- Робота в Україні
- →
- Онлайн консультація юриста
- →
- Декрет / лікарняний
Декрет / лікарняний #108597
Питання від Наталія ( 9 вересень 2018):
Доброго дня! Я працюю як ЧП, двоє дітей, 2 та 4 роки, наразі вагітна третім. Третя дитина народиться раніше, ніж другій виповниться 3 роки. Чоловік не працює, допомагає доглядати. Вирішили його офіційно оформити, щоб ішов стаж - як це правильно зробити?
Чоловік не має офіційного працевлаштування останні 14 років, йому 48 років. Наразі числиться робітником на підприємстві з нульовим оборотом коштів, нульовою зарплатнею та відсутністю виплат у пенсійний фонд. Чи треба звідти звільнятися та ставати на облік у центр зайнятості? Які та куди потрібні документи?
Ответ юриста (13 вересень 2018) :
Доброго дня! Стаж можна купити, тобто сплатити в фонд необхідну суму для подальшого виходу на пенсію та отримання пенсії. Зараз звісно треба звільнитися з такої роботи та стати на біржу праці, для цього потрібно
Для реєстрація необхідно пред’явити: паспорт громадянина України (в разі його відсутності тимчасове посвідчення громадянина України; особа, яка не досягла 16-річного віку, – свідоцтво про народження та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування, видану територіальним органом або підрозділом ДМС); облікову картки платника податків; трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості; в разі втрати трудової книжки – дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи або цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості такої особи); диплом або інший документ про освіту; документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, наказ про звільнення, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців)
Для окремих категорій громадян: копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та у разі наявності пред’являє індивідуальну програму реабілітації (подається тільки інвалідом, який не досяг встановленого пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу); посвідку на постійне проживання, посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист (тільки для іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні, визнані в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, яким надано в Україні притулок чи тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію); направлення на роботу, довідка про надання можливості самостійного працевлаштування, довідка про самостійне працевлаштування (для випускників вищих навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів, які навчалися за державним замовленням і звернулися до центру зайнятості протягом одного року з дня закінчення навчання); довідка навчального закладу про підтвердження форми навчання (для випускників які навчалися на контрактній основі і звернулися до територіального органу протягом одного року з дня закінчення навчання);
довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства (для членів особистого селянського господарства, для яких така робота була основною);
військовий квиток (військовослужбовцями, крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, утворених відповідно до законів, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також особовим складом воєнізованих аварійно-рятувальних служб, які звільнені із служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію); Крім цього, центр зайнятості може у Вас вимагати довідки, які для підтвердження страхового стажу: довідка ОК-5 (отримується в Управлінні Пенсійного фонду відповідного регіону); довідка про участь на виборах (отримується у Трудовому архіві відповідного регіону).
Декрет / лікарняний, інші питання
Мария (20 січень 2025)
Добрый день, подскажите пожалуйста, на данный момент я работаю на предприятии официально,но конкретно наше производство закрывают,сама фирма ещё будет работать,мне осталось до декрета примерно месяц,имею ли я право на декретные выплаты?!
Переглянути відповідь
Анастасия (10 грудень 2024)
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста могу ли я встать на биржу находясь в декрете?
Переглянути відповідь
Анна (18 жовтень 2024)
Вітаю! Планую вагітність. Працюю офіційно. Цікавить питання, яку сумму буде виплачувати моя работа та скільки по часу? Я маю на увазі, що на свою зп я можу вливати, тобто кожен місяц вона в мене різна.
Та скільки максимально років я можу бути у дикретній відпустці?
Переглянути відповідь
Дмитро (10 жовтень 2024)
Дружина пішла у декретну відпустку. Перед цим працювала кілька років як ІТ фахівець, на зарплаті, НЕ фоп. Розмір зарплати був зафіксований у договорі. Тепер їй нарахували виплату декретних так, ніби у неї була мінімальна зарплатня, що значно відрізняється від зарплати, яка була по факту. Так може бути і чи це законно?
Переглянути відповідь
Олеся ( 8 вересень 2024)
Добрий день. У мене виникла така ситуація: я вирішила іти в декрет з 35 тижня вагітності,зараз закон це дозволяє,за певних обставин я не потрапила до свого лікаря на 30 вагітності тижні щоб написати заяву на отримання листа непрацездатності,прийшла на 33 тижні. Лікар не приймає від мене заяву. Чи справді це є підставою відмовити мені і можливо вирішити цю проблему?
Переглянути відповідь
Анна (27 серпень 2024)
Добрий день. Перебуваю у відпустці по догляду за дитиною 2 роки, зараз знову йду в декрет. Подзвонила в кадри повідомила, що відкрила лікарняний лист, в кадрах сказали, що виплат не отримаю так як мала вийти на роботу хоча б на 1 день. Чи дійсно це так і я не отримаю ніяку з виплат? Працюю в службі судової охорони, кадри кажуть що ж різниця між звичайними працівниками і «в погонах». Не можу знайти законодавство, щоб ознайомитись
Переглянути відповідь
Анна ( 8 серпень 2024)
Добрый день.
Подскажите пожалуйста, если я с 2020 по 2023 в декрете, а потом продлила декрет ещё на год по уходу ребёнка по сентябрь 24 и опять выхожу в декрет в августе на 30й неделе , положено ли мне оплата за 122д больничного от фирмы. Работаю официально.
Переглянути відповідь
Мария Цыганкова (24 липень 2024)
Здравствуйте, я сейчас в декрете, работала в детском саду няней в группе, хочу выйти из декрета, меня хотят поставить на должность «няня коридорная» зарплата там ниже, это правомерно?
Переглянути відповідь
Лілія ( 5 липень 2024)
Вітаю, в 2019 р.пішла в декретну відпустку по догляду за дитиною, в 2021 р. Була звільнена за згодою сторін ( трудову із відповідним записом роботодавець надіслав) , надалі ніде не працювала офіційно.Наразі знову вагітна , при оформлені лікарняного підтягло , що я застрахована ( працевлаштована) роботодавець не подав дані в ПФУ про зміни і я досі рахувалась як в декреті .
Що робити? Хто повинен виплатити доводові соціальний фонд як непрацюючій чи роботодавець який не вніс зміни?
Переглянути відповідь
Зина (20 травень 2024)
Добрый вечер, скажите пожалуйста когда лучше отгулять отпуск и детские дни? Прям перед декретом или после отпуска ещё выйти поработать? Меня интересует чтоб не потерять деньги, говорят если после отпуска в декрет мало заплатят
Переглянути відповідь