Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Онлайн консультація юриста
 3. Выход на пенсию

Выход на пенсию #103281

Питання від Анатолій ( 7 вересень 2017):
Доброго вечора. Чи дозволяється на сьогоднішній день жінкам, які мають стаж тридцять років виходити на пенсію в п’ятдесят п’ять років? Дякую.

Ответ юриста ( 8 вересень 2017) :

В Україні встановлено єдиний вік для виходу на пенсію для чоловіків і для жінок – 60 років. Але у деяких випадках українці мають право вийти на пенсію достроково: для жінок 1961 року народження і старших збільшення пенсійного віку відбувається поступово, з 55 до 59.5 років (згідно з Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»); особи з особливим станом здоров'я (хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути), диспропорційні карлики): чоловіки – після досягнення 45 років за наявності не менше 20 років страхового стажу, жінки – після досягнення 40 років за наявності не менше 15 років страхового стажу; інваліди по зору I групи – сліпі та інваліди з дитинства I групи: чоловіки – після досягнення 50 років за наявності не менше 15 років страхового стажу, жінки – після досягнення 40 років за наявності не менше 10 років страхового стажу; жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку: матері – після досягнення 50 років за наявності не менше 15 років страхового стажу, батьки – після досягнення 55 років та за наявності не менше 20 років страхового стажу; особи, які були учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або є потерпілими від Чорнобильської катастрофи відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Достроково призначені пенсії за віком не виплачується працюючим пенсіонерам, поки вони не досягнуть загальновстановленого пенсійного віку. За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія збільшується на 1% від їх пенсії (але не більш ніж на 1% від мінімального розміру пенсії за віком). Якщо чоловік або жінка бажають продовжувати працювати після досягнення пенсійного віку, а пенсію отримувати з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається: з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії; з підвищенням розміру пенсії за віком на такий відсоток: на 0,5% за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців; на 0,75% за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.

Выход на пенсию, інші питання

  Елена ( 4 січень 2019)

  Здравствуйте. Я всю жизнь работаю учителем. Педстаж на данный момент - 35 лет и 4 месяца. В 2010 году оформила пенсию по выслуге лет, но продолжала работать. Сейчас планирую уйти на пенсию по выслуге лет. Родилась в августе 1961г. Меня интересует, должна ли я оформлять пенсию по возрасту по достижении 60 лет (в 2021г.) или это возможно раньше?

  Посмотреть Відповідь

  виктор (18 листопад 2018)

  Имею подземный стаж 15 лет +2 года армия+ 4 года на заводе. Имею я право выхода на пенсию в 50 лет?

  Посмотреть Відповідь

  Ірина (13 листопад 2018)

  Добрый день. Я попала под сокращение на работе. До выхода на пенсию нехватает 10 месяцев. Я родилась в августе 1960г. Какие мои дальнейшие действия? Могу ли я сразу оформлять пенсию или мне необходимо встать на учет в Центр занятости? Заранее благодарна.

  Посмотреть Відповідь

  Эдуард (30 жовтень 2018)

  Что делать ,если не хватает стажа для выхода на пенсию по инвалидности 3 группы

  Посмотреть Відповідь

  Сергей ( 5 жовтень 2018)

  Доброго дня. Я військовий вислуга на сьогоднішній день 21 рік календарний. З яких 2.5 роки АТО. ЧИ МАЮ Я ПРАВО НА ДОСТРОКОВИЙ ВИХІД НА ПЕНСІЮ В КІНЦІ 2018 РОКУ?

  Посмотреть Відповідь

  Татьяна (12 вересень 2018)

  Добрый день! Мне 53 года,я временно-перемещенное лицо, стаж 30 лет, работы нет.Имею ли я право на досрочную пенсию? Спасибо.

  Посмотреть Відповідь

  Наталия (19 серпень 2018)

  Добрый вечер. Выход на пенсию по возрасту мне положен в 60 лет. Если я оформлю пенсию в 56 лет, смогу ли я работать на 0,5 ставки?

  Посмотреть Відповідь

  алла (13 серпень 2018)

  мне58лет и 6 месяцев. Страховой стаж 15лет 2 месяца и 28 днеей. Во сколько лет мне идти на пенсию?В 63 или 65? И положена ли соцпомощь ? Я не работаю.

  Посмотреть Відповідь

  Владимир (31 липень 2018)

  Здравствуйте. Подскажите пожалуйста складывается ли пенсионный стаж при работе на двух разных предприятиях по одной и той же профессии, если на обоих предприятиях производилось отчисление средств в пенсионный фонд?

  Посмотреть Відповідь

  Максим (27 липень 2018)

  Добрый день! Мне 56 лет, я вышел на пенсию в 55 лет за статьей 55 как "машинист тепловоза". Сейчас на предприятии ввели новую должность "машинист локомотива". Могу ли я работать на этой должности из записью в трудовой "машинист локомотива" и получать и пенсию и заработную плату. Может ли такое быть ? Огромное Спасибо!

  Посмотреть Відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

↑ Вгору