UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Інше

Інше #108706

Питання від коваленко Ирина Борисовна (16 жовтень 2018):
Может ли работодатель изменить время выхода на работу не соответствующее времени общего распорядка предприятия, наприрмер : работа отделения больницы для сотрудников с полным рабочим днем с 8-00 до 15-42, я занята на о.75 ставки , соответственно с08-00 до 14-00 а мне предлагают работать с 12-00 до 18-00. Имею ли право не согласиться , если нет приказа на аткой график работы, есть только график, подписанный гл врачом. На сколько это законно?

Ответ юриста (17 жовтень 2018) :

Добрый день! вопросы режима работы можно решить путем включения их в правила внутреннего трудового распорядка с соблюдением норм и гарантий, установленных действующим законодательством, Генеральным либо отраслевыми соглашениями (см. письмо Минсоцполитики от 05.05.2011 г. № 149/13/116-11 на с. 44). Согласно ст. 142 КЗоТ правила внутреннего трудового распорядка утверждаются трудовым коллективом по представлению руководителя и профсоюза (при его наличии на предприятии) на основании типовых правил.Каких-либо иных обязательных для выполнения требований к форме и конкретному наполнению правил внутреннего трудового распорядка действующее законодательство о труде не устанавливает. Но работодатель при этом должен помнить — правила внутреннего трудового распорядка могут лишь дополнять, конкретизировать нормы законодательства, не вступая при этом с ними в противоречие и не ухудшая положения работника при этом; Новые графики доводятся до сведения работников не позднее чем за месяц до введения их в действие (п. 13 Типовых правил внутреннего трудового распорядка). Приказ о введении нового графика работы должен быть обязательно, на основании данного приказа будут начислять з/п (если кол-во часов у работников изменится).

Інше, інші питання

    Светлана (30 березень 2025)

    Стою в ЦЗ они отправили на работу,на работе получила травму,ЦЗ оплачивает пока была на лечении?

     Переглянути відповідь

    Іван (25 березень 2025)

    Доброго дня. Питання стосовно атестації педагогічних працівників. Згідно нового положення про атестацію, пункту 12 , педагогічний працівник який викладає декілька предметів атестується лише з того предмета який викладає за спеціальністю, кваліфікаційна категорія ,що була присвоєна після атестації поширюється на все навантаження. Суть питання, по спеціальності вчитель історії, перша атестація була у 2018 році, отримав другу категорію, потім отримав навантаження з фізичної культури вже у 2020 році, після проходження курсів підвищення кваліфікації фізичну культуру мені прирівняли теж до 2 категорії. Потім чергова атестація з історії була в 2023 році, отримав 1 категорію. Зараз проходжу курси з фізичної культруи , ті які є обов'язковими від обласного інституту післядипломної освіти, і оскільки вже пройшов термін 5 років з моменту коли я викладаю фізичну культуру, мене повідомили,що буде атестація з фізкультури. То чи повинен я всетаки зараз проходити атестацію з фізичної культури, чи мені повинні просто залишити і на далі першу категорію згідно атестаційного листа по історії з 2023 року? Дякую за відповіді.

     Переглянути відповідь

    Ярослава (18 листопад 2024)

    Як порахувати юридичний стаж ? Працювала секретарем судового засіданні та документознавцем. Чи можна це стаж враховувати? Дякую

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 7 листопад 2024)

    Доброго дня, таке питання родич має группу 2 інвалідності з неврології отримав її в 2018 році, у 2023 році мсек продовжив дію групи до 2026 року. Скажіть будьласка, згідно з новим законом про мобілізацію він повинен заново проходити влк чи ні? Якщо в 2023 мсек продовжив группу до 2026? І скажіть система резерв +зависла і він не встиг оновити дані, що треба робити платити штраф 17000 і оновляти дані чи вже пізно і чи потрібна заново влк якщо мсек продовжив зимою 2023 до 2026

     Переглянути відповідь

    Віктор (24 жовтень 2024)

    Я працюю в історико-культурному заповіднику. З 2015 р. після скорочення частини наукових посад було введено посаду фахівець без зазначення спеціалізації з відповідним добровільно-примусовим переведенням, не змінюючи функціоналу, змісту попередньої роботи, і,в тому ж самому науковому підрозділі. Оскільки в жодному нормативному документі галузі культури подібна спеціалізація не визначена, то наслідком стало не лише формальна дискваліфікація, а й позбавлення всіх соціальних за списком Кабміну (Постанова № 82 від 22.01.2005). Чи існують на даний час механізми усунення створеної дискримінаційної ситуації ? І які існують для працівника загрози в подальшому, наприклад, при призначення пенсії?

     Переглянути відповідь

    Алла (18 вересень 2024)

    Добрий день. Чи правомірно змушувати бути в укритті під час тривоги класного керівника зі своїми учнями та відповідати за них, якщо в цей час у його учнів за розкладом має бути урок, який веде вчитель-предметник? Хто має бути з дітьми класний керівник, чи вчитель, який за цей урок (хоч він і не відбувся через тривогу) отримає гроші/зарплату? Хто несе відповідалтеість за життя дітей під час тривоги в укритті, той читель у якого за розкладом урок, чи класний керівник, якого призначено наказом по школі?

     Переглянути відповідь

    Роман (17 вересень 2024)

    Добрий день. Маю проблему, у підрозділі на посаді "інженер з систем водогону" працює особа яка є засудженою, та позбавлена права обіймати певні посади, та виконувати організаційно-розпорядчі функції, чи відноситься посада "інженер з систем водогону", до таких які пов'язані з організаційно-розпорядчими функціями? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Віталія (15 вересень 2024)

    Добрий вечір! Чи існує юридично встановлений порядок на розподіл класного керівництва між вчителями? Склалась така ситуація, що на паралелі набирають лише два перших класи (А, Б) , а вчителів-претендентів троє. Так як зараз вони є класними керівниками 4-х класів (А, Б та В). Як вирішити це питання ? Хто в першу чергу має взяти клас, а хто залишиться без класного керівництва ? Є якийсь закон?

     Переглянути відповідь

    Олександра (10 вересень 2024)

    Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи можу я працювати спеціалістом у відділі освіти, якщо я ще працюю на 0.25 ставки(навантаження на рік 197 годин) викладачем у Уманському педагогічному університеті)?

     Переглянути відповідь

    Юлія (18 липень 2024)

    Доброго дня! Маю диплом базову вищу освіту "бакалавр з менеджменту", чи відноситься цей рівень освіти до вищої? Та, чи маю право на тимчасове заміщення начальника відділу?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору