Працювати потрібно оперативно і якісно. Наприклад, гіпермаркет Ашан, площу якого складає 35 тис. кв. м, команда клінерів з 30-40 чоловік може прибрати всього за три години.
В Україні клінери наводять лад не більше ніж на 3% всіх торгових і виробничих площ (у Європі ця цифра складає близько 50%, а в США - більше 65%). Проте бізнес цей активно розвивається, і в нашій країні вже сьогодні близько 700 спеціалізованих компаній. Половина з них знаходяться в Києві.
Зарплата клінера безпосередньо залежить від його досвіду і характеру роботи: якщо на постійній, стаціонарній роботі по прибиранню офісів і магазинів можна отримувати до $500, то замовлення VIP-клієнтів оплачуються дорожче - до $800 в місяць.
Крупні спеціалізовані компанії вважають за краще навчати свій персонал азам клінінга на власних спецкурсах, але основні знання дає, звичайно, практика.
А ви знаєте, що професія клінера не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Клінер, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Клінер не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Клінер – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати клінера, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.