UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Збираєтесь до центру зайнятості? Тоді, ця інформація саме для вас.

Збираєтесь до центру зайнятості? Тоді, ця інформація саме для вас.

22.08.2018 480Автор: Олександр Мавлідінов
Збираєтесь до центру зайнятості? Тоді, ця інформація саме для вас.

Збираєтесь до центру зайнятості? Тоді, ця інформація саме для вас.

22.08.2018     480Автор: 

354 000.

Ця цифра відображає загальну кількість осіб, які перебувають на обліку в Державній службі зайнятості станом на 1 січня 2018 року. Тобто майже кожен сто двадцятий українець має статус безробітного. Вражаюча цифра.

Однак, в порівнянні з минулим роком кількість безробітних в 2018 році скоротилась на 9%, що дозволяє з оптимізмом дивитись в майбутнє працевлаштування безробітного населення України.

Хто може отримати статус безробітного?

Відповідно до частини першої статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» статусу безробітного може набути:

1) особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи;

2) особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та ЗУ «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

3) особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників.

Що необхідно для того, щоб стати на облік в Центрі зайнятості?

Особи, які відповідають вимогам ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення», можуть набути офіційного статусу безробітного, вставши на облік в Центр зайнятості.

Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться Центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Процедура реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, Центром зайнятості державної служби зайнятості встановлені Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого Постановою КМУ від 20 березня 2013 р. №198 (надалі - Порядок).

Відповідно до пункту 3 Порядку, реєстрація безробітних проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Під час проведення реєстрації працівник Центру зайнятості заповнює в Єдиній інформаційно-аналітичній системі державної служби зайнятості персональну картку, в якій зазначаються персональні дані безробітного (прізвище, ім’я та по батькові, зареєстроване місце проживання чи перебування, число, місяць та рік народження, РНОКПП або серія та номер паспорта, відомості про останнє місце роботи або вид діяльності згідно із частиною першою статті 4 ЗУ «Про зайнятість населення», підстава для припинення трудових відносин відповідно до запису в трудовій книжці або іншого виду діяльності, що підтверджено документально. Форма персональної картки та додатки до неї затверджуються Мінсоцполітики.

Отже, процедура взяття на облік в Центр зайнятості осіб, чітко регламентована чинним законодавством. В свою чергу, тенденції щодо зменшення рівня безробіття в Україні характеризуються позитивною динамікою.

Адвокат Адвокатського обєднання «Кравець і партнери»

Пушок Сергій Володимирович

Читайте також

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 лютий, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 лютий, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 лютий, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.


Часто шукають

↑ Вгору