні процеси і спектр вимог керівництва забирають настільки багато ресурсів, що це не відповідає отриманій вигоді або не співвідноситься з нею. Регулярне виконання додаткових завдань, часткова робота на вихідних, різна робоча етика — фактори, які багатьох змушують переглянути власні вимоги.
Об’єктивний аналіз рентабельності, особливостей роботи, рівня її комфорту, професійного росту допоможуть правильно визначити свою позицію на ринку праці і вчасно змінити працедавця.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?