Трапляється, що день не задається з самого ранку. Але цю негативну тенденцію можна викорінити за допомогою правильних ранкових звичок. Як налаштувати продуктивний робочий день, розпочинаючи ранок з корисних звичок? Давайте розглянемо разом з Jobs.ua.
Ранок – це найкраща пора, щоб присвятити час своєму самопочуттю та розвитку. Запитайте себе, як ви хочете проводити початок свого дня – щоразу примушувати себе прощатися з теплим ліжком чи бадьоро підводитися і налаштовуватися на продуктивний день? Напевно, другий варіант приваблює більше.
Ранок чудовий тим, що мозок ще не забитий щоденними справами, тому думається вільно і легко. Звичайно, за умови, якщо ви добре висипаєтеся. Якщо засинати біля півночі, ви з легкістю прокинетеся о 7-й ранку. А 7-8 годин достатньо для повноцінного сну, і вранці ви не будете почуватися розбитим та втомленим.
Отже, ви прокинулися о 7-й ранку. Одразу після пробудження вмийтеся холодною водою і випийте натщесерце стакан води з лимонним соком. Лимонний сік на голодний шлунок стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, і поки ви чиститимете зуби та готуватимете їжу, сік лимону вкупі з водою зробить свою корисну справу.
Почистивши зуби, заправте ліжко. Це особливо важливо, якщо ви працюєте віддалено: так ви говорите своєму мозку, що відпочинок завершився і починається новий продуктивний день.
Що робити далі? Дозвольте собі розкіш помедитувати п’ять хвилин, якщо це можливо. Просто заплющіть очі і зосередьтеся на диханні: повільно вдихайте через ніс і видихайте через рот. Навіщо медитувати з самого ранку? Це дозволить заспокоїти думки перед початком продуктивного дня.
Наступний етап – зарядка. Виділіть п’ять-десять хвилин для фізичної активності – це корисно всім без винятку, а не лише людям, які більшість робочого дня проведуть за комп’ютером. Ввімкніть під час зарядки енергійну музику чи улюблений підкаст.
Мало хто любить вівсяну кашу зранку, але її можна приправити фруктами, ізюмом чи халвою. Чудово підійде варення і навіть домашній сир. Пробували вівсянку із сиром? Якщо ні, обов’язково скуштуйте: це дуже смачно. Таким чином, кожного ранку вівсяну кашу можна присмачувати по-різному, і протягом тижня вона зовсім не набридне. Тим паче, на її приготування затрачається зовсім мало часу.
В ідеалі після пробудження напрацюйте звичку не хапатися одразу за телефон, щоб перевірити оновлення стрічки новин в соцмережах чи переглянути сповіщення. Звичайно, трагедії не станеться, якщо витратите кілька хвилин на прочитання сповіщень, але є ризик залипнути в телефон надовго. Тому краще йому ще побути в режимі «Не турбувати» до тих пір, поки не виконаєте всі ранкові процедури, поки не поснідаєте і не налаштуєтеся на новий продуктивний день.
Практикуючи такі звички щоденно, ваші ранки розпочинатимуться бадьоро і корисно. А як далі минатиме новий день, багато в чому залежить від того, як він почнеться.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?