- Робота в Україні
- →
- Онлайн консультація юриста
- →
- Облік в центрі зайнятості
Облік в центрі зайнятості #111694
Питання від Светлана ( 9 квітень 2024):
Добрый день. Я ВПО с Донецкой области. Работаю в частной фирме. Жилье повреждено в результате боевых действий и я вынуждена была покинуть свой город из-за систематических обстрелов. Официально не уволена, зарплата не начисляется. Могу я стать на учёт в центр занятости и получать пособие по безработице, так как никаких доходов у меня нет?
Ответ юриста (29 квітень 2024) :
Доброго дня! Уповноваженим Верховної ради з прав людини було надано роз'яснення з цього питання.
Внутрішньо переміщена особа (ВПО) яка не мала можливості звільнитися у звʼязку з неможливістю продовжувати роботу за попереднім місцем проживання, має право припинити трудовий договір в односторонньому порядку.
Для цього необхідно подати заяву до центру зайнятості за місцем проживання, або перебування на ім'я роботодавця.
Датою припинення трудового договору є наступний день після подання такої заяви. Центр зайнятості за місцем проживання ВПО у день припинення трудового договору повідомляє про це роботодавця (будь-якими засобами зв’язку, у тому числі електронними).
У разі, якщо у таких осіб не розірвані трудові договори з роботодавцем, який перебуває на непідконтрольній території або щодо якого відсутня інформація про місце перебування, заява зберігається у територіальному органі центрального органу виконавчої влади на підконтрольній території Українидо моменту деокупації. Після чого протягом 7 календарних днів даний орган повідомляє роботодавця. Йдеться про місцеві відділення Пенсійного фонду України або територіальних органів Державної податкової служби.
Взята на облік ВПО, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без додаткових вимог. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж, допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.
На сайті Київського міського центру зайнятості зазначено наступне:
З 1 березня 2024 року змінився порядок призначення соціальної допомоги людям зі статусом ВПО. Уряд ухвалив рішення, яке стосується ключових інструментів підтримки внутрішньо переміщених осіб та малозабезпечених сімей.
Водночас забезпечуючи підтримку таких людей, уряд запроваджує механізм стимулювання громадян до пошуку роботи. Протягом 2 місяців після призначення допомоги працездатні члени родини (якщо у них немає, наприклад, необхідності доглядати за маленькими дітьми чи людьми з інвалідністю) мають обрати один зі способів сприяння своїй зайнятості:
працевлаштуватись;
зареєструватись як ФОП;
подати заявку на участь у грантовій програмі з метою отримання коштів на створення або розвиток власного бізнесу;
подати заявку на отримання ваучера на навчання;
стати на облік у центрі зайнятості.
За допомогою служби зайнятості громадяни, які є зареєстрованими безробітними, мають можливість пройти професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Столична служба зайнятості пропонує громадянам зі статусом ВПО, незалежно від віку, отримати ваучер на навчання – документ, що дає змогу безоплатно підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за затвердженим переліком зі 124 професій і спеціальностей. Подати заявку можна в паперовому або електронному вигляді. Після проходження навчання видається диплом про освіту державного зразка.
У рамках реалізації урядового проекту «єРобота» служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись ВПО:
«Власна справа» - розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тисяч гривень;
«Грант для ветеранів» - передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень відповідно.
Впродовж трьох років підприємець повертає отриману суму коштів шляхом сплати податків та зборів, передусім за працевлаштованих працівників.
Фахівці Київського міського центру зайнятості допоможуть знайти роботу. Крім того, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів вони матимуть змогу отримувати допомогу по безробіттю.
Якщо людина не посприяла своїй зайнятості в той чи інший спосіб протягом 2 місяців з дня призначення допомоги або знялася в цей період з обліку в центрі зайнятості, виплату допомоги припинять з місяця, що настає після закінчення двомісячного терміну.
Облік в центрі зайнятості, інші питання
Анна (14 серпень 2024)
Доброго дня підкажіть будь-ласка який період я можу стояти на обліку в центрі зайнятості ,якщо встала на облік 27.12.2023?Рік?
Переглянути відповідь
Водимир (20 липень 2024)
Якщо я звільний 7 років тому , чи маю я право на виплату по безробітю зараз на біржу з моменту звільненя не ставав .
Переглянути відповідь
Анна (11 травень 2024)
Здравствуйте! Я начала проходить обучение от центра занятости, которое будет длиться полгода по специальности отличной от моей, для того чтобы работать дистанционно, так как я нахожусь в селе, и вакансии по моей специальности не было. Но теперь появилась вакансия, в связи с увольнением работника, могу ли я устроиться на работу и не потерять обучение от ЦЗ? Обучение проходит полностью онлайн, только экзамены офлайн будут, как нам объяснили .Спасибо за ответ
Переглянути відповідь
Светлана ( 9 квітень 2024)
Добрый день. Я ВПО с Донецкой области. Работаю в частной фирме. Жилье повреждено в результате боевых действий и я вынуждена была покинуть свой город из-за систематических обстрелов. Официально не уволена, зарплата не начисляется. Могу я стать на учёт в центр занятости и получать пособие по безработице, так как никаких доходов у меня нет?
Переглянути відповідь
Людмила федорчук (15 березень 2024)
Мене звільнено за скороченням штату за 1,5 роки до досягнення пенсійного віку. Страховий стаж 38 років. Зареєструвалась у центрі зайнятості, з бажанням дострокового виходу на пенсію. Що значить відсутність для мене підходящої роботи на протязі семи днів. Сказали вакансії є, тому будеш ходить і рік і два( поки будуть вакансії). Як це розуміти? Якщо мені будуть відмовляти? До чого тоді ті сім календарних днів? Дякую
Переглянути відповідь
Дмитрий (25 січень 2024)
Здравствуйте. У меня случилось такое дело. Я стал на биржу труда, меня отправили на работу. Я заключил договор на месяц , отработал месяц. Потом снова закончил договор и отработал две недели. Сломал ногу, в больнице мне наложили гипс. Но мой работодатель говорит мне что больничный мне не оплачивается . Как такое возможно? С меня снимают 19% податков, а я не могу рассчитывать на больничный.
Переглянути відповідь
Жанна (21 січень 2024)
Доброго дня! Чи можна стати на облік в центр зайнятості, якщо звільнитись з роботи відразу після декретної відпустки?(дитина досягне 3-річного віку) Як правильно звільнятися(по узгодженню сторін чи за власним бажанням)? Виплати будуть мінімальні чи залежно від заробітної плати на аналогічній посаді підприємства? Дякую!
Переглянути відповідь
Ольга (20 грудень 2023)
Знаходилась у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Фірма , де я працювала, закривається. Чи можу я після звільнення стати на облік в центрі зайнятості?
Переглянути відповідь
Віта (26 червень 2023)
Чи можу я стати на облік в центр зайнятості, якщо за тиждень вийду в декретну відпустку?
Переглянути відповідь