Впливаючи на всі аспекти життя сучасної цивілізації, економічна криза, що викликана пандемією коронавірусу, додала суттєвих змін до запланованої дорожньої карти реформ українського законодавства.
Але, не зважаючи на важкі часи, реформи, в тому, чи іншому вигляді, проте тривають. Більш того, нові «карантинні» виклики, обумовлюють й появу нових пропозицій, щодо реформування економічного життя пересічних громадян.
Так, у Міністерстві економіки України винесли пропозицію нових принципів обчислення та нарахування середньої заробітної платні в країні. Вже є розроблений проєкт постанови Кабінету міністрів України, за якою, у разі прийняття, розрахунок середньої зарплати в Україні може бути де-що змінений. Зміни торкнуться не лише номінальних офіційних заробітних плат українців. У разі прийняття ухвали постанови, «новини» впливатимуть й на чималу кількість інші виплат громадянам.
Пропозиція «змін» вже викликала неоднозначну реакцію, бо має дійсно нові підходи до обчислення такого чинника. Наприклад, разом з іншими змінами, у проекте пропонується при обчисленні «заробітних плат за певний період», брати до уваги, у тому числі й такі виплати, які вже були нараховані співробітнику «за минулі досягнення» (у випадках. Коли нарахували в попередньому розрахунковому періоді, а виплатили — у поточному). У разі прийняття проекту, тепер, працівник, який отримав премію із запізненням, візьме «на руки» більшу суму, із врахуванням зачислених преміальних грошей за весь період затримки виплати.
При таких змінах, існує логічна вірогідність зростання й загального показника розміру середньої заробітної платні в Україні. Якщо так станеться, разом зі збільшенням розмірів середньої заробітної плати, збільшяться й різні інші виплати, розрахунок яких базується на показниках розміру саме середньої зарплатні. Такі виплати, як наприклад оплати лікарняних листків, нарахування пенсійних виплат, відпускні та дотаційні гроші, оплата відряджень, виплати при звільненні працівника, тощо.
Крім цього, в новому проекті міститься й перелік показників, які запропоновано більше не брати до уваги та не враховувати під час нарахування середніх заробітних плат. Це такі показники:
Інформація про вступ нових пропозицій щодо обчислення середньої заробітної платні в Україні, наразі відсутня, оскільки, сам проект нової постанови поки що узгоджується та чекає на затвердження.
Ну, а поки що, починаючи з початку поточного місяця, Пенсійний фонд України здійснює перерахунок пенсій українців, обіцяючи надбавки певним категоріям пенсіонерів.
Ті українці, які досягли пенсійного віку та мали назначену пенсію або її перерахування два роки потому до 1 квітня 2019 року, та які ще й досі працюють, мають право на отримання підвищених пенсійних виплат.
Перерахунок пенсій базується на показниках розмірів заробітної плати, відповідно останнім й нараховуючись. Тож, «нові пенсійні суми» будуть нараховуватися індивідуально у кожному окремому випадку пенсіонерів, які ще працюють.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».