Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
 1. Работа в Украине
 2. Онлайн консультация юриста
 3. Выход на пенсию

Выход на пенсию #103281

Вопрос от Анатолій ( 7 Сентябрь 2017):
Доброго вечора. Чи дозволяється на сьогоднішній день жінкам, які мають стаж тридцять років виходити на пенсію в п’ятдесят п’ять років? Дякую.

Ответ юриста ( 8 Сентябрь 2017) :

В Україні встановлено єдиний вік для виходу на пенсію для чоловіків і для жінок – 60 років. Але у деяких випадках українці мають право вийти на пенсію достроково: для жінок 1961 року народження і старших збільшення пенсійного віку відбувається поступово, з 55 до 59.5 років (згідно з Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»); особи з особливим станом здоров'я (хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути), диспропорційні карлики): чоловіки – після досягнення 45 років за наявності не менше 20 років страхового стажу, жінки – після досягнення 40 років за наявності не менше 15 років страхового стажу; інваліди по зору I групи – сліпі та інваліди з дитинства I групи: чоловіки – після досягнення 50 років за наявності не менше 15 років страхового стажу, жінки – після досягнення 40 років за наявності не менше 10 років страхового стажу; жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку: матері – після досягнення 50 років за наявності не менше 15 років страхового стажу, батьки – після досягнення 55 років та за наявності не менше 20 років страхового стажу; особи, які були учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або є потерпілими від Чорнобильської катастрофи відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Достроково призначені пенсії за віком не виплачується працюючим пенсіонерам, поки вони не досягнуть загальновстановленого пенсійного віку. За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія збільшується на 1% від їх пенсії (але не більш ніж на 1% від мінімального розміру пенсії за віком). Якщо чоловік або жінка бажають продовжувати працювати після досягнення пенсійного віку, а пенсію отримувати з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається: з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії; з підвищенням розміру пенсії за віком на такий відсоток: на 0,5% за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців; на 0,75% за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.

Выход на пенсию, другие вопросы

  Сергей ( 5 Октябрь 2018)

  Доброго дня. Я військовий вислуга на сьогоднішній день 21 рік календарний. З яких 2.5 роки АТО. ЧИ МАЮ Я ПРАВО НА ДОСТРОКОВИЙ ВИХІД НА ПЕНСІЮ В КІНЦІ 2018 РОКУ?

  Посмотреть Ответ

  Татьяна (12 Сентябрь 2018)

  Добрый день! Мне 53 года,я временно-перемещенное лицо, стаж 30 лет, работы нет.Имею ли я право на досрочную пенсию? Спасибо.

  Посмотреть Ответ

  Наталия (19 Август 2018)

  Добрый вечер. Выход на пенсию по возрасту мне положен в 60 лет. Если я оформлю пенсию в 56 лет, смогу ли я работать на 0,5 ставки?

  Посмотреть Ответ

  алла (13 Август 2018)

  мне58лет и 6 месяцев. Страховой стаж 15лет 2 месяца и 28 днеей. Во сколько лет мне идти на пенсию?В 63 или 65? И положена ли соцпомощь ? Я не работаю.

  Посмотреть Ответ

  Владимир (31 Июль 2018)

  Здравствуйте. Подскажите пожалуйста складывается ли пенсионный стаж при работе на двух разных предприятиях по одной и той же профессии, если на обоих предприятиях производилось отчисление средств в пенсионный фонд?

  Посмотреть Ответ

  Максим (27 Июль 2018)

  Добрый день! Мне 56 лет, я вышел на пенсию в 55 лет за статьей 55 как "машинист тепловоза". Сейчас на предприятии ввели новую должность "машинист локомотива". Могу ли я работать на этой должности из записью в трудовой "машинист локомотива" и получать и пенсию и заработную плату. Может ли такое быть ? Огромное Спасибо!

  Посмотреть Ответ

  Наталія (21 Июнь 2018)

  Я працювала секретарем райкому комсомолу до 1991року. маю понад 20 років стажу державної служби Вийшла на пенсію по віку у цьому році.Чи зараховується стаж роботи секретарем райкому комсомолу до стажу державної служби?

  Посмотреть Ответ

  Светлана (21 Июнь 2018)

  Здравствуйте! Мне через месяц будет 50 лет, я уже 4 года на педвыслуге. 10 лет воспитывала ребенка инвалида с 4-х до 14 лет ( с 1997 года по 2007 год). Когда дочке исполнилось 14 лет - группу сняли. Сейчас ей 23 года. Имею ли я право выйти на досрочную пенсию по годам в 50 лет как мать, которая воспитывала ребенка-инвалида на протяжении 10 лет? Спасибо..

  Посмотреть Ответ

  Ольга (20 Июнь 2018)

  Здравствуйте. Я 05.06.1966 года рождения. Есть Чернобыльской удостоверение 3 категории. Когда я могу подать документы на оформление пенсии. Если я сейчас стою на усетев ЦЗ не ускорит ли это выход и получение пенсии.? Спасибо.

  Посмотреть Ответ

  Людмила (16 Июнь 2018)

  Добрый день. 60 лет мне исполняется в октябре 2020 года, сколько лет стажа у меня должно быть для выхода на пенсию по новому законодательству?

  Посмотреть Ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Другие документы

↑ Наверх