Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Вихід на пенсію

Вихід на пенсію #109459

Питання від Ігор (24 січень 2020):
Добрий вечір! Я працюю в стоматологічній поліклініці на посаді лікар- стоматолог. Окремо маю свій приватний стоматологічний кабінет. Роки та медичний спецстаж дозволяють (27,6 місяців) оформити пенсію за вислугу років.З бюджетної стоматологічної поліклініки я буду звільнятись. Чи маю я право працювати лікарем- стоматологом в своєму приватному кабінеті ,коли я буду на пенсії за вислугу років? Якщо не можна, то на якій посаді можна працювати в себе в приватному стоматологічному кабінеті ? І чи потрібно на мене як на фізичну особу підприємця писати наказ, що я займаюся таким-то видом діяльності,тобто приймати мене на роботу, на таку-то посаду і вказувати оклад згідно штатного розпису? При відповіді дайте посилання на Закони України. Наперед дякую. З повагою, Ігор.

Ответ юриста (27 січень 2020) :

Доброго дня! Після виходу на пенсію Ви можете працювати як ФОП. Відповідно до пункту 2 частини2 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці. Відповідно до статті 50 Цивільного кодексу України право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Обмеження права фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності встановлюються Конституцією України та законом. Фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом. Інформація про державну реєстрацію фізичних осіб - підприємців є відкритою. Фізична особа - підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.(ст.52 Цивільного кодексу України), тобто фізична особа-підприємець (ФОП) — це тип суб'єкта господарювання, яким володіє й управляє одна людина і в яких немає жодних правових відмінностей між власником і бізнесом. Власник отримує весь прибуток (з урахуванням оподаткування) і має необмежену відповідальність за всі збитки і борги. Законодавством встановлено обмеження для певних категорій осіб щодо можливості здійснення ними підприємницької діяльності. Не допускається заняття підприємницькою діяльністю таких категорій громадян: - військовослужбовців; - посадових і службових осіб органів прокуратури; - суду, - державної безпеки, - внутрішніх справ, - органів державної влади й управління, покликаних здійснювати контроль за діяльністю підприємств, а також інших осіб, уповноважених здійснювати функції держави. Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками ЄСВ є ФОП, у тому числі ФОП — платники єдиного податку. Частиною четвертою статті 4 зазначеного Закону встановлено, що ФОП, у тому числі ФОП — платники єдиного податку, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058), та отримують згідно із законом пенсію або соціальну допомогу. Отже, фізична особа звільняється від сплати ЄСВ, якщо вона отримує пенсію за віком або є особою з інвалідністю, або досягла віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Водночас не звільняється від сплати ЄСВ ФОП, яка є пенсіонером за віком та отримує пенсію згідно із законодавством іншої країни, тому нараховує і сплачує ЄСВ на загальних підставах. З 1 січня 2015 року фізичні особи підприємці не реєструють трудові договори у службі зайнятості, а служба зайнятості, відповідно, не засвідчує записи в трудових книжках. Відтак при оформлені трудових книжок працівників керівними для ФОП стають загальні норми Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказами Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства соціального захисту від 29.07.1993 №58, встановлені для організацій. Зокрема, записи про призначення на роботу, переведення і звільнення вносять на підставі наказу (розпорядження) – п.2.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказами Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства соціального захисту від 29.07.1993 №58. При цьому запис про призначення робиться в трудові книжки тільки тих співробітників, які працюють з ФОП за трудовим договором більше 5 днів (ст. 48 Кодексу законів про працю України та пункт 1.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінсоцзахисту та Мін’юсту № 58 від 29.07.93 р ) Запис про прийом на роботу працівника, повинен бути зроблений протягом одного тижня після того як людина приступить до роботи, після чого трудову книжку необхідно повернути назад працівнику. Під час роботи трудова книжка зберігається у працівника. (П. 2.21-1 Інструкції № 58).

Шукаєте роботу?


Шукаєте персонал?

Вихід на пенсію, інші питання

    Александр ( 2 лютий 2020)

    Здравствуйте, можно узнать,входит ли в льготный стаж по 1 списку учёба в ПТУ и армия в период 1979 по 1984гг?Учился на сварщика,после окончания ПТУ,через месяц устроился в шахту по специальности. Будет ли учитываться этот период для льготного выхода на пенсию?

     Переглянути відповідь

    Олена (27 січень 2020)

    Доброго дня в мене пятеро дітей чи маю я право на пільговий вихід на пенсію мені 45 років дітям від 7 ми до 21 го року.

     Переглянути відповідь

    Ігор (24 січень 2020)

    Добрий вечір! Я працюю в стоматологічній поліклініці на посаді лікар- стоматолог. Окремо маю свій приватний стоматологічний кабінет. Роки та медичний спецстаж дозволяють (27,6 місяців) оформити пенсію за вислугу років.З бюджетної стоматологічної поліклініки я буду звільнятись. Чи маю я право працювати лікарем- стоматологом в своєму приватному кабінеті ,коли я буду на пенсії за вислугу років? Якщо не можна, то на якій посаді можна працювати в себе в приватному стоматологічному кабінеті ? І чи потрібно на мене як на фізичну особу підприємця писати наказ, що я займаюся таким-то видом діяльності,тобто приймати мене на роботу, на таку-то посаду і вказувати оклад згідно штатного розпису? При відповіді дайте посилання на Закони України. Наперед дякую. З повагою, Ігор.

     Переглянути відповідь

    Вікторія (22 листопад 2019)

    Доброго дня. Скажіть будь ласка, чи вважається пенсіонер непрацездатним якщо працює офіційно?

     Переглянути відповідь

    Ольга (13 листопад 2019)

    Мені потрібна довідка з місця роботи по зп. Однак підприємство перебуває в стані ліквідації. Ліквідатор каже звернутися до його помічника, який в свою чергу лише обіцяє видати довідку

     Переглянути відповідь

    валентина ( 3 листопад 2019)

    мені 47 років працюю в медицині з 1992 року двічі була в декретній відпустці,син інв,2 групи йому 20 років,стаж безперервний ,чи можу я мати пільгову пенсію??

     Переглянути відповідь

    Раїса ( 6 серпень 2019)

    Мені 49 років. Працюю вчителем у школі, маю стаж 27 років. Чи маю право на пенсію за вислугою років у 2019 році?

     Переглянути відповідь

    Віра (15 травень 2019)

    Працюю з 1990 року в музичній школі на посаді викладача фортепіано і концертмейстера, чи маю право на пенсію за вислугу років? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Александр (10 квітень 2019)

    Добрый день! Сохранилась ли в этом году возможность рассчитать пенсию не за 3 последних года, а за 5 любых лет трудового стажа?

     Переглянути відповідь

    Анна (24 березень 2019)

    Добрый день, подскажите пожалуйста при наличии трудового шахтного стажа в 16 лет и общего стажа 24 года имеет ли мужчина право выйти на пенсию в 50 лет?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

Часто шукають:

↑ Вгору