Годинникарів, що уміють полагодити і сучасний швейцарський годинник, і старовинний брегет, в країні одиниці. Такий майстер повинен розбиратися в різних системах годинника, уміти не тільки замінити зіпсовані деталі деталями заводу-виготівника, але часто зробити їх самостійно. Деякі майстри можуть відновити годинниковий механізм просто по кресленню: вони в курсі всіляких годинникових новинок і працюють на сучасному устаткуванні. Потрапити в цю закриту касту не так-то просто.
Молодь сьогодні в професію не приходить: на заводській збірці працюють в основному старі майстри (від сорока до сімдесяти років). І хоча ця висококваліфіковані робочі - їх зарплата від $300 до 450.
Годинникарів навчають безпосередньо на заводах.
А ви знаєте, що професія годинникаря не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Годинникар, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Годинникар не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Годинникар – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати годинникаря, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.