Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Маркетологи, рекламісти, піарники
  4. BTL менеджер

  BTL менеджер

  Кому з нас не доводилося запалювати на пивному фестивалі або збирати кришки від газованої води в надії отримати футболку, модний плейєр або навіть поїздку на карнавал в Ріо-де-Жанейро? Всі ці численні промоушн-акції, дегустації і конкурси направлені на просування товару або формування сприятливого враження про яку-небудь компанію. Вони не пов'язані безпосередньо з рекламою. Але розраховані на інформування про новинки товарного ринку. Організовують такі акції BTL-агентства.

  Термін BTL виник приблизно півстоліттям назад. Один з босів якоїсь крупної компанії складав кошторис майбутніх витрат на маркетинг: рекламу в пресі, телебаченні, радіо, PR, розробку нової упаковки. Підвів межу і раптом пригадав про невраховані витрати на роздачу безкоштовних зразків товару і організацію масового міського гуляння на честь своєї торгової марки. BTL below the line, переводиться як під межею.

  Сьогодні рідко фірми обходяться без допомоги BTL-агентств. Щоб придумати що-небудь незвичайне, допомогти замовникові обійти конкурентів, доводиться поламати голову. Але будь-яка, нехай навіть найгеніальніша, ідея залишиться химерою, якщо на допомогу креативщикам не прийдуть менеджери. Саме вони доносять до нас політ творчої фантазії своїх колег.

  BTL-менеджер виступає в ролі координатора. Вибирає, в яких рекламних агентствах помістити замовлення компанії, стежить за його виконанням. Він повинен чітко розуміти кон'юнктуру ринку, знати всі обмеження реклами складних продуктів (особливо тютюну і алкоголю), дотримувати корпоративну політику даної компанії.

  Для промоушн-акцій за допомогою HR-відділу він підбирає, навчає промоутерів, контролює їх на місцях.

  Специфіка роботи BTL менеджером:

  Плюси професії:

  • Професійні менеджери в BTL велика рідкість, а значить, відкриті шляхи для кар'єри,
  • Повна відсутність рутини,
  • Можливість самостійно приймати рішення,
  • Творча професія, яка вимагає постійного припливу свіжих ідей і оригінальних рішень.
  Мінуси професії:
  • За зрив в реалізації проекту винен менеджер,
  • Ненормований робочий день, часто без вихідних і свят. Відпочинок настає лише після здачі проекту,
  • Дуже нервова робота.

  Робота для BTL менеджера:

  У приватних компаніях і BTL-агентствах.

  Особисті якості:

   Як правило, під керівництвом BTL-менеджера деколи знаходиться декілька сотень чоловік. Зі всіма потрібно порозумітися, розставити на місця, пояснити завдання, проконтролювати, щоб все йшло за планом.

   BTL-менеджер, перш за все, адміністратор. А для цього потрібні організаторські здібності, розвинена логіка, уміння планувати виробничий день, відстоювати свою точку зору, зав'язувати і підтримувати контакти.

  Зарплата і перспективи професії BTL менеджера:

  Багато новачків приходять в BTL-агентства як стажисти, працюють спочатку безкоштовно. Проявіть себе в невеликому проекті - потрапите в штат асистентом менеджера. Надалі станете менеджером із спеціалізацією, наприклад, на проведенні промоушн-акцій, організації вечірок і свят, по роботі з точками продажів (магазинами) як в одному місті, так і по всій Україні. У крупних агентствах з часом реально дорости до позиції провідного менеджера, який працює над декількома проектами одночасно, координує роботу інших менеджерів. Можна навіть відкрити власну компанію.

  Профільна освіта:

  Готових фахівців з BTL не випускає жоден український вуз. Почніть з освіти в області маркетингу. Щоб бути хорошим BTL-менеджером, потрібно розуміти, чому люди купують той або інший товар.

  BTL-менеджер повинен уміти звітувати перед клієнтом по кошторису, вести юридичний документообіг, ділове листування. І, звичайно, знаходити з клієнтами спільну мову. Буває, невподобаного менеджера на прохання замовника знімають з середини проекту. І, навпаки, до професіонала клієнти повертаються.

  Робота BTL менеджером в Україні:

  А ви знаєте, що професія BTL менеджера не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий BTL менеджер, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

  Також пам'ятайте - успішний BTL менеджер не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

  Якщо ж ви вже вирішили, що BTL менеджер – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати BTL менеджера, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


  Шукаєте роботу?

  Шукаєте персонал?

  ↑ Вгору