Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Учет в центре занятости

Учет в центре занятости #106621

Вопрос от Виктория (29 Апрель 2018):
Здравствуйте! Я стою на учете в ЦЗ. В каком правовом документе, в какой статье прописаны основные права, стоящих на бирже труда?В каких случаях безработный, который стоит в ЦЗ имеет право отказаться от предлагаемой должности и это не будет считаться отказом, на основании которого прекращают выплаты по безработице.

Ответ юриста ( 2 Май 2018) :

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про зайнятість населення" Відповідно до ЗАКОН УКРАЇНИ "Про зайнятість населення" працівник ЦЗ, при пошуку роботи для безробітного, повинен враховувати всі критерії пошуку зазначені у Статті 46. Підходяща робота для безробітного 1. Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний. Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці. 2. Для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу, підходящою вважається така, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці, а для осіб, які бажають відновити трудову діяльність після перерви тривалістю, що перевищує шість місяців, підходящою вважається робота за професією останнього місця роботи або робота з проходженням попередньої перепідготовки за новою професією (спеціальністю) за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції. 3. У разі коли неможливо надати безробітному роботу за професією протягом шести місяців з дня перебування на обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, йому пропонується підходяща робота з урахуванням здібностей, стану здоров'я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці. 4. Для громадян, які не працювали за попередньо здобутими професіями (спеціальностями) понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за здобутими раніше професіями (спеціальностями) може вважатися підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці. 5. У разі зміни безробітним професії за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, підходящою вважається робота за новою та за попередньою професією (спеціальністю). 6. Підбір підходящої роботи для інвалідів (у тому числі шляхом розумного пристосування існуючого або створення нового робочого місця) здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці. 7. Для безробітних, які не мають професії, або таких, що працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки, та перебувають на обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, більш як шість місяців, підходящою роботою також вважається участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість яких перевищує один місяць. Для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більш як 12 місяців) перерви (крім громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку залишилося два і менше років), підходящою роботою також вважається участь у громадських роботах, а також інших роботах тимчасового характеру, що відповідають їх освіті, професії (спеціальності), професійному досвіду, зокрема за спорідненими професіями, та тривають понад один місяць. 8. Підходящою для безробітного не може вважатися робота, якщо: місце роботи розташовано за межами доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради; умови праці не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та охорону праці (в тому числі якщо на запропонованому місці роботи порушуються встановлені законом строки виплати заробітної плати); умови праці на запропонованому місці роботи не відповідають стану здоров'я громадянина, підтвердженому медичною довідкою. 9. Без згоди громадянина йому не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання.

Учет в центре занятости, другие вопросы

    Татьяна (13 Октябрь 2018)

    Здравствуйте! Я уволилась в июне по уходу за ребенком до 14 лет, 17 июля стала на учет в центр занятости . Когда я пришла в центр меня послали в отдел активной поддержки, где мне сказали что с 18 октября я уже должна идти на стажировку продавцом сдальнейшим трудоустройством. Так как у меня в трудовой есть запись что я когда-то работала продавцом три месяца. А уволилась я с предприятия и последняя запись у меня кладовщик и монтажник. У меня есть высшее образование и техникум. А на стажировку посылают продавцом с режимом работы по 12 часов и с зарплатой 4000грн. У меня была зарплата 65000грн. Я отказалась и мне сказали , что с 18 октября я уже не могу отказываться ,даже если и зарплата меньше. На учете я стою три месяца. Правоправны ли их действия?

    Посмотреть Ответ

    Виктория (12 Октябрь 2018)

    Здравствуйте, меня зовут Виктория.Вопрос вот в чем, уволилась по собственному желанию в марте этого года в связи с тем что декретный отпуск закончился раньше чем ребенок пошел в сад! Сейчас он ходит в сад и мне хотелось бы выйти на работу, но у работадателей нет огромного желания меня брать, документируясь тем что маленький ребенок и он будет часто болеть, и у меня нет страховочного варианта кто бы в место меня ходил на больничный, или забирал ребенка с сада. Могу ли я встать на биржу труда? и на какую суму выплат могу рассчитывать?

    Посмотреть Ответ

    Ирина ( 8 Октябрь 2018)

    Добрый день! Подскажите пожалуйста-работала официально 2 года-сейчас узнала о беременности и с работы увольняют по соглашению сторон-могу ли я стать на учет в центр занятости и оттуда уйти в декрет?

    Посмотреть Ответ

    саша ( 7 Октябрь 2018)

    Здрасте,как сняться с учета ЦЗ ,если нашел работу в другом городе?пример на учете в киеве,а нашел работу в Одессе

    Посмотреть Ответ

    Ирина ( 2 Октябрь 2018)

    Не работаю официально с 2015 года. Мне 44 года. Могу ли я сейчас стать на учет в службе занятости и получать пособие? Мне это необходимо для получения субсидии на оплату коммунальных услуг в собесе для выплаты ЕСВ (единого страхового взноса).

    Посмотреть Ответ

    Дина (28 Сентябрь 2018)

    Здравствуйте!Уволилась с работы по соглашению сторон,через неделю пошла вставать на учёт в ЦЗ .Сразу же дали направление на работу с графиком работы день/ночь и с зарплатой ниже чем на предыдущем месте работы(формировщиком теста),при том что с 2011 года работала продавцом в супермаркете и по образованию землеустроитель и ребёнку 3,6 года .Правомерны ли действия инспектора ЦЗ? Заранее спасибо за ответ.

    Посмотреть Ответ

    Сергій (27 Сентябрь 2018)

    З якого часу, мені будуть проводитись виплати по безробіттю, якщо я звільнений за власним бажанням в зв'язку з виходом на пенсію по інвалідності?

    Посмотреть Ответ

    Вікторія (23 Сентябрь 2018)

    Добрий день! Я знаходилась на обліку в ЦЗ з липня місяця,допомоги по безробіттю не отримувала жодного разу через проблеми зі скороченням бухгалтерії в ЦЗ,04.09 мені потрібно було відмітитись,але я не змогла,так як самостійно знайшла роботу в іншому населеному пункті,далеко від нашого. До теперішнього часу ЦЗ не відвідувала,так як не мала змоги, допомога,нарахована раніше так і не нарахувалась. Це я не маю права тепер її отримати за невідвідування? Чи причина в чомусь іншому може бути? Що робити? Завчасно дякую за відповідь!

    Посмотреть Ответ

    Татьяна (21 Сентябрь 2018)

    Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, на каких условиях можно стать на учет в центр занятости с целью смены места работы (сейчас большие дополнительные нагрузки на частном предприятии, в следствие чего ухудшается состояние здоровья) ? Есть ли при этом право у сотрудника отлучаться на предложенные собеседования или в этом случае работодатель имеет право уволить работника ? Спрашиваю, потому что в ситуации увольнения по собственному желанию с последующим обращением в центр занятости, если я правильно понимаю, останусь без любого дохода на 3 месяца. Спасибо.

    Посмотреть Ответ

    Галина (21 Сентябрь 2018)

    Добрый день ! Подскажите, как быть? Уволилась по согласованию сторон, но трудовую не отдали. На руках есть приказ об увольнении. Как стать на учет в цент занятости без трудовой.

    Посмотреть Ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Другие документы

↑ Наверх