UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу #109123

Питання від Олена ( 6 травень 2019):
Доброго дня! Підскажіть, якщо начальника відділу бюджетної організації з 1.0 ставки перевели на 0.25 ставки працівника відділу (за згодою сторін і за збереженням місця роботи), маючи 4 робочі дні в тиждень оформлюється на ці дні відпустка та відгули. Тобто безперервно працівник був відсутній на робочому місці 3 місяці. А у підсумку пише заяву на звільнення після вказаного терміну. Чи було порушення з боку працівника / кадровика таке оформлення довготривалої відсутності, (якщо у підсумку працівник не виконав домовленості вийти на роботу). І чи на цей момент відсутнусті мала оформлювати іншого працівника на заміщення посади начальника відділу?

Ответ юриста (15 травень 2019) :

Доброго дня! У разі довготривалої непрацездатності працівника (більше чотирьох місяців) на такого працівника не поширюються гарантії, визначені ч. 3 ст. 40 КЗпПУ щодо недопущення звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (роботодавця). Згідно вимог ст. 43 КЗпП України розірвання трудового договору з підстав, передбачених п. 5 ст. 40 КЗпП України, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу без згоди виборного органу первинної організації (профспілкового представника) допускається, якщо первинна профспілкова організація відсутня. Керівник приймає рішення про звільнення на підставі запису у табелі обліку робочого часу, листків непрацездатності та службової записки начальника відділу. Звільнити працівника за зазначеною підставою можливо вже на наступний день після чотиримісячного строку. Відсутність на робочому місці протягом чотирьох місяців обов’язково повинна бути підтверджена наявністю листків непрацездатності, у разі їх відсутності підставою звільнення буде п. 4 ст. 40 КЗпП за прогул. Тобто це було звільенння за статтею прогул (3 дні) або це вже звільнення працівника у зв’язку з нез’явленням на роботі протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності. Приймати на роботу працівників це право роботодавця.

Тривалість робочого часу, інші питання

    Олена (31 січень 2024)

    Доброго дня! На ПП працює директор, бухгалтер і менеджер, з/п відрізняються дуже несуттєво. Чи можна директора перевести на 0,5 ставки, якщо він фактично не працює повний день (директор пенсійного віку), при цьому бухгалтера і менеджера залишити надалі на повній ставці? Чи коректно, що з/п директора буде нижча? Чим регулюється дане питання?

     Переглянути відповідь

    Сергій (19 січень 2024)

    Чи можна працювати за основним місцем роботи на 0,75 ставки, а за сумісництвом також на 0,75 ставки. Чи може бути суміщення працівнику, який працює за сумісництвом?

     Переглянути відповідь

    Ольга (10 січень 2024)

    Маю педагогічне навантаження 13 годин на тиждень. Який час повинна працювати в школі? За розкладом працюю 4 дні. П'ятий день - це вихідний чи методичний? При складанні розкладу комп'ютер ці години вносить у три дні. Директор дозволяє тільки 4. Якщо я хочу десь працювати в ці дні? Чи можливо так?

     Переглянути відповідь

    Вікторія Андрієнко (13 грудень 2023)

    Добрий вечір! Працюю вихователем різновікової групи на 0,75 ставки. Скільки це робочих годин на день? Директор наголосила, що робочий день з 08:00 до 15:00, тобто 7 годин. Я гадаю, що це має бути 6 годин (08:00-14:00)

     Переглянути відповідь

    Альона ( 9 грудень 2023)

    Я працюю вчителем початкових класів за проєктом "Інтелект України" та маю тижневе навантаження 20 годин. До основного навантаження мені додали гпд 0,5 ставки(15годин). Як розраховується мій робочий час гпд, від останнього уроку в моєму класі, чи додаються години до основної роботи класовода? За розрахунками я повинна працювати щодня 7 год?

     Переглянути відповідь

    Інна (12 листопад 2023)

    Доброго вечора, будь ласка підскажіть, якщо вчитель має основне навантаження як вчитель предметник і в нього є години по сумісництву як педагог-організатор чи можна під час "вікон" враховувати години педагога-організатора в графік? І якщо я правильно зрозуміла ці години враховуються окремо від уроків?

     Переглянути відповідь

    Леся (11 жовтень 2023)

    Доброго вечора! Скажіть будь ласка, працюючи соціальним педагогом у ліцею на 0,5 ставки (20 годин на тиждень, тобто 4 години щодня), чи має право директор змушувати мене працювати один день в тиждень 8 годин (як адміністратором ліцею)? А читири дня по 4 години? зарплата нараховується за 20 годин, а получається, що я працюю 24 години. І чи маю я право мати один методичний день в тиждень?

     Переглянути відповідь

    Світлана ( 1 жовтень 2023)

    Добрий день. Я працюю викладачем музичної школи. На сьогоднішній день маю 14 годин педагогічного навантаження. На моє звернення до директора школи з проханням надати належні 18 годин на тиждень за Законами України (наприклад ст.22 п.2 Закону про позашкільну освіту, ст.25 Закону про середню освіту), він відповідає, що ці Закони не дійсні під час воєнного стану. Також, не надавши мені без моєї згоди 18 годин пед.навантаження на тиждень, директор прийняв на роботу нового викладача за тією ж спеціальністю. Питання. Чи мав право директор під час воєнного стану не надати пед працівнику закладу , працюючому за основним місцем роботи, пед.навантаження менше 18 годин не тиждень, та при цьому прийняти на роботу нового пед працівника

     Переглянути відповідь

    Тетяна (15 вересень 2023)

    Доброго дня! Підскажіть будь ласка, чи законно, що голова ОТГ, обмежує пед.првцівників 27 годинами на тиждень, хоча при нормі до 36 годин на тиждень ?

     Переглянути відповідь

    Mark (10 червень 2023)

    Добрий день! Працюю педагогом-організатором в школі (повна ставка) та маю години вчителя предметника (10 годин). Яка тривалість мого робочого дня в період літніх та зимових канікул?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору